Fot: Esther Lin / MMFighting

Marcin Tybura coraz wyżej w rankingu UFC! Dziś po aktualizacji zestawienia topowych zawodników, nasz ciężki awansował o dwie pozycje, na ósme miejsce w swojej dywizji. Wielkie roszady mają miejsce za sprawą ostatniej porażki Stefana Struve’a.

Kolejny rywal „Tybura”, Mark Hunt, także zanotował awans w aktualizowanym rankingu i obecnie zajmuje piąte miejsce wśród ciężkich. To dobrze rokuje dla Marcina, jeśli 18 listopada nasz zawodnik pokona legendę sportów walk, bo otworzy sobie drogę do absolutnego topu dywizji.

Walka Marcina Tybury z Markiem Huntem będzie starciem wieczoru gali w Sydney.

22 KOMENTARZE

 1. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze fakt, że w związku z potencjalnym naruszeniem polityki antydopingowej z rankingu wypadł JDS. Z pierwszej 15-tki awansowało w rankingu 9 zawodników.

  Ale niech się Marcin pnie w górę rankingów, ogarnie Mareczka potem Dzikannou albo Werduma i o pas.

 2. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze fakt, że w związku z potencjalnym naruszeniem polityki antydopingowej z rankingu wypadł JDS. Z pierwszej 15-tki awansowało w rankingu 9 zawodników.

  Ale niech się Marcin pnie w górę rankingów, ogarnie Mareczka potem Dzikannou albo Werduma i o pas.

  O dzięki bo wiedziałam, że o jakimś czynniku zapomniałam! 🙂 dopiszę 🙂

 3. Ładne miejsce ale z drugiej strony obawa czy to miejsce nie jest trochę jak z nasza reprezentacja w piłce nożnej

  Cóż najbliższa walka to zweryfikuje czy ta lokata nie jest jednak ciut na wyrost

  Powodzenia

 4. Ładne miejsce ale z drugiej strony obawa czy to miejsce nie jest trochę jak z nasza reprezentacja w piłce nożnej

  Cóż najbliższa walka to zweryfikuje czy ta lokata nie jest jednak ciut na wyrost

  Powodzenia

  Bez przesady. Patrząc w dół rankingu wszyscy są gośćmi, których Marcin mógłby spokojnie zrobić. Taka jest ta dywizja i jej poziom. Nie powiedziałbym, żeby Marcin był jakoś przeceniany.

 5. Bez przesady. Patrząc w dół rankingu wszyscy są gośćmi, których Marcin mógłby spokojnie zrobić. Taka jest ta dywizja i jej poziom. Nie powiedziałbym, żeby Marcin był jakoś przeceniany.

  Na dobry ranking patrzysz ?;D

 6. Chyba najwyższy w historii ranking polskiego zawodnika jeśli chodzi o UFC :razz:enn: Wielkie gratulacje, walki z Mareczkiem oczekuję niczym pierwszego dnia wiosny.

  A tak swoją drogą – Tybura na ósmym miejscu na świecie, a Karol się marnuje w KSW, serce pęka… :jon:

 7. Gratulacje Marcin i powodzenia!Cieszy też fakt,że samo UFC widzi w nim potencjał i materiał na top5 czego dowodem jest zestawienie go z Markiem.Z drugiej strony nigdy tak nie bałem sie o naszego zawodnika(nie licze Rumble-Janek,tam nic nie było potwierdzone).Wg.mnie NAJGORSZĄ rzeczą jaką Tybur może zrobić w tej walce to pokazanie zmęczenia jak w walce z Andreiem.To zadziała na Hunta jak płachta na byka,ruszy jak taran i poprostu zajebie.Walki w półdystansie nawet nie biore pod uwage bo raz,że Marcin myśli podczas walki,dwa-w narożniku będzie miał Jacksona.W nim też pokładam nadzieje apropos tego nieszczęsnego cardio.Tak czy inaczej:WAR TYBUR!!!

 8. można, można i to bez freaków i innych wodotrysków. Skromny pracowity chłopak z Polski w top 10 największej organizacji na tej planecie. Jestem ciekaw co chłapaki z ksw by wymyslili, zeby powiedziec, ze ich ciezcy sa na wyzszym poziomie.

  Powodzenia Marcin, bo Mark Hunt to jednak jest juz liga najwyzsza, oby to on byl na Twoim highlight reel a nie odwrotnie.

 9. Oby pobyt w JacksonWink zaowocował dobra kondycja i taktyka! Jak myśle o tej walce i emocjach to wiem dlaczego warto po nocach oglądać UFC:D

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.