ORLANDO, FL – FEBRUARY 20: Marcin Prachnio of Poland poses for a portrait during a UFC photo session on February 20, 2018 in Orlando, Florida. (Photo by Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Marcin Prachnio (MMA 13-3) już 15 września stoczy swoją drugą walkę dla UFC. Polski zawodnik wagi półciężkiej zmierzy się na gali w Moskwie z Magomedem Ankalaevem (MMA 8-1). Dziś Prachnio był gościem w programie Puncher Extra Time, w którym opowiedział trochę o swoich przygotowaniach do kolejnego występu w największej organizacji MMA na świecie.

Pierwsze kilka tygodni byłem w Holandii i trenowałem z moim głównym trenerem. Tam też dowiedziałem się o walce, zrobiliśmy analizę przeciwnika, zobaczyliśmy co trzeba trenować, mocne i słabe strony i co trzeba podkręcać. Później stwierdziłem, że przylecę do Polski, bo jest tu lepsze zaplecze treningowe i lepiej się tu będę w stanie przygotować. Ten tydzień będzie ostatnim, w którym tu zostaję, a w weekend jadę do Holandii odpocząć, zrelaksować się i zresetować.

W programie Prachnio zdradził też, że po ostatniej porażce postanowił skorzystać z pomocy psychologa sportowego, który pomaga mu w mentalnym przygotowaniu się do wyjścia do oktagonu i pozbycia niepotrzebnych negatywnych emocji.

Trzeba popracować z psychologiem. Przed ostatnią walką myślałem, że wszystko jest w porządku, a gdy wyszedłem do oktagonu, to coś nie zagrało. Presja z tyłu głowy się uruchomiła. Teraz zaczęło się to na kilka tygodni przed walką. Poczułem to, a mój system obronny odpalił w tym momencie. Obecnie mogę wejść w dobry stan mentalny.

Po przeanalizowaniu swojego rywala, Marcin Prachnio wie już, jak wyglądają jego pojedynki oraz na co musi zwrócić uwagę, by tym razem wyjść z oktagonu z tarczą.

Jest mocny, jak wszyscy z Rosji. Jego wcześniejsze walki pokazują, że dąży do obalenia. Wtedy próbuje kończyć pojedynki ciosami z góry. Jestem przygotowany na to, ale także na wymiany. Zrobiłem wszystko, żeby wygrać tę walkę.

14 KOMENTARZE

  1. Trzeba popracować z psychologiem. Przed ostatnią walką myślałem, że wszystko jest w porządku, a gdy wyszedłem do oktagonu, to coś nie zagrało. Presja z tyłu głowy się uruchomiła. Teraz zaczęło się to na kilka tygodni przed walką. Poczułem to, a mój system obronny odpalił w tym momencie. Obecnie mogę wejść w dobry stan mentalny.

    I to się bardzo chwali. Sportowcy powinni otwarcie mówić, że korzystają z pomocy psychologów, żeby odtabuizować ten temat.

  2. @duubertowa

    [caption id="attachment_207578" align="alignnone" width="680"]ORLANDO, FL – FEBRUARY 20: Marcin Prachnio of Poland poses for a portrait during a UFC photo session on February 20, 2018 in Orlando, Florida. (Photo by Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)[/caption]

  3. Marcin jest jednym z tych zawodników na którego karierę w UFC bardzo liczę, chciałbym, żeby poradził sobie w Moskwie i spokojnie mógł iść dalej.

  4. No to co, oni nie wiedza, ze to widac i ludzie wiedza skad to a i tak foty robione ?

    Tluszczaki sa genetyczne a nie od sterydow….

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.