Kolejne zestawienie dodano do karty walk gali KSW na PGE Stadionie Narodowym. Do niedawna nieznane było nazwisko rywala Marcina Wrzoska, ale dziś staliśmy się bogatsi o tę wiedzę. Mistrz wagi piórkowej będzie bronił tytułu w boju z Kleberem Koike Erbstem. Informację podano w magazynie sportów walki „Puncher”.

„Polish Zombie” (MMA 12-3, KSW 2-0) jest mistrzem KSW od 3 grudnia 2016 roku, kiedy wygrał przez TKO w drugiej rundzie z Arturem Sowińskim. Do Konfrontacji Sztuk Walki zawitał stosunkowo niedawno, bo w maju ubiegłego roku. Wtedy, na gali KSW 35 jednogłośną decyzją wypunktował Filipa Wolańskiego, czym zapracował sobie na status pierwszego pretendenta do tytułu mistrza wagi piórkowej. Wrzosek dał się poznać polskim fanom na galach PLMMA i FEN, ale największą popularność zyskał dzięki udziałowi w reality show The Ultimate Fighter: Team McGregor vs. Team Faber. Tam Marcin zapracował na kontrakt z UFC, jednak musiał pożegnać się z największą organizacją MMA świata po porażce niejednogłośną decyzją z Julianem Erosą.

Koike Erbst (MMA 21-4-1, KSW 2-1) pierwszy raz w Konfrontacji Sztuk Walki pojawił się w lutym 2015 roku. 27-letni Japończyk był autorem niemałej niespodzianki, kiedy poddał trójkątem Anzora Azhieva w pierwszej rundzie pojedynku na gali KSW 30. Kleber pół roku później spotkał się w klatce z Arturem Sowińskim, z którym przegrał jednogłośną decyzją. Bilans walk w największej polskiej organizacji poprawił na KSW 36, kiedy – również trójkątem w pierwszej rundzie – poddał Leszka Krakowskiego. Koike Erbst między walkami w KSW toczył boje także w innych organizacjach. To bardzo aktywny zawodnik, który w ciągu ostatnich sześciu lat stoczył 18 pojedynków – 17 z nich wygrał, a jedyną porażkę w tym czasie zgotował mu właśnie „Kornik”.

Gala KSW na PGE Stadionie Narodowym odbędzie się 27 maja. Oprócz dywizji piórkowej, jeszcze w trzech kategoriach (średniej, półciężkiej i ciężkiej) będą się ważyć losy mistrzów.

7 KOMENTARZE

  1. Ale się wysilili… Dupy mi nie urwali tym zestawieniem.Może sportowo rywal godny i w ogóle, ale mogli go sobie zostawić na Tauron, albo Ergo i kolejną obronę.

  2. Ciekawe zestawienie, bardzo niewygodny stylistycznie przeciwnik dla Marcina, liczę na to, że Zombiakowi uda się utrzymać brazylijskiego japońca w stójce i będzie sobie go punktował na pełnym dystansie.

  3. Dobre zestawienie, liczyłem na to. Wrzosek będzie bronił obaleń, ale nie wydaje mi się żeby udawało mu się to przez 3 rundy, a gdy tylko walka przejdzie do parteru to Koike go poskłada.

  4. Koike ma kiepską stójkę ale powoduje nią zamieszanie dlatego nie utrzyma Wrzosek walki w stójce… parter jest kwestią czasu a tam będzie po wszystkiemu. Ja mam wrażenie, że zombiemu po zdobyciu pasa trochę się w dupie poprzewracało więc będzie to lekcja pokory.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.