Marian Ziółkowski vs Norman Parke

Ziółkowski parke

Na jubileuszowej gali KSW 50, doszło do starcia Normana Parka (MMA 28-6-1, 1NC) z Marcinem Wrzoskiem (MMA 14-6) o tymczasowy pas wagi lekkiej. Pierwotnie o to trofeum miał bić się Marian Ziółkowski (MMA 21-7-1, 1NC), ale z powodu kontuzji kolana zmuszony był wycofać się z walki. Świeżo po konfrontacji „Zombiego” z Irlandczykiem, Marian wrzucił wpis na swoje konto na Instagramie, w którym pogratulował walki obu zawodnikom, dodając na koniec:

Nie zmienia to faktu, że nie widzę innej opcji niż pierwszej obrony pasa Normana, w walce ze mną! Jestem pewien, że pas wróci wtedy do Polski!

Zarówno Wrzosek jak i Parke zdołali już się umówić na rewanż. W czasie rozmowy z Mateuszem Borkiem, Marcin miał okazję do poproszenia swojego przeciwnika o danie mu kolejnej szansy, ale z pełnym obozem przygotowawczym:

Nie wiem czy Norman wygrał tę walkę, ale na pewno zasłużył na ten pas i proszę go teraz oficjalnie o rewanż. Ja wziąłem ten pojedynek na dwa tygodnie przed. Nie trzymałem diety, nie szukam też żadnych wymówek (…) Chcę tylko prosić Normana o rewanż z pełnym obozem przygotowawczym. Nie trenowałem do walki a przewalczyłem pięć rund z jednym z najmocniejszych gości w Europie.

Norman Parke odpowiedział, że z chęcią da rewanż Marcinowi i zaproponował Belfast jako miasto, w którym mógłby się odbyć. W przeszłości proponował Belfast również Borysowi Mańkowskiemu, gdy ten chciał rewanż – Także jednostronna zgoda na ponowny pojedynek, niekoniecznie musi się zbiegać z tym co zażyczy sobie organizacja KSW jeśli chodzi o obronę tytułu nowego mistrza wagi lekkiej. Czy będzie to rewanż z „Polish Zombie” czy zaległa walka z Marianem Ziółkowskim? Odpowiedź poznamy zapewne już niedługo!

Wywiad z Normanem świeżo po zdobyciu pasa mistrzowskiego wagi lekkiej:

7 KOMENTARZE

  1. "Nie trenowałem, nie trzymałem diety, wziąłem pojedynek na 2 tygodnie przed (ale nie szukam wymówek)":DC:

  2. "Nie trenowałem, nie trzymałem diety, wziąłem pojedynek na 2 tygodnie przed (ale nie szukam wymówek)":DC:

    Moje ulubione.

    "nie szukam wymowek, ale…" :awesome:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.