13 kwietnia w Marshalltown w Stanach Zjedonoczonych odbyła się gala Iowa Fight Series 2, podczas której w walce wieczoru Mariusz Ksiazkiewicz znokautował kopnięciem w czwartej rundzie Rafaela Carvalho. Polak mieszkający na co dzień w Kanadzie został tym samym mistrzem IFS w kategorii półciężkiej.

Dla Mariusza Ksiazkiewicza (MMA 11-2-0) był to powrót do klatki po blisko dwuletniej przerwie. Poprzednią walkę stoczył on w maju 2022 roku na Unified MMA 45, gdzie został poddany w drugiej rundzie przez Eliego Aronova.

Wcześniej „The Iron Pol” wygrywał pod szyldem takich organizacji, jak LFA, KOTC czy Unified MMA, pokonując między innymi Alessandro Gambulino, Grahama Parka i Guilherme Mirandę. 34-latek swoich sił spróbował także w programie Dana White’s Contender Series, jednak przegrał decyzją sędziów z Mario Sousą.

Rafael Carvalho (MMA 17-8-0) to były zawodnik organizacji Bellator, gdzie pokonywał między innymi Joego Schillinga, Melvina Manhoefa, Alessio Sakarę czy Chidiego Njokuaniego, przegrywał natomiast z Gegardem Mousasim, Lyoto Machidą, Vadimem Nemkovem czy Lorenzem Larkinem. Poprzednie starcie Brazylijczyk stoczył poza organizacją Belaltor, pokonując na punkty Marcelo Alfayę na gali CFC 16.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

12,205 komentarzy 28,161 polubień

:whodefuk:

W sumie nieważne, łap :deniroclap:

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Janusz Sram
Janusz Sram

WSOF
Light Heavyweight

3,406 komentarzy 4,966 polubień

Brawo Mariusz. Jeśli ci nie wyjdzie w Stanach dostanie się do UFC lub PFL, to dawaj do KSW przydasz się

Odpowiedz 1 Like

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Heavyweight

17,400 komentarzy 72,870 polubień

K S W

Idealny zawodnik do KSW, WIEEELKIE CHŁOPISKO, zza oceanu, z dobrym nabitym rekordem, młody 35-letni wilk, weteran Contender Series.

Odpowiedz 5 polubień