Marcin Jabłoński (MMA 10-2-0) odniósł dziesiąte zwycięstwo w swojej karierze. W jednej z głównych walk gali Babilon MMA 22 poddał on duszeniem zza pleców Alana Langera (MMA 11-8-0).

Zawodnik olsztyńskiego Arrachionu od początku pojedynku pracował nad sprowadzeniami do parteru. W pierwszej rundzie bliski skończenia walki przed czasem był Langer, który poważnie naruszył przeciwnika, a następnie zapiął duszenie gilotynowe. Jabłoński dobrze reagował jednak w kryzysowej dla siebie sytuacji i przetrwał ofensywę przeciwnika. Pełną kontrolę odzyskał w drugiej rundzie, gdzie kolejnymi minutami powiększał swoją przewagę. W trzeciej odsłonie Marcin Jabłoński zdołał zejść z rywalem do parteru, gdzie następnie poddał go duszeniem zza pleców.

Dla Jabłońskiego było to siódme zwycięstwo w zawodowym MMA. W poprzednich starciach pokonywał takich zawodników, jak Paata Tsxapelia, Adam Brzezowski, Kacper Bróździak czy Aleksandr Grebnev.

Langer przegrał po raz pierwszy od grudnia 2017 roku, kiedy to został poddany przez Alexeya Valivakhina. W 2019 i 2020 roku stoczył po jednym starciu, odprawiając w każym z nich przed czasem Andreya Krasnikova i Krystiana Blezienia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of torpedo
torpedo

UFC
Bantamweight

8,344 komentarzy 35,786 polubień