Informacja prasowa poniżej:

Podczas gali XTB KSW 112 w Szczecinie dojdzie do zderzenia czołowych zawodników wagi lekkiej w Polsce. Marcin Held (30-10, 4 KO, 16 Sub), numer trzy rankingu tej kategorii wagowej, stanie w szranki z byłym mistrzem, a dziś numerem cztery, Marianem Ziółkowskim (25-10-1 1NC, 6 KO, 13 Sub). Do konfrontacji dojdzie 15 listopada w hali Netto Arena.

Marcin Held stoczy czwarty pojedynek w okrągłej klatce. Ostatni raz walczył na gali XTB KSW 101. Efektownie poddał wówczas Davy’ego Gallona, za co został nagrodzony bonusem. Po tym pojedynku miał zawalczyć o pas mistrzowski z Salahdine’em Parnasse’em, ale musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Held jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich zawodników MMA. Przez wiele lat rywalizował pod skrzydłami największych organizacji MMA na świecie. Bił się dla takich marek jak UFC, Bellator czy Professional Fighters League. Zawodnik z Tych jest czarnym pasem brazylijskiego jiu-jitsu i specjalizuje się w kończeniu rywali w parterze. Dwadzieścia zwycięskich pojedynków zakończył przed czasem, aż szesnaście z nich wygrał przez poddania, a dwanaście razy tryumfował już w pierwszej rundzie starcia. Na swoim koncie ma stoczonych 40 pojedynków, z których 30 wygrał.

Marian Ziółkowski powróci do klatki po walce o pas wagi lekkiej. Podczas majowej gali KSW we Francji wszedł w zastępstwie za Marcina Helda do starcia z Salahdine’em Parnasse’em, ale musiał uznać jego wyższość w klatce. Ziółkowski jest byłym czempionem wagi lekkiej KSW. Zasiadał na tronie tej kategorii przez dwa i pół roku. W tym czasie obronił tytuł trzy razy. Później zrzekł się pasa ze względu na kontuzje i długą przerwę od startów. Popularny „Golden Boy” jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma blisko 40 stoczonych pojedynków, z których 25 wygrał, a aż 19 razy kończył rywali przed czasem. W okrągłej klatce KSW stoczył już dziesięć walk, a zawodowo rywalizuje od roku 2011.

Walka wieczoru o tymczasowy pas kategorii piórkowej 

65,8 kg/145 lb: Patryk Kaczmarczyk #1 (12-3, 3 KO, 2 Sub) vs. Adam Soldaev #2 (10-2, 6 KO, 1 Sub)

Karta główna 

70,3 kg/155 lb: Marcin Held #3 (30-10, 4 KO, 16 Sub) vs. Marian Ziółkowski #4 (25-10-1 1NC, 6 KO, 13 Sub)

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

24 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of szczurza_warga
szczurza_warga

Legacy FC
Featherweight

1,946 komentarzy 8,995 polubień

jak poprzestaną na tych dwóch walkach to całkiem spoko karta :frankapprove:

Odpowiedz 19 polubień

Avatar of Laikike1
Laikike1

EFC Africa
Bantamweight

2,704 komentarzy 6,032 polubień

Osobiście widzę tu potencjał na dwie walki wieczoru o tymczasowe pasy.
ME o tymczasowy pas kategorii piórkowej, a CO ME o tymczasowy pas kategorii lekkiej.
Do tego ogłoszenie rewanżu Saladina z Bzikiem o pas kategorii półśredniej.
No kurwa robimy to.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of wrooblinio
wrooblinio

Bellator
Lightweight

4,231 komentarzy 11,382 polubień

Jak Szczecin to pewnie któregoś z Berserkerów wystawią Oskar ... chyba nikt już więcej nie walczy?

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,148 komentarzy 30,689 polubień

Jak Szczecin to pewnie któregoś z Berserkerów wystawią Oskar ... chyba nikt już więcej nie walczy?

Ogłosili Tommiego. Jest jeszcze Wojtek Janusz, Wojtek Kawa.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of Stefan
Stefan

Legacy FC
Featherweight

1,947 komentarzy 12,882 polubień

Jedno z lepszych zestawień, jakie teraz może ogarnąć KSW.

Odpowiedz 10 polubień

Avatar of Hellah
Hellah

UFC
Lightweight

9,231 komentarzy 30,399 polubień

Jak Szczecin to pewnie któregoś z Berserkerów wystawią Oskar ... chyba nikt już więcej nie walczy?

Materla rewanż z Pudzianem!

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of KML
KML

EFC Africa
Lightweight

2,816 komentarzy 6,609 polubień

Materla rewanż z Pudzianem!

Ogłosili Tommiego. Jest jeszcze Wojtek Janusz, Wojtek Kawa.

Zestawienie dla Romanowskiego totalnie bez sensu. Belg przecież będzie robił to samo co z Dzikowskim. Mogli dać mu Vrtacicia albo pokusić się o ściągnięcie jakiegoś nowego gościa.
Co do nazwisk przemierzanych na galę to były nieoficjalne informacje w internecie o Mendlewskim i Woźniak. Z Berserkers planowany jest jeszcze Szczepaniak na ten moment. Różański kontuzja.
Kamil Stachura na walkę za free YouTube też były spoko wyborem. Gość z 93. Często zatrudniany przez organizatorów na galę w tych okolicach. Rekord 3-1. Przegrał tylko z Baraniewskim i ma w rekordzie wygraną z bratem Kołeckiego co może być jakimś smaczkiem przy promocji gali. Byłby fajnym rywalem dla takiego Kasperskiego.

Odpowiedz 7 polubień

click to expand...
Avatar of Dawid _Ozdoba-Legenda
Dawid _Ozdoba-Legenda

UFC
Middleweight

11,148 komentarzy 30,689 polubień

Zestawienie dla Romanowskiego totalnie bez sensu. Belg przecież będzie robił to samo co z Dzikowskim. Mogli dać mu Vrtacicia albo pokusić się o ściągnięcie jakiegoś nowego gościa.
Co do nazwisk przemierzanych na galę to były nieoficjalne informacje w internecie o Mendlewskim i Woźniak. Z Berserkers planowany jest jeszcze Szczepaniak na ten moment. Różański kontuzja.
Kamil Stachura na walkę za free YouTube też były spoko wyborem. Gość z 93. Często zatrudniany przez organizatorów na galę w tych okolicach. Rekord 3-1. Przegrał tylko z Baraniewskim i ma w rekordzie wygraną z bratem Kołeckiego co może być jakimś smaczkiem przy promocji gali. Byłby fajnym rywalem dla takiego Kasperskiego.

Zgadzam się. Wyjdzie 100 kilowy mudzin, który będzie chciał mielić Romanowskiego na glebie.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,710 komentarzy 16,161 polubień

Zestawienie dla Romanowskiego totalnie bez sensu. Belg przecież będzie robił to samo co z Dzikowskim. Mogli dać mu Vrtacicia albo pokusić się o ściągnięcie jakiegoś nowego gościa.
Co do nazwisk przemierzanych na galę to były nieoficjalne informacje w internecie o Mendlewskim i Woźniak. Z Berserkers planowany jest jeszcze Szczepaniak na ten moment. Różański kontuzja.
Kamil Stachura na walkę za free YouTube też były spoko wyborem. Gość z 93. Często zatrudniany przez organizatorów na galę w tych okolicach. Rekord 3-1. Przegrał tylko z Baraniewskim i ma w rekordzie wygraną z bratem Kołeckiego co może być jakimś smaczkiem przy promocji gali. Byłby fajnym rywalem dla takiego Kasperskiego.

Zgadzam się. Wyjdzie 100 kilowy mudzin, który będzie chciał mielić Romanowskiego na glebie.

Może chcą się z jakiegoś powodu pozbyć Armaniego? Lub -- co bardziej prawdopodobne -- zbić mu stawkę po 4 porażce z rzędu.

Z drugiej strony skoro ten zerhouni go znokautował, to i Armani ma szansę. Tyle, że z trzeciej Belg pewnie będzie się mocno pilnował i szedł po parter już z szatni.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
Avatar of MirsadBektic
MirsadBektic

UFC
Bantamweight

8,384 komentarzy 28,010 polubień

Zestawili ich razem, żeby dwie walki się nie rozsypały, zamiast jednej :beczka:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,434 komentarzy 35,635 polubień
Avatar of KML
KML

EFC Africa
Lightweight

2,816 komentarzy 6,609 polubień

Może chcą się z jakiegoś powodu pozbyć Armaniego? Lub -- co bardziej prawdopodobne -- zbić mu stawkę po 4 porażce z rzędu.

Z drugiej strony skoro ten zerhouni go znokautował, to i Armani ma szansę. Tyle, że z trzeciej Belg pewnie będzie się mocno pilnował i szedł po parter już z szatni.

Jeśli z premedytacją zestawili, by dać najgorszego stylistycznie rywala to bardzo głupie posunięcie. Co roku planują galę w Gorzowie lub Szczecinie, a Tommy to jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników z tamtych stron, który przyprowadza za sobą kibiców. Negocjowanie stawki w dół i podgrzewanie atmosfery pomiędzy ekipą Berserkers, a organizacją też nikomu nie posłuży to tych zawodników ze Szczecina jest kilku na krzyż w KSW. Starsi zawodnicy jak Narkun czy Materla na pewno na sali treningowej wyrobili opinie KSW i będzie ciężko o jakiegoś wartościowego zawodnika. Prędzej z Babilonem będą się dogadywać, albo jakieś zagraniczne organizacje będą sobie organizować eventy w Szczecinie. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku Aresa z Sosnowca. Nie mógł się dogadać z polską organizacją, to dogadał się z Czechami i oni mu organizują walki w jego okolicach.
Do tego jeśli Romanowski nie ogarnie zapasów to szykuje się bardzo chujowa walka, która może być tak zwanym gównem na torcie. Nawet jak wcześniejsze walki będą spoko to ludzie będą raczej głównie pamiętać smród z tej walki niż słodycz z oglądania poprzednich.
Francuz jednak chyba trochę lepsze warunki ma i w tej stójce lepsze oczko. Belg też po pierwszej porażce sporo wniosków wyciągnął i pewnie nie będzie miał ochoty na stójkę jak poczuje, że można sobie na spokojnie prowadzić walkę w parterze szczególnie z gościem, który jest sporo mniejszy i raczej niczego z dołu nie wyczaruje.

Odpowiedz 1 Like

click to expand...
G
Guest
Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,710 komentarzy 16,161 polubień

Jeśli z premedytacją zestawili, by dać najgorszego stylistycznie rywala to bardzo głupie posunięcie. Co roku planują galę w Gorzowie lub Szczecinie, a Tommy to jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników z tamtych stron, który przyprowadza za sobą kibiców. Negocjowanie stawki w dół i podgrzewanie atmosfery pomiędzy ekipą Berserkers, a organizacją też nikomu nie posłuży to tych zawodników ze Szczecina jest kilku na krzyż w KSW. Starsi zawodnicy jak Narkun czy Materla na pewno na sali treningowej wyrobili opinie KSW i będzie ciężko o jakiegoś wartościowego zawodnika. Prędzej z Babilonem będą się dogadywać, albo jakieś zagraniczne organizacje będą sobie organizować eventy w Szczecinie. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku Aresa z Sosnowca. Nie mógł się dogadać z polską organizacją, to dogadał się z Czechami i oni mu organizują walki w jego okolicach.
Do tego jeśli Romanowski nie ogarnie zapasów to szykuje się bardzo chujowa walka, która może być tak zwanym gównem na torcie. Nawet jak wcześniejsze walki będą spoko to ludzie będą raczej głównie pamiętać smród z tej walki niż słodycz z oglądania poprzednich.
Francuz jednak chyba trochę lepsze warunki ma i w tej stójce lepsze oczko. Belg też po pierwszej porażce sporo wniosków wyciągnął i pewnie nie będzie miał ochoty na stójkę jak poczuje, że można sobie na spokojnie prowadzić walkę w parterze szczególnie z gościem, który jest sporo mniejszy i raczej niczego z dołu nie wyczaruje.

Sporo prawdy. Z tymże Romanowski to też już starszy zawodnik w sumie -- rocznik NarkunTim. W lutym 37 lat stuknie mu. Może nie opłaca im się inwestować w niego? Tym bardziej, że został brutalnie wyjaśniony. Ciekaw jestem, w jakiej formie będzie jego organizm i psycha po łomocie ze strony Qbeara.

Parteru nie ma raczej szans ogarnąć, skoro nie zrobił tego przez tyle lat, trenując w klubie grapplingowym.

Zawodnicy ze Stargardu nie zawsze też są bardzo popularni w Szczecinie ;-) Narkun był tak raczej średnio, delikatnie rzecz ujmując ;-) I obaj nie bez powodów ;-)

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of wrooblinio
wrooblinio

Bellator
Lightweight

4,231 komentarzy 11,382 polubień

Materla rewanż z Pudzianem!

Nie chciałem wywoływać tutaj Michała aby nie zachęcać go do kolejnych startów :roberteyeblinking:

Odpowiedz 2 polubień

H
Helsinki

Jungle Fight
Heavyweight

438 komentarzy 3,233 polubień

Sporo prawdy. Z tymże Romanowski to też już starszy zawodnik w sumie -- rocznik NarkunTim. W lutym 37 lat stuknie mu. Może nie opłaca im się inwestować w niego? Tym bardziej, że został brutalnie wyjaśniony. Ciekaw jestem, w jakiej formie będzie jego organizm i psycha po łomocie ze strony Qbeara.

Parteru nie ma raczej szans ogarnąć, skoro nie zrobił tego przez tyle lat, trenując w klubie grapplingowym.

Zawodnicy ze Stargardu nie zawsze też są bardzo popularni w Szczecinie ;-) Narkun był tak raczej średnio, delikatnie rzecz ujmując ;-) I obaj nie bez powodów ;-)

Rozwiniesz jakoś wątek czemu Stargard nie jest przesadnie popularny w Szczecinie oraz wątek Narkuna w tym?

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of tucznik
tucznik

M-1 Global
Welterweight

3,710 komentarzy 16,161 polubień

Rozwiniesz jakoś wątek czemu Stargard nie jest przesadnie popularny w Szczecinie oraz wątek Narkuna w tym?

Stargard ze Szczecinem prowadził przez dekadę konflikt zbrojny już w XVw o dominację w handlu morskim ;-) Stargard przegrał ;-) a ostatnie lata – no cóż, niesforny młodszy brat odrzucił przyrostek szczeciński, przytulił sporo fabryk kosztem większego brata… Ale ten większy zawsze patrzył i będzie patrzył na mniejszego z pobłażaniem i wyższością. Ale miasta dzieli nieco ponad 30km i od cholery ludzi ze Stargardu uczy się pracuje w Szczecinie. To taka mocno szorstka przyjaźń ;-) a co do NT to on (oni) są nielubiani w wielu miastach i nie jest to konkretnie specyfika Szczecina. Może poza tym, że niektórzy uważają, że robi siarę regionowi. Czy też uważali, bo NT już chyba nikogo specjalnie nie grzeje i nie obchodzi.

Odpowiedz 2 polubień

click to expand...
Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Heavyweight

17,593 komentarzy 38,964 polubień

Ziółkowska z kontuzją skończy :kis:

Odpowiedz polub

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Heavyweight

17,846 komentarzy 76,454 polubień
Avatar of respect
respect

UFC
Heavyweight

17,806 komentarzy 96,440 polubień

Held - poddanie

Marian - TKO

Odpowiedz 2 polubień

r
roll

WSOF
Welterweight

3,287 komentarzy 5,327 polubień

Marianie, nie pchaj się w gips czy inne ortezy

Odpowiedz polub

Avatar of Zlatan
Zlatan

Bellator
Middleweight

4,517 komentarzy 3,667 polubień

Jak już Marian wejdzie do klatki, nie poślizgnie się na czerwonym dywanie to wygra. Held już na starcie paliwo w baku będzie miał na rezerwie. Jedynie jakaś skrętówka go ratuje. Gdybym miał stawiać kasę to Golden przez TKO

Odpowiedz 1 Like

Avatar of bartoszkrk
bartoszkrk

ONE FC
Heavyweight

2,554 komentarzy 2,005 polubień

Jak na KSW fajna walka chociaż już że 2 lata temu powinno się to odbyć

Odpowiedz polub

Avatar of Roshi
Roshi

Roshi

43,039 komentarzy 149,403 polubień

@Marian Ziółkowski tylko się z nim nie kulaj... :roberteyeblinking:

Odpowiedz polub