Gale KSW 55 oraz UFC Fight Island z udziałem Marcina Tybury przyniosły kolejne zmiany w Rankingu PL. Do najważniejszych zmian w zestawieniach najlepszych zawodników poszczególnych kategorii wagowych należą przede wszystkim awanse Marcina Tybury (MMA 20-6-0, #1 w Rankingu PL)Mameda Khalidova (MMA 35-7-2, #2 w Rankingu PL) oraz Tomasza Romanowskiego (MMA 13-7-0, #7 w Rankingu PL).

Zmiana na szczycie kategorii ciężkiej. Miejscami na dwóch czołowych pozycjach zamieniają się #1 Marcin Tybura i #2 Daniel Omielańczuk. „Tybur” po pokonaniu Ben Rothwella powraca na tron królewskiej wagi.

W wadze półciężkiej awans o jedną pozycję zalicza #8 Przemysław Mysiala, który na KSW 55 rozprawił się przed czasem ze Stjepanem Bekavacem. Tym samym wyprzedza on #9 Marcina Łazarza, którego ostatni pojedynek z #11 Adamem Kowalskim zakończył się rezultatem „no contest”.

Awans o trzy pozycje zalicza #2 Mamed Khalidov, który jako pierwszy w karierze Scotta Askhamam zadał mu porażkę przez nokaut. Powracający do walk w limicie wagi średniej zawodnik olsztyńskiego Arrachionu wyprzedza tym samym #3 Bartosza Fabińskiego, #4 Rafała Haratyka i #5 Piotra Strusa, którzy zaliczają spadek o jedną pozycję.

Po wygranej z Ionem Surdu na KSW 55 awans o dwa miejsca zalicza #7 Tomasz Romanowski, który w wadze półśredniej wyprzedził #8 Tomasza Jakubca i #9 Kamila Szymuszowskiego.

Zestawienie wagi piórkowej opuszcza Krzysztof Gutowski, który już ponad rok nie pojawił się w klatce. Powoduje to awans pięciu zawodników – #7 Damiana Frankiewicza, #8 Macieja Szczepaniaka, #9 Damiana Zorczykowskiego, #10 Adriana Kępy i #11 Adama Soldaeva. Powracający do startów #12 Giorgi Esiava pojawia się na dwunastej pozycji w rankingu kategorii piórkowej po niesamowitym poddaniu, które miało miejsce na gali MCF 6.

Do najlepszej dziesiątki wagi koguciej powraca #6 Patryk Surdyn, który na KSW 55 musiał uznać wyższość #1 Damiana Stasiaka. Zestawienie w związku z tym opuszcza Patryk Trytek.

W rankingu bez podziału na kategorie wagowe awans o sześć pozycji zalicza #4 Marcin Tybura, który decyzją sędziów pokonał Bena Rothwella, natomiast na siódmej pozycji powraca do zestawienia #7 Mamed Khalidov. Zmiany te powodują spadek o jedną pozycję #5 Michała Oleksiejczuka i #6 Tomasza Narkuna, o dwie pozycje natomiast #8 Daniela Omielańczuka, #9 Bartosz Fabińskiego i #10 Mateusza Rębeckiego, a także opuszczenie rankingu przez Daniela Skibińskiego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.