Już w ten weekend Mateusz Gamrot ponownie stanie do walki. Tym razem jednak nie w klatce, a na macie. Po prawie 10 latach przerwy weźmie on udział w zawodach zapaśniczych, które zorganizowane zostaną w Poznaniu. O swoich planach powiedział już jakiś czas temu w wywiadzie dla naszej redakcji.

W trakcie targów Go Active Show, w rozmowie z Polsat Sport, mistrz KSW przyznał, że bardzo profesjonalnie podchodzi do tych zawodów, którymi umila sobie czas w przerwie od startów w MMA.

Podszedłem bardzo profesjonalnie do tego. To mój pierwszy start po dziesięciu latach. Stres jest, nie taki jak w MMA, ale jednak. Solidnie się przygotowuję, teraz już tylko zrobienie wagi i złapanie świeżości.

To odskocznia i treningi uzupełniające, bo bije się w MMA tylko dwa razy w roku. Każdy sport się rozwija, idzie do przodu. Przychodzą nowi zawodnicy robiący coraz to nowe rzeczy. Chcę być z nimi na bieżąco, dlatego startuje z tymi młodzikami, żeby iść z tą generacją do przodu.

Jakiś czas temu udało nam się także krótko porozmawiać z Mateuszem Gucmanem, organizatorem poznańskiego Grand Prix oraz olimpijczykiem z Pekinu 2008, w którym opowiedział nam co nieco o szczegółach wydarzenia.

To jeden z wielu moich pomysłów. Chce pokazać zapasy w ciekawej i treściwej formie, jakiej jeszcze nie było, a że jestem trenerem w WKS Grunwald Poznań to turniej odbędzie się w Poznaniu.

Nie wszyscy wiedzą, że mamy na naszym lokalnym podwórku wielu bardzo dobrych zapaśników, dlatego pierwsza edycja skupia głównie zawodników trenujących w poznańskich klubach. Dzięki czemu będą oni mogli zaprezentować się przed swoją publicznością. Zobaczymy także zawodników MMA, którzy wywodzą się z zapasów i mam na myśli chociażby Mateusza Gamrota, który wystartuje w kategorii do 79kg,  czy Daniela Skibińskiego, który zaprezentuje swoje umiejętności w limicie do 86kg.

Założenie jest oczywiście takie, aby turniej PGP odbywał się cyklicznie. Planuję kolejną edycję już pod koniec lata bieżącego roku.

Zawody będą miały miejsce 26 maja. Wstęp na nie, jak podaje organizator, jest darmowy.

Gamrot (MMA 14-0) jest mistrzem KSW od maja 2016 roku, kiedy pokonał Mansoura Barnaoui’ego na gali w Ergo Arenie. W ostatniej walce po raz trzeci obronił swój mistrzowski pas, poddając Grzegorza Szulakowskiego w czwartej rundzie, na gali KSW 42.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.