Trener wielu czołowych zawodników MMA z Polski, Robert Złotkowski, był ostatnio gościem w programie Puncher Extra Time. Tam koncentrowano się oczywiście głównie na Janku Błachowiczu i jego zwycięstwie na gali UFC w Moskwie, ale prowadzący magazyn nie mogli nie wspomnieć co nieco o kolejnej porażce Marcina Prachnio, która miała miejsce na tej samej gali.

Przypominamy, że Prachnio przegrał walkę z Magomedem Anlakaevem już w pierwszej rundzie. Przeczytać o tym można tutaj. Co na temat drugiej porażki Polaka w największej organizacji MMA na świecie myśli Złotkowski?

Ja myślę, że Marcin musi sobie poukładać, podobnie jak swego czasu Janek zrobił, życie osobiste. Musi zdecydować, gdzie chce się przygotowywać i trenować, żeby to miało ręce i nogi.

Oczywiście musi sobie przemyśleć te dwie porażki i zobaczyć, co chce dalej robić i wyciągnąć wnioski. Coś musi zmienić skoro przegrywa drugi raz z rzędu przez nokaut w pierwszej rundzie.

W programie zdradzono również, że Marcin na kilka tygodni przed walką poprosił o pomoc psychologa, jednak zdaniem Złotkowskiego zrobił to za późno.

Jeśli na trzy tygodnie przed walką stwierdził, że potrzebuje pomocy psychologa, to uważam, że jest to już niestety troszeczkę za późno.

Jeśli po pierwszej walce coś nie grało, to już wtedy powinien działać, zmieniać cały swój plan przygotowań i po prostu wejść z czystą głową do kolejnej walki i dobrze się przygotować od samego początku, a nie w samej końcówce, bo wtedy jest już niestety za późno.

Swoje zdanie na ten temat przekazał dziennikarzom również Jan Błachowicz, który jak sam jakiś czas temu podkreślał, musiał nieco zmienić swoje miejsce przygotowań i poukładać sprawy prywatne, by odrodzić się i ponownie wygrywać walki.

Marcin jest tydzień w jednym miejscu, tydzień w drugim, później w trzecim, raz w Holandii a raz w Dżakarcie. Może różni trenerzy mają na niego inne plany, każdy mówi coś innego i to jest rozbite.

Ja lubię mieć wszystko w jednym miejscu, mam swoich trenerów, którzy się kontaktują, mają wszystko pod kontrolą. On ma chyba problem ze stabilizacją, to jest jednak pytanie do niego i on musi znaleźć rozwiązanie.

1 KOMENTARZ

  1. A dawać go z Różalem w DSF albo w Babilonie (formuła obojętna) 😛 Niech jeden drugiego wyjaśni 😛

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.