Współwłaściciel organizacji KSW, Martin Lewandowski przy okazji wakacji w Nowym Jorku, pojawił się jednym z najpopularniejszych branżowych programów dotyczących naszego sportu – The MMA Hour w którym przez 20 minut odpowiadał na pytania nowego prowadzącego Luke`a Thomasa.

W trakcie programu Lewandowski opowiedział między innymi o podpisanej umowie na transmisje gal KSW w USA na nowej, internetowej platformie sportów walki – DAZN, szansach na organizację gali KSW w USA, sukcesach KSW w Anglii i Irlandii, o tym skąd KSW czerpało inspirację na początku swojej drogi oraz o tym która organizacja MMA jest najbardziej popularna w Polsce:

W USA, UFC jest synonimem słowa MMA, tak samo jak w Polsce KSW jest synonimem słowa MMA. Tak się składa, że w Polsce jesteśmy bardziej popularni niż UFC.

Prowadzący program w tym momencie zapytał o dowód na takie stwierdzenie, dodając że wierzy swojemu rozmówcy ale chciałby przekonać również swoich słuchaczy:

Dowodem jest sprzedaż biletów, sprzedaż PPV i generalnie zainteresowanie mediów. Składa się na to dużo rzeczy i dużo statystyk. Pierwsza gala UFC w Polsce była naprawdę słaba, zrobili ją bez żadnego przygotowania, potraktowali nasz kraj po macoszemu licząc na to, że ludzie po prostu przyjdą na UFC. Wydaje mi się, że przez takie podejście im właśnie nie wyszło. Druga ich gala w Polsce była już dużo lepsza więc na pewno wrócą na nasz rynek. Polscy zawodnicy w UFC są coraz mocniejsi, mają u siebie też kilku bardziej znanych zawodników. Dla wielu promotorów, nie tylko dla UFC, Polska jako rynek MMA jest dziś bardzo łakomym kąskiem.

Cały wywiad do przesłuchania poniżej:

2 KOMENTARZE

  1. Dobrze, że Kawula tam nie zaprosili. Jeszcze by jebnął, że KSW jest popularniejsze od UFC nawet w Stanach 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.