Kolejnym świetnym zestawieniem, jakie czeka kibiców 9 stycznia podczas gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie, będzie polsko-ormiański pojedynek Marcina Zontka z Jeleniej Góry i trenującego w Holandii Hracho Darpinyana. Starcie w hali RCS odbędzie się w kategorii półciężkiej do 93 kg.

Reprezentujący klub Contender Kamienna Góra 36-letni Marcin Zontek to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd polskiego MMA. Z 15 zwycięstw, jakie odniósł w zawodowej karierze, trzy dokonały się na arenie Fight Exclusive Night. Polak był pretendentem do tytułu mistrzowskiego największej europejskiej organizacji MMA, jaką jest rosyjska M-1 Global – jego bitwa o pas z Sergeyem Korneevem uznana został za Najlepszą Walkę Roku 2012 w Rosji. Podczas ostatniego występu w klatkoringu FEN Marcin Zontek zatrzymał niemieckiego zawodnika Tassilo Lahra, pokonując go w imponującym stylu. Jak twierdzi, czas na kolejne efektowne zwycięstwo.

Rywal Marcina Zontka dał się już poznać Polakom. Zaczynający swoją przygodę w sportach walki od judo Hracho Darpinyan dwukrotnie zdobył tytuł mistrza Europy juniorów i w 2010 roku zaszokował europejską scenę MMA, nokautując cenionego Roberta Jocza. Trenujący pod okiem legendarnego holenderskiego weterana MMA Boba Schrijbera 29-letni Ormianin odniósł 14 zawodowych zwycięstw i doznał 8 porażek. Z 7 walk, które stoczył z polskimi zawodnikami, „Hracho Man” trzy przegrał – dwa razy pokonał go Michał Fijałka i raz Michał Pasternak – i cztery wygrał – jego „ofiarami” byli Robert Jocz, Krzysztof Gutowski, Michał Szuliński i w 2015 roku Mateusz Ostrowski. Czy pokona także Marcina Zontka?

Warto się o tym przekonać i przyjść 9 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28B w Lubinie. Będzie to jeden z wielu międzynarodowych pojedynków, jakie w ten sobotni wieczór zobaczą kibice, i z pewnością jedno z najbardziej atrakcyjnych zestawień w karcie walk jubileuszowej gali FEN 10 Gold Edition.

Źródło: FEN

2 KOMENTARZE

  1. Dobra walka, myślę ze Zontka czeka jak na razie, najcięższa walka w FEN dotychczas.

  2. Hracho to ten, co wyrwał Magdę z Warsaw Shore na imprezie w Toruniu po gali xcage 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.