Informacja prasowa

Polski zawodnik Marcin Zontek z Jeleniej Góry i reprezentujący Niemcy Tassilo Lahr stoczą pojedynek w formule MMA podczas gali FEN 9 „Go For It”, która odbędzie się 7-go listopada 2015 roku w hali Orbita, we Wrocławiu. Starcie ma status Walki Wieczoru i zakontraktowane zostało w kategorii półciężkiej, do 93 kilogramów.

36-letni Marcin Zontek po raz trzeci wystąpi w organizacji Fight Exclusive Night. Dwa poprzednie starcia wygrał pokonując krajowych rywali: Krzysztofa Pietraszka i Macieja Browarskiego. Będzie to także czwarty występ Polaka w tym roku, bowiem w sierpniu wystąpił po raz kolejny w karierze w największej europejskiej organizacji MMA, jaką jest rosyjska M-1 Global. Jego pojedynek o pas mistrza M-1 Global był uznany za Walkę Roku 2013 w Rosji. Marcin Zontek na co dzień  wykonuje odpowiedzialny zawód strażaka. Trenujący w klubie Contender Kamienna Góra zawodnik mierzy 185 cm i waży 93 kg. Na zawodowej arenie odniósł 14 zwycięstw i poniósł 9 porażek.

Młody, 21-letni Tassilo Lahr to wschodząca gwiazda niemieckiego MMA. Mający tajskie korzenie zawodnik nazywany jest „Thai Tank” i już zdołał zaznaczyć swoją obecność na niemieckim rynku Mieszanych Sztuk Walki. Mając zaledwie 19 lat wygrał 4 walki z rzędu nim nie zastopował go aktualny mistrz M-1 Global i zarazem pogromca naszego Marcina Tybury, Stephan Puetz, po dramatycznej walce w 2013 roku. Później kolejny raz wygrał 4 walki i wówczas zatrzymał go doświadczony Michał Fijałka ze Szczecina. Lahr mierzy 182 cm i waży 93 kg. Na zawodowej arenie wygrał 9 walk i 4 przegrał.

Marcin Zontek to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA. Ogromnie go cenimy za skromność i brak zachowawczości. Taki jest w życiu i taki jest w swoich walkach. Dlatego też nasz wybór rywala oddaje to nastawienie. Powiem wprost – spodziewam się „wojny pokoleń”, bo doświadczenie Marcina zostanie postawione naprzeciw młodego, głodnego sukcesu, Tassilo. Nie pokuszę się o typowanie wyniku, ale wiem, że to może być najlepsza walka tej gali.” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak.

Serdecznie zapraszamy, na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 7-go listopada 2015 przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.
Bilety na galę FEN 9 „Go For It” są już dostępne w sprzedaży przez sieć Eventim oraz na stronie www.eventim.pl, a także przez sieć Ticketpro oraz przez stronę www.ticketpro.pl.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

5 KOMENTARZE

 1. Pamietam, ze naprawde postawil sie Sztandze na gali w Pradze, tak wiec co najmniej solidny rywal dla Marcina, zwlaszcza jesli brac pod uwage rywala Zontka w debiutanckiej walce dla FEN.

 2. Wolałbym zobaczyć rewanż z Browarskim w końcu. A najlepiej z najlepszym polskim zawodnikiem który nie jest związany żadnym kontraktem czyli Fijałką( wiem walczył miesiąc temu). Jako walka wieczoru dość słabo:sad:

 3. Też uważam że rywal jest okej, ale przy tak dobrej rozpisce uważam że to zestawienie nie zasługuje na main event. No ale wiadomo, że tutaj bardziej względy marketingowe odgrywają rolę, także rozumiem to.

 4. Grubas

  Wolałbym zobaczyć rewanż z Browarskim w końcu. A najlepiej z najlepszym polskim zawodnikiem który nie jest związany żadnym kontraktem czyli Fijałką( wiem walczył miesiąc temu). Jako walka wieczoru dość słabo:sad:

  Browarski walczy juz w najblizsza sobote, niestety rywal malo imponujacy. Natomiast Niemiec strasznie twardy i dla Zontka w dyspozycji z ostatnich starc to wcale nie bedzie spacerek.

 5. Zonti od powrotu nie prezentuje już takiej formy jak kiedyś:/ a Niemiec nie przyjeżdża po wypłatę.
  Ale WAR ZONTI!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.