Już jutro najważniejsza walka w dotychczasowej historii polskiego, męskiego MMA. Marcin Held będzie próbował wyrwać z rąk Willa Brooksa pas mistrzowski dywizji lekkiej Bellatora MMA. Poniżej przedstawiamy przewidywania redaktorów zagranicznych portali dotyczące powyższego starcia.

Brad Tashuk – MMAoddsbreaker.com

Will Brooks wyglądał niesamowicie w kilku ostatnich walkach. Jego występ podczas odbierania tytułu mistrza Michaelowi Chandlerowi był tym, co sprawiło, że wielu ludzi przejrzało na oczy. Kolejną walką z Davem Jansenem potwierdził swój status czołowego zawodnika kategorii lekkiej. Spodziewam się, że walka z Heldem potoczy się podobnie, ponieważ młodzik po prostu nie ma fizyczności i kondycji by przetrwać ciągłe ataki Brooksa. Held zawsze ma szansę na wyciągnięcie dźwigni na nogę albo innej techniki kończącej, ale Brooks jest tak dobrze przygotowanym i mądrym zawodnikiem, że ciężko sobie wyobrazić, że da się w coś złapać. Typ: Will Brooks

Steve Juon – MMAmania.com

Jeśli kiedykolwiek Held miałby udowodnić swoją klasę, to teraz jest na to najlepszy moment, ponieważ jedyny zawodnik, z którym przegrał w ostatnich czterech latach jest jednocześnie tym samym fighterem, którego pokonał Brooks w obronie tytułu mistrzowskiego. Polak jest jedynym spadkobiercą królewskiego tronu, ale Brooks na swojej drodze spotkał całkiem sporo ekspertów od poddań i jeszcze nigdy nie klepał. Held świetnie rozwinął swoje umiejętności stójkowe w czasie pobytu w Bellatorze, ale jeszcze sporo mu brakuje do Brooksa – zwłaszcza precyzji i siły, którą ten wypracował w American Top Team.

Jedyną szansą Helda może być tylko błąd popełniony przez Brooksa. Typ: Will Brooks przez nokaut w trzeciej rundzie.

Sal Derose – Combatpress.com

To jest bardzo interesująca walka, biorąc pod uwagę to, że zapasy Willa Brooksa mogą być bardzo łatwo zneutralizowane przez umiejętności parterowe Helda.

Held jest ekspertem od poddań – zwłaszcza od dźwigni na nogi. Held ma na koncie 12 zwycięstw przez poddania, wliczając w to ostatnią walkę z Alexandrem Saravskiyem. Oczywiście, jeśli mówimy o grapplerach, to najczęściej ich słabym punktem jest stójka. Tak samo jest z Heldem, chociaż w ostatnich kilku pojedynkach można dostrzec rozwój Polaka w tej płaszczyźnie. Nawet jeśli zapowiada się na to, że Held przegra walkę, to on potrafi w jednym momencie odwrócić przebieg starcia.

Brooks bez wątpienia powinien unikać parteru w tej walce. Held pokazywał już, że na ziemi nie ma sobie równych. Ponadto jest bardzo groźny z pleców, co udowodnił w walce z Derekiem Andersonem, którego poddał trójkątem.

Brooks zademonstrował solidne umiejętności stójkowe w potyczce z Michaelem Chandlerem. W tej płaszczyźnie jeszcze nie jest idealny, ale w ostatnich występach zaprezentował spory progres. 29-latek pokazał wyjątkowej klasy defensywne zapasy, które od zawsze są solidne. Powinien poradzić sobie z utrzymaniem walki w stójce.

To jest świetny test zarówno dla Brooksa jak i Helda. Brooks jest prawdopodobnie najlepszym lekkim spoza UFC i powinien być zdolny do wyciągnięcia decyzji sędziowskiej. Typ: Brooks przez decyzję.

Brian Mazique – Bleacherreport.com

Problemami Brooksa jest, że to niezbyt sprytny człowiek i brakuje mu zwycięstw przed czasem. Oba deficyty wpływają na jego małą popularność. Co prawda skończył Chandlera w brutalnym rewanżu, ale to jedyna jego wygrana przed czasem z ostatnich sześciu walk.

Nie uda mu się to również w piątkowej walce z Heldem, ale zdobędzie zwycięstwo. Parterowe umiejętności Helda stoją na najwyższym poziomie, jednak 23-latek nie błyszczy w żadnej innej płaszczyźnie. Brooks jest utalentowanym zapaśnikiem, ale przed najbliższą walką musi ciężko pracować nad obronami przed technikami kończącymi.

Helda ma szanse na wyciągnięcie czegoś na ziemi, ale jeśli mistrz da radę powstrzymać ofensywne zapędy Polaka, to dzięki lepszej stójce i kontroli zdobędzie wygraną na punkty. Typ: Will Brooks przez decyzję.

Dana Becker – Fightline.com

Brooks mocno w siebie uwierzył po tym jak dwukrotnie pokonał Michaela Chandlera, co pokazuje w swoich komentarzach w  mediach społecznościowych. Ale Brooks jest nie tylko „mówcą” – to super-utalentowany zawodnik. Jeśli uniknie parteru, to zakończy walkę z sukcesem. Typ: Will Brooks przez decyzję.

Riley Kontek – Todaysknockout.com

To może być kandydat do walki wieczoru. Brooks jest teraz prawdopodobnie najgorętszym lekkim na całym świecie. Cały czas rozwija umiejętności w American Top Team. Jest zawsze atletyczny, eksplozywny i dominujący w płaszczyźnie zapaśniczej, ale też do swojego arsenału dodał uderzenia w stójce i dobrą pracę nóg, co czyni go jeszcze groźniejszym.

Held zawsze był wyjątkowym talentem w świecie MMA, który chętnie na ziemi sięga po nogi. Tak jak Brooks, świetnie rozwinął się w stójce, ale arsenał poddań jest wciąż jego najmocniejszą bronią. Dwóch z najbardziej rozwiniętych lekkich da świetne widowisko, ale Brooks ma więcej narzędzi do zwycięstwa. To nie będzie łatwe, ale spodziewam się, że Brooks utrzyma pas zwyciężając decyzją sędziowską po pięciu rundach. Typ: Will Brooks przez decyzję.

Tom Wilkinson – Betdsi.com

Brooks jedyny raz w karierze przegrał w półfinale 8. sezonu turnieju z Saadem Awadem, ale pomścił tę porażkę i zwyciężył w kolejnym sezonie. Potem zdobył pas w boju z Michaelem Chandlerem. Pokonał Dave’a Jansena jednogłośną decyzją w kwietniu. Zapasy to dla Brooksa bułka z masłem i jego rywale muszą obawiać się obaleń. To nie będzie dotyczyć Helda, który jest światowej klasy grapplerem z dwunastoma poddaniami na koncie. Jeśli walka zejdzie do parteru, to przewagę będzie miał Polak, a w stójce lepszy powinien być mistrz. Typ: Marcin Held.

Poniżej załączamy również grafikę przedstawiającą wyniki głosowania użytkowników portalu Tapology.com

6 KOMENTARZE

  1. W zasadzie uzasadnione te opinie, napisali o mocnych stronach Willa i Marcina i wytypowali swoje. Patrząc po ich umiejętnościach, to z miejsca skreślony jest Marcin, za słabe zapasy i tzw. atletyczność, aby obalić, czy w parterze coś ugrać. Ale znając Marcina, to tak naprawdę, nigdy nie wiadomo. W Ankosie w tak krótkim czasie nie poprawił tej atletyczności, ale niewątpliwie przygotowywuje się na 5 rund, więc cardio powinno być lepsze niż w poprzednich walkach, tym razem miał bardzo dobrych sparingpartnerów już raz pisałem, Gamer i Mańkowski w gazie, ponieważ walczyli tydzień wcześniej(szczególnie patrząc na Mańkowskiego, czy nie podobny do Brooks'a??? mocna dynamiczna stójka, pressing, i mocne zapasy.Myślę, że Marcin będzie w życiowej formie, przygotowywał się w ankosie pod okiem Andrzeja Kościelskiego, ale jak mówił Sławek Szamota też czuwał nad jego przygotowywaniami, więc myślę, że  na błąd w przygotowaniach czy taktyce raczej nie ma miejsca. Może trochę nieobiektywnie patrzę na tą walkę, ale ja w niej widzę zwycięskiego Marcina. Trzymam kciuki i nie mogę doczekać się nieprzespanej nocy 😀 😀 😀

  2. To nawet lepiej, że wszyscy skazują Marcina na porażkę. Tym lepiej będzie smakować jego zwycięstwo. Chętnie zobaczę nie poddanie w wykonaniu Marcina na Brooksie, ale ciężkie KO. WAR HELD!

  3. pardon, nie wiem czemu kopiuje komentarze a nie przekierowuje mnie spowrotem na strone..

  4. to głosowanie dobrze oddaje szanse Marcina – dwadzieścia kilka procent. Nie ma co udawać, że jest lepiej niż jest, może się ewentualnie udać jakieś poddanie, ale szansa na to jest taka, jak napisałem wcześniej

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.