Mateusz Gamrot mimo wszystko zawalczy na październikowej gali UFC na „Fight Island”. Polak po wypadnięciu Magomeda Mustafaeva, z którym miał zmierzyć się w debiucie dla organizacji na gali 17 października, został bez rywala. Teraz wszystko wskazuje na to, że zmierzy się z innym debiutantem, Guramem Kutateladze, który oficjalnie podpisał kontrakt z „Ultimate Fighting Championship”.

Gamrot (17-0, 1 NC MMA) jest niepokonany w zawodowym MMA. W ostatnich walkach decyzjami sędziów pokonał Mariana Ziółkowskiego i Klebera Koike Ebrsta, przed czasem skończył natomiast Normana Parka. Wcześniej w klatce organizacji KSW Gamrot pokonywał między innymi Marifa Piraeva, Mansoura Barnaouiego czy Grzegorza Szulakowskiego.

Kutateladze (11-2 MMA) nie przegrał w zawodowym MMA od czasu porażki z rąk Pawła Kiełka na gali FEN 6. Od tamtej pory wygrał 8 pojedynków z rzędu, w tym pokonał Felipe Silvę, który występował w UFC. 8 z 11 walk w karierze zawodnik zdobywał kończąc rywali przed czasem. Walka z Polakiem na „Fight Island” będzie dla niego debiutem w UFC. Co ciekawe, zawodnik do walk przygotowuje się z m.in. Khamzatem Chimaevem w Allstars w Szwecji.

28 KOMENTARZE

 1. Rywal potencjalnie łatwiejszy, ale nie ma co się rozluźniać. Najważniejsze, że jest walka i przygotowania nie pójdą na marne.

 2. Czyli nie będzie szybkiej weryfikacji w UFC. Będzie walka dwóch debiutantów ale kutanga plecak może mieć po swojej stronie sędziów jak lobov przydupas.    Czekam już na kolejną walkę.

 3. Jak ktoś przegrał z Kiełkiem to nie ma prawa wygrać z Gamrotem.

  Pamiętam czasy, jak Kiełek był ostatnią nadzieją białych…

 4. Pamiętam czasy, jak Kiełek był ostatnią nadzieją białych…

  Lata mijają, czerwone kwadraciki na sherdogu dochodzą a Kiełek dalej na instagramie nazywa się: „polishprospect”

  :razz:utinlaugh:

 5. Kutate :razz:utinlaugh: laladze :razz:ociesznymirek: wstyd trochę w rekordzie mieć takie nazwisko:lesnarhappy:

 6. Kutate :razz:utinlaugh: laladze :razz:ociesznymirek: wstyd trochę w rekordzie mieć takie nazwisko:lesnarhappy:

  Wstyd byłby, gdyby Cię Kutangaladze zgwałcił w parterze :mjsmile:. Na szczęście Mateuszowi to nie grozi

 7. Cholera, koleś wygrywa nazwiskiem polskie internety

  :jarolaugh:

  Skoro Kiełek go już przetestował to Gamer musi go skończyć.

 8. A ja tylko napiszę, że kojarzę tego Gruzina nie od wczoraj. Stójkę ma naprawdę mocną, napewno lepszą niż Mateusz. Może być większym wyzwaniem sportowym niż Mustafaev. Niestety potencjalna wygrana z nim, daje dużo mniej.

 9. Dobrze, że walka jest uratowana, oby wynik do przodu. Jeśli przy okazji okaże się, że rywal będzie łatwiejszy tym lepiej.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.