Lewandowski KSW Gamrot

Sytuacja na linii Mateusz Gamrot – KSW, jest napięta. 28-latek w wywiadzie na kanale Borysa Mańkowskiego poinformował o decyzji, która z pewnością była szokująca dla wielu osób, a tą decyzją była przerwa w startach. „Gamer” argumentował ją w następujący sposób:

Jestem niepokonanym zawodnikiem, najlepszym w Europie, miałem dwa pasy. Ale wydaje mi się, że w tym momencie czas powiedzieć sobie dość, przerwa, odpocząć generalnie. Nie ukrywam, że ten głód nie wróci za chwilę, bo jestem sportowcem. Jak wróci to na pewno chciałbym z powrotem zapukać do federacji KSW. To u nich zawalczyć, bo myślę, że oni z powrotem otworzą dla mnie drzwi. W tym momencie nasza współpraca jest zakończona i mój kontrakt jest zakończony.

Inny pogląd na tę kwestię mają właściciele KSW. Maciej Kawulski w rozmowie z Andrzejem Kostyrą stwierdził, że kontrakt cały czas jest aktualny i że jest zdziwiony postawą Gamrota. Wszystko jednak komentowane było w przyjacielskim tonie sugerując, że drzwi KSW zawsze będą otwarte dla Mateusza. Dziś w rozmowie z Onetem, Martin Lewandowski również odniósł się do sytuacji podwójnego mistrza i skomentował ją następującymi słowami:

Doszło między nami do nieporozumień. Ze swojej strony czuję, że Mateusz zagrał z nami nie fair, bo mówić, że oszukano nas to za duże słowo. To zawodnik, którego prowadzimy od początku. Do KSW trafił z rekordem 3-0. Wszystko, co osiągnął Mateusz Gamrot, zawdzięcza nam. Płaciliśmy mu nie tylko za walki, ale i jego przeciwników, którzy byli odpowiedzią na jego ambicje. Stworzyliśmy długoterminowy plan na zbudowanie Gamrota i wywiązaliśmy się z niego co do joty. Po czym on osiągnął określony pułap i zaczął stawiać nam warunki, łącznie z tym, że mówi otwarcie o przejściu do UFC. My się nie chcemy na to zgodzić. Nie po to podlewasz drzewo, żeby dało owoc komuś innemu. Mamy odpowiednie zapisy, umowy i to kto ma rację, rozstrzygnie sąd.

Relacja wygląda więc na to, że się trochę pogorszyła jeśli o racjach w zapisach na kontrakcie, będzie rozstrzygał sąd.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

4 KOMENTARZE

  1. Gamrot mówi ze chce wrócić co KSW, Martin mówi ze Gamrot chce iść do UFC jest to sytuacja mega dziwna ciekaw jestem o co tutaj chodzi. Jeśli chodzi o Martina i jego podejście do UFC… Prawo rynku jest takie ze każdy sportowiec idzie albo do miejsca gdzie może walczyć z lepszymi zawodnikami albo tam gdzie więcej zapłacą, nie ma czegoś takiego ze zawodnik stoczyl u ciebie ileś tam walk i jest zaklepany jako „Twój Zawodnik” nikt nie jest niewolnikiem i ksw nie ma prawa oszukiwać zawodników jakimiś niewidocznymi zapisami w kontrakcie które widać pod lupą.

  2. Tak jak czekałem na na prawie każdą galę  KSW na przełomie 10 lat tak chyba teraz bardziej jestem zainteresowany FAME MMA. Pozatym nie jestem niedzielnym oglądaczem lecz sam osobiscie cwicze 7 lat bjj (brąz). Wszystkie gwiazdy Mma z KSW juz sie pomału przejadły i nie maja nam nic do zaoferowania. Mamed materla mankowski pudzian klakier juras juz specjalnie nie wzbudzają we mnie emocji. Brakuje zdecydowanie jakis polskich prospektów nowych gwiazd i emocji. Werdykt jest jeden KSW jebnie. Jezeli ja mam +30 lat i juz czekam na konferencje najmana z bgc czy isamu z krasuckim to nie widze dla nich pomysłu. Jezeli ktos z zawodników Mma mowi o frekach to zawsze wspomina fame mma, a nie FFF.. Nawet jedrzejczyk w ostanim wywiadzie wspominała o Fame mma.

  3. Nie jestem fanem Gamrota ani jego paki po akcjach z Parke i bawi mnie to ze oni maja do Irola żal kiedy Norman ma z tego wszystkiego bekę, ale w tej sytuacji stoje murem za Gamerem. Zawodnik tyra dla federacji od X lat, jest twoim podwójnym mistrzem, i nadal ustępuje zawodnikom pokroju Popka w zarobkach i miejscu na karcie? Albo robicie krok do przodu i stawiacie na gamrota dajecie podwyżkę i status main eventera albo dajecie rozwijać skrzydła gdzie indziej.

  4. kontraktu nie znamy ale rozumiem obie strony. Gamer jest mega sportowo ale slaby medialnie i tego nie zmieni a ksw placi odnosnie slopkow. Martin ma racje ze sportowo dali gamerowi co mogli, prawda jest tez taka ze po prostu dla Gamera w tej sytuacji lepiej sprobowac w ksw bo i tak medialnosci nie wyczaruje bo po porstu nie ma tego w sobie za to ma wielki talent i podejscie do sportu i ufc moze mu dac to czego ksw mimo najszczerszych checi nie i koniec koncow i finansowy efekt moze byc kozystniejszy. Mam nadzieje ze sie dogadaja i puszcza Gamera bo nie da sie zaprzeczyc ze jego miejsce jest w ufc a na swoj sukces w ksw sam sobie zapracowal i nic za darmo czy na wyrost mu nikt nie dal. Zostanie w takiej atmosferze i sytuacji w ksw to by byla porazka i licze ze znajda przyzwoite rozwiazanie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.