Podopieczny Mirka Oknińskiego Marcin Naruszczka (MMA 10-1, 6 w Rankingu PL) powróci do kategorii średniej na gali Respect FC 8, 22 września w Wuppertal. Rywalem dzierżącego cały czas tytuł RFC w wadze półciężkiej Polaka będzie miejscowy Abu Azaitar (MMA 5-1), a stawką pojedynku prawo do walki o pas w wadze średniej należący do Nicolasa Penzera.

Będzie to już trzeci występ Marcina dla niemieckiej organizacji. We wrześniu 2011 nasz zawodnik zdobył tytuł do 93 kilo poddając w czwartej rundzie Manuela Masucha, a w kwietniu szybko odprawił Mario Stapel. W jego ostatnim występie mogliśmy go oglądać na KSW 19 w Łodzi, gdzie walcząc w wadze półśredniej przegrał po dwóch rundach z Borysem Mańkowskim.

Obok Naruszczki w Wuppertal wystąpią też dwaj inni Polacy. Szymon Bajor (MMA 9-2) w walce wieczoru powalczy o pas wagi ciężkiej z Bjoernem Schmiedebergiem (MMA 8-3), a mieszkający na stałe w Niemczech Kamil Lipski (MMA 4-2) zmierzy się z Holendrem Djamilem Chanem (MMA 3-1).

11 KOMENTARZE

  1. Dobrze jak by został w tej wadze średniej, bo jakoś go nie widzę w półśredniej.

  2. Ciekawe tylko czy to zmiana na stałe i czy będzie walczył już tylko w tej wadze.

  3. Życzę kolejnego tytułu Respect FC jeśli ta zmiana nie będzie tylko chwilowa.

  4. nie bylbym tego taki pewien…Abu mocny gostek 🙂 mimo tego zycze wygranej Marcinowi i czekam na ta walke!

  5. Co tzn. mocny gostek?Laughing w jedynej poważnej walce męczył się 5 rund, a w reszcie nokautował jakiś nołnejmów z rekordami 0-0 lub 0-1 ewentualnie.

    To chyba dobra waga dla Marcina. Coś się nie może zdecydować na kategorię. Co walka to inaczej : )

  6. Naruszczka spokojnie sobie poradzi. Wie ktoś na ile walk ma podpisany kontrakt z KSW? 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.