Organizacja PFL opublikowała skład turnieju wagi lekkiej w turnieju, którego stawką będzie milion dolarów. W bardzo ciekawie obsadzonej kategorii zobaczymy między innymi Marcina Helda, Anthony’ego Pettisa czy Oliviera Aubina-Merciera.

Sezon PFL rozpocznie się już 23 kwietnia. Niewykluczone, że to właśnie wtedy zobaczymy reprezentanta naszego kraju w klatce.

Skład turnieju wagi lekkiej:

Marcin Held (MMA 26-7-0)

Kibice MMA w Polsce w końcu doczekają się powrotu Helda do klatki mieszanych sztuk walki. Ostatni raz 29-letni zawodnik walczył w czerwcu 2019 roku, pokonał wtedy na punkty Diego Brandao. Wcześniej Held poddaniami odprawiał Musę Khamanaeva i Callana Portera, na punkty pokonał natomiast Nasrata Haqparasta w swojej ostatnie walce dla organizacji UFC.

Natan Schulte (MMA 20-3-1) – mistrz PFL w 2018 i 2019 roku

Jeden z głównych faworytów do zwycięstwa turnieju PFL w wadze lekkiej. Niepokonany od dziesięciu pojedynków. W 2018 roku pokonał Chrisa Wade’a, Jasona Higha, Chrisa Wade’a i Rashida Magomedova, aby zdobyć tytuł mistrzowski w swojej kategorii. Rok później Brazylijczyk przedłużył serię wygranych pokonując Yincanga Bao, Jessego Ronsona, Ramseya Nijema, Akhmeta Alieva i Loika Radzhabova, ponownie wygrywając turniej.

Anthony Pettis (MMA 24-10-0)

Najbardziej doświadczony zawodnik turnieju w wadze lekkiej. Od 2011 roku walczył dla UFC, jednak po zwycięstwach z Donaldem Cerronem i Alexem Morono zdecydował się odejść z organizacji i poszukać nowego pracodawcy. W swojej karierze „Showtime” pokonywał miedzy innymi Bensona Hendersona, Gilberta Melendeza, Charlesa Oliveirę, Jima Millera, Michaela Chiesę czy Stephena Thompsona.

Loik Radzhabov (MMA 13-2-1)

Zawodnik, który brał już udział w turnieju PFL. W 2019 roku stoczył pod szyldem tej organizacji pięć pojedynków – przegrał z Rashidem Magomedov, pokonał Yliesa Djirouna, zremisował z Islamem Mamedovem, pokonał Chrisa Wade’a i przegrał z Natanem Schultem.

Olivier Aubin-Mercier (MMA 11-5-0)

Kanadyjczyk rozstał się z organizacją UFC po przegranych z Alexandrem Hernandezem, Gilbertem Burnsem i Armanem Tsarukyanem. Wcześniej „The Canadian Gangster” wcześniej pokonywał Evana Dunhama, Anthony’ego Rocco Martina, Drew Dobera i Thibautla Goutiego.

Clay Collard (MMA 18-8-0)

Zawodnik, dla którego będzie to powrót do klatki MMA. Po wygranym starciu z Randallem Wallace’em skupił się na starciach pięściarskich, które toczył niezwykle często. W swojej karierze ma występy pod szyldem UFC – przegrywał tam z Maxem Hollowayem, Gabrielem Benitezem i Tiago Tratorem, wygrał natomiast z Alexem White’em.

Johnny Case (MMA 27-7-1)

Ostatnie walki Amerykanin toczył w organizacji RIZIN, gdzie pokonał Yusuke Yachiego, Satoru Kitaokę i Roberto de Souzę, przegrał natomiast z Tofiqiem Musayevem. W 2014 roku Case udanie zadebiutował w UFC poddając gilotyną Kazukiego Tokudomego. W trzech kolejnych walkach wygrywał z Frankiem Perezem, Francisco Trevino i Yanem Cabralem. Przegrane z Jake’iem Matthewsem i Anthonym Rocco Martinem spowodowały jego zwolnienie z organizacji.

Akhmed Aliev (MMA 19-6-0)

Rosjanin walczył w turnieju PFL w 2019 roku. Stoczył wtedy cztery walki – wygrał z Carlosem Silvą i Rashidem Magomedovem, przegrał z Chrisem Wade’em i Natanem Schultem. Wcześniej zwyciężał w organizacji Fight Nights Global, gdzie pokonywał między innymi Diego Brandao, Efraina Escudero czy Venera Galieva.

Joilton Santos (MMA 34-8-0)

Znany polskim kibicom z występów w naszym kraju. Na KSW 50 przegrał przez techniczny nokaut z Dricusem Du Plessisem, wcześniej natomiast na FEN 14 decyzją sędziów pokonał Romana Szymańskiego. Po przegranej z Du Plessisem w niecałe trzy miesiąće odniósł cztery wygrane, pokonując kolejno Alexa Lohorego, Cesara Beniteza, Gilmara de Andrade i Hernando Cruza Rezendego.

Mikhail Odintsov (MMA 18-2-0)

Pochodzący z Białorusi zawodnik wywalczył miejsce w turnieju PFL na gali RCC: Road to the PFL, gdzie pokonał decyzjami sędziów Svyatoslava Shabanova i Timura Nagibina. Wcześniej pokonywał on między innymi Joao Paulo Rodriguesa, Paatę Tsxapelię czy Gasana Azizova. Aktualnie niepokonany od siedmiu pojedynków.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.