44-letni Mark Hunt nie ma ostatnio dobrej serii. Legenda sportów walki w ostatnich 4 walkach ma bilans 1-3. Hunt, który na UFC w Moskwie przegrał z Alexeiem Oleinikiem zapowiedział, że po ostatniej walce na kontrakcie nie przedłuży umowy z organizacją.

Kocham pracę dla UFC, ale mamy kilka problemów. Mam jeszcze jedną walkę na kontrakcie i staram się o pojedynek na gali w Adelaide z Taiem Tuivasą i chłopakami. Ostatnie hura dla starego gościa.

Hunt (13-13-1, 1 NC MMA) przeszedł do UFC po 5 przegranych z rzędu. Co ciekawe, Super Samoan przegrał również swój debiut, przez co jego sytuacja była bardzo skomplikowana. UFC dało szansę zawodnikowi, którą w pełni wykorzystał – wygrał on 4 kolejnych walk. W swojej karierze mierzył się on z m.in. Alistairem Overeemem, Fabricio Werdumem, Stipe Miociciem, Frankiem Mirem, Brockiem Lesnarem czy Royem Nelsonem. Po ostatniej walce na kontrakcie z UFC prawdopodobnie będzie on kontynuował karierę w sportach walki w innych organizacjach.

Główną atrakcją gali w Adelaide będzie starcie sparingpartnera Hunta, Taia Tuivasy z Juniorem dos Santosem.

12 KOMENTARZE

 1. bo ma

  dokładnie,

  750 tys. dolarów z kontraktu + 15 tys. na waciki od Reeboka wpadło, do tego fajna, darmowa wycieczka do Moskwy = banan na buzi!

  on ma 44lata i prawdziwe walki toczy teraz na twitterku – i tam dwie ostatnie wygrał z Werdumem i Wanderleiem 😉

 2. Ma i zawsze miał. Przez większosć kariery nie trenował na poważnie. Nie miał typowych cykli i obozów treningowych. To po prostu naturalny talent i zakuty łeb. Jego walki z K1 to klasyki (walka z Sefo!). W uFC ma tak samo wyjebane jak miał zawsze tylko wiek nie ten i poziom konkurencji wysoki. Na poddania niestety zawsze był podatny.

 3. Jak ma tak walczyć jak z Oleynikiem to niech szybko bierze walkę i kończy kontrakt. Może na Wanderleia złapie motywację :roberteyeblinking:

 4. Jak ma tak walczyć jak z Oleynikiem to niech szybko bierze walkę i kończy kontrakt.

  Z Tyburem w Australii na koniec kariery.

 5. ta walka wyglądała na ustawioną ku uciesze rosyjskiej publiczności :eddieconspiracy:, więc jeśli Tybur wziąłby walkę z Hunto, to niech lepiej uważa

 6. jeśli Tybur wziąłby walkę z Hunto, to niech lepiej uważa

  Mam nadzięję, że lekcja z Bestią nie poszła w las… a promo byłoby git!

  😉

 7. Hunt vs Arlovski wydaje sie całkiem prawdopodobne. Dwie legendy u schylku kariery, w czołówce juz nic nie namieszają, bardzo  fajne zestawienie stylistycznie tez.

 8. Hunt swoje z(a)robił dla siebie dla ufc i dla MmA.  44 lata, to najwyższy czas by dać sobie spokój. Zwłaszcza, ze gość z ogórkami się nie bije.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.