Gamer

(Foto Piotr Pędziszewski/FILA) Świeżo zakontraktowany uczestnik KSW 23 Mateusz Gamrot wygrał wszystkie walki i został mistrzem Europy w amatorskim MMA w kategorii do 71 kilogramów. Zawody odbyły się w ramach rozgrywanych w węgierskim Kecskemet Mistrzostw Europy w Grapplingu.

Mateusz Gamrot jako jedyny z Polaków stanął do walki o medale w amatorskim MMA. Młody zawodnik Ankosu Zapasy Poznań w kategorii do 71 kilogramów musiał stoczyć trzy walki. Wszystkie wygrał, a w walce o złoto zmierzył się z zawodnikiem reprezentującym Rosję. Oprócz formuły MMA „Gamer” wystąpi jeszcze w Grapplingu NO GI i powalczy o poprawienie polskiego dorobku medalowego.

26 KOMENTARZE

 1. Swiedna wiadomosc. KSW ma tym samym swietny material do promocji tego zawodnika, bez koniecznosci tworzenia fikcyjnych tytulow. 

 2. Ile maksymalnie można było mieć stoczonych zawodowych walk, żeby wziąć udział w tych zawodach?

  Jakie by nie były przepisy, dziwnie to wygląda, gdy w "amatorskich" zawodach startują ludzie, którzy mają już za sobą zawodowe walki.

 3. Trochę lipa, że zawodowcy mogą brać udział w zawodach amatorskich… Co do samego zawodnika to wydaje się bardzo perspektywistyczny, KSW się poszczęściło.

 4. To jest naprawdę ogromne osiągnięcie. Gratulacje i życzę powodzenia!

 5. Nie ma limitów – według FILA mają walczyć najlepsi – jeżeli to zawodowcy to też ok bo dopóki stosują sie do reguł amatorskiego mma to nie ma problemu. W mojej opinii bardzo dziwne i niesprawiedliwe chociaż dzisiaj jeden zawodnik z rekordem 14-8 przegrał z amatorem.

 6. Myślę, że przymiotnik amatorski odnosi się bardziej do zasad a nie doświadczenia zawodników.

 7. Te zawody są amatorskie bo mogą brać w nich udział o ile się nie mylę zawodnicy, którzy mają nie więcej niż 3 wygrane zawodowe walki

 8. @up

  Mylisz się. Kilka postów wcześniej Royler napisał jak ta kwestia wygląda.

  Nie ma limitów — według FILA mają walczyć najlepsi — jeżeli to zawodowcy to też ok bo dopóki stosują sie do reguł amatorskiego mma to nie ma problemu. W mojej opinii bardzo dziwne i niesprawiedliwe chociaż dzisiaj jeden zawodnik z rekordem 14-8 przegrał z amatorem.

 9. Bodajże pod koniec zeszlego roku były organizowane Amatorskie Mistrzostwa Świata i tam był limit 4 walk zawodowych. Więc już sam nie wiem jak to jest.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.