Mark Hunt nie zmierzy się z Fabricio Werdumem na UFC 221. Zamiast tego organizacja postanowiła zestawić Super Samoańczyka z Curtisem Blaydesem. Jako pierwsi informacje podali dziennikarze z The Daily Telegraph.

Hunt (13-11-1, 1 NC MMA) niedawno został usunięty z karty walk UFC w Sydney. Organizacja postanowiła podjąć taką decyzję po wywiadzie zawodnika w Players Voice gdzie otwarcie opowiedział on o symptomach długiej kariery w ringu oraz klatce. Po dodatkowych badaniach lekarze dopuścili jednak Marka do dalszej rywalizacji. W swojej karierze walczył on z takimi rywalami jak Brock Lesnar, Fabricio Werdum czy Junior dos Santos.

Blaydes (9-1 MMA) wygrał swoje 4 ostatnie walki. 26-latek pokonał na UFC 217 Alexeya Olienika, który w przeszłości wyzywał na pojedynek Hunta. Curtis przegrał tylko raz w swojej karierze, kiedy to musiał uznać wyższość aktualnego pierwszego pretendenta, Francisa N’Gannou.

UFC 221 odbędzie się 11 lutego w Perth w Australii. Walką wieczoru jest starcie Roberta Whittakera z Lukiem Rockholdem.

23 KOMENTARZE

 1. Dla mnie Hunt faworytem. Zapasy Blaydesa mnie nie do końca przekonują jednak, a w stojce raczej nie wygra. Ale będę mu kibicowal, bo to zawsze jakiś prospekt w tej słabej dywizji.

 2. Chciał Werduma, dostał placka. 😆

  Mówisz, że aż taki placek ?

  "Blaydes (9-1 MMA) wygrał swoje 4 ostatnie walki"

 3. Hunto powinien ogarnąć. Stójkowo jest lepszy i ciężko go obalić. Blaydes mnie nie przekonuje, szczególnie po walce z Danielem. Ot solidny zapasior z twardym łbem, ale nie żeby te jego zapasy były jakieś wybitne.

 4. Mówisz, że aż taki placek ?

  "Blaydes (9-1 MMA) wygrał swoje 4 ostatnie walki"

  Jak na oczekiwania Hunta to rankingowy placek.

 5. Hunt go łatwo zajebie. Murzyn już w walce z naszym Danielkiem pokazał, że jak nie wywróci to jest padaka. A Hunta ciężko położyć na plecach, a jeszcze trudniej zrobić mu tam krzywdę.

 6. Jak na oczekiwania Hunta to rankingowy placek.

  Wiadomo, że lepiej przegrać z Werdumem niż z plackiem, ale jak się ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 7. Curtis to ugra decyzja po wyrównanej walce. Mark prowadzi walki w wolnym tempie i nawet gdy wygrywa przez ko, to często przegrywa na kartach sędziowskich. Curtis będzie próbował obalać, a jak się nie uda to będzie klincz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.