Jeszcze dzisiaj informowaliśmy o podpisaniu przez Marcina Tyburę kontraktu na kolejny pojedynek w UFC. Według nieoficjalnych doniesień zagranicznych dziennikarzy, nasz najlepszy zawodnik kategorii ciężkiej zmierzy się ze Stefanem Struve (MMA 28-10) na  gali UFC Fight Night 134, która odbędzie się 22 lipca w Hamburgu.

https://twitter.com/MMA_Jim/status/987074428990312448

Marcin Tybura aktualnie znajduje się na 8 miejscu w rankingu wagi ciężkiej UFC. Od momentu dołączenia do największej organizacji na świecie posiada bilans 3-3. W trakcie swojej kariery w UFC mierzył się m.in. z takimi zawodnikami jak Andrei Arlovski lub Fabricio Werdum. Polak w najbliższym pojedynku spróbuje przerwać passę 2 porażek z rzędu. W swoim ostatnim starciu został on znokautowany przez Derricka Lewisa.

Stefan Struve to niezwykle doświadczony zawodnik, w oktagonie wystąpił do tej pory aż 20 razy. Holender 25 z 28 wygranych walk kończył przed czasem, w tym 17 razy przez poddanie. Najważniejszymi skalpami Struve’a są m.in. aktualny mistrz UFC Stipe Miocic i legendarny Antonio Rodrigo Nogueira. Co ciekawe, Struve zmierzył się wcześniej z innym Polakiem, Danielem Omielańczukiem. Na gali UFC 204 poddał on Omielańczuka przez duszenie D’Arce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.