Mansur Azhiev (MMA 6-0-0) został mistrzem organizacji Armia Fight Night w kategorii piórkowej. Reprezentant WCA Fight Team poddał w trzeciej rundzie Adriana Kępę (MMA 8-6-0).

W pierwszej rundzie obaj szybko przeszli do akcji. Początkowo skupiali się na klinczu, jednak z kolejnymi sekundami to Azhiev coraz lepiej kontrolował przebieg starcia. Zawodnik WCA Fight Team przy każdej możliwej okazji sprowadzał rywala do parteru, jednak dobrze radził sobie również w stójce, kilkukrotnie naruszając nawet Kępę. W trzeciej rundzie od pierwszych sekund Azhiev pracował nad sprowadzeniem, po którym zaszedł za plecy rywala, a następnie założył duszenie, którym poddał przeciwnika.

Azhiev na swoim koncie ma już sześć zwycięstw w zawodowym MMA. W poprzednich pojedynkach pokonywał kolejno Zygimantasa Linauskasa, Arkadiusza Kellera, Mariusza Joniaka, Dawida Gałęckiego i Dominika Gierowskiego. Teraz dopisał wygraną nad najbardziej doświadczonym zawodnikiem, którego pokonał w swojej karierze.

Kępa po raz drugi wszedł do klatki w tym roku. W styczniu jednogłośną decyzją sędziów pokonał Szymona Karolczyka. Wcześniej zawodnik z Mysłowic pokonywał między innymi Giorgiego Esiavę, Sławomira Kołtunowicza i Filipa Lamparskiego, przegrywał natomiast z Damianem Zorczykowskim i Mansurem Abdurzakovem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Siedem

Bellator
Middleweight

4,472 komentarzy 3,549 polubień

Brawo gratulacje, no to teraz co, Cage Warriors i UFC? ;)

Odpowiedz 1 Like