Walka Martyna Forda w KSW coraz bliżej. Mierzący 203 cm wzrostu i ważący około 150 kg gigant z Anglii zapowiedział, że w czerwcu w końcu zadebiutuje w największej w Polsce organizacji MMA. Mogliśmy go ostatnio zobaczyć podczas treningu z byłym mistrzem KSW, Scottem Askhamem. Teraz do swoich treningów dołożył nieco akrobatyki.

Niedawno Ford odwiedził Nile’a Wilsona – brązowego medalistę olimpijskiego z 2016 w gimnastyce artystycznej. Neil tworzy serię filmów na serwisie YouTube, przybliżające w przystępny i często rozrywkowy sposób gimnastykę. Tym razem jego gościem był Martyn Ford, gigantycznych rozmiarów kulturysta, który jak można było się spodziewać, rusza się jak wóz z węglem i zwykłe przeskoki z miejsca na miejsce sprawiają mu problemy. Głównym celem było rozruszanie wielkoluda. Po serii ćwiczeń rozgrzewających, przyszedł czas na wielki finał – salto w przód. Zadanie zostało wykonane, a na koniec w ramach wdzięczności Ford pokazał Nile’owi Wilsonowi kilka sztuczek z MMA.

Przy okazji Martyn opowiedział swoją historię, jak to w wieku 19 lat doznał kontuzji i nie mógł już uprawiać sportu zawodowo. Doświadczył depresji oraz anoreksji i dzięki samozaparciu, wyszedł z problemów stając się tą osobą, którą jest dzisiaj.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.