Nieudanie kończy się gala OKTAGON Prime 4 dla reprezentantów naszego kraju. Robert Bryczek (MMA 12-5-0) po przejściu do kategorii średniej przegrał decyzją sędziów ze Zdenkiem Polivką (MMA 7-4-0), natomiast Marta Waliczek (MMA 5-4-0) w rewanżu została pokonana przez Lucie Pudilovą (MMA 12-7-0).

Bryczek zaliczył nieudany powrót do klatki po zmianie kategorii na wagę średnią. W maju został znokautowany przez Kaika Brito. Wcześniej pokonywał on między innymi Virgiliu Frasineaca czy Jacka Jędraszczyka. Pod szyldem organizacji OKTAGON jest to jego trzecia przegrana z rzędu.

Polivka w 2021 roku po raz czwarty wszedł do klatki. W marcu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Filipa Tomczaka, w czerwcu został poddany kimurą przez Abdela Rahmanego Driaia, we wrześniu natomiast odprawił ciosami Erica Spicely’ego.

Waliczek nie udało się zrewanżować za przegrane starcie ze stycznia. Polka została wtedy pokonana kontrowersyjną decyzją sędziów, po której organizatorzy zdecydowali się doprowadzić do drugiego starcia tych zawodniczek. Pomiędzy tymi starciami „Wadera” zaliczyła udany występ na OKTAGON 25, pokonując na punkty Rizlen Zouak.

Pudilova udanie wróciła po lipcowej przegranej na gali OKTAGON 26, gdzie została wypunktowana przez Talitę Bernardo. Wcześniej 27-latka kontynuowała serię trzech wygranych z rzędu, podczas której decyzjami sędziów pokonywała kolejno Cornelię Holm, Martę Waliczek i Maiju Suotamę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of VaeVictis
VaeVictis

UFC
Light Heavyweight

16,419 komentarzy 18,931 polubień

Na oslode byly juz chyba Mistrz FEN pewnie zmierza po wygrana, choc nie jestem pewny, bo przelaczylem sie na UFC ;)

Odpowiedz polub

Avatar of jihaad
jihaad

UFC
Middleweight

10,559 komentarzy 25,369 polubień

Czesi nas biją. :childcry:

Odpowiedz polub