gamrot grappling

(Fot. Piotr Pędziszewski/Mmarocks.pl) Dwa złote medale wywalczyli zawodnicy Ankosu Poznań na IV MP NO GI w Luboniu. Mateusz Gamrot kolejny raz zdobył pierwsze miejsce w kategorii -73,49 kg purpurowych pasów (wszystkie wygrane przez poddania), a Michał Pietrzak zadebiutował w roli mistrza kategorii -85,49 kg również w purpurach.

Inni zawodnicy znani ze świata MMA, którzy przywieźli medale z Lubonia, to: w królewskiej dywizji czarnych pasów OPEN złoto trafił w ręce Maćka Poloka z Gracie Barra (który miał w swojej karierze epizod w MMA), srebro zdobył Maciej Kowalski (Zenith BJJ), a brązowy krążek wywalczył Jędrzej Kubski (Zenith BJJ). W brązowych pasach Michał Elsner (Virtus Radom) zdobył srebro w kat. -79,49 kg, reprezentujący Zenith BJJ Marcin Bandel zajął trzecie miejsce w kat. -85,49 kg, Paweł Zalewski (MMA Okniński) trzecie miejsce kat. -91,49 kg, Edwin Raczyński (MMA Devil Poznań) srebro w kat. -97,49 kg  i Adam Zając z Gracie Barra Łódź trzecie miejsce w kat. -91,49 kg w purpurach.