Foto: Piotr Pędziszewski
Foto: Piotr Pędziszewski

Nie tylko Mamed Chalidow wziął sobie do serca słowa pieśni Nasheed „Na’am Qatil”, do której na arenę KSW 35 wchodził Aziz Karaoglu. Także Maciej Kawulski oraz znani z umiłowania dla ciężkiej pracy fighterów komentatorzy wydają się od piątkowego wieczora strzelać do kibiców. Na razie tylko słowami, ale któż wie, co przyniesie przyszłość? Wszak w nieformalnym hymnie Al-Ka’idy, który rozbrzmiewał w Ergo Arenie, wprost zachęca się do zasypania niewiernych deszczem kul. Może nieco przesadzam, swoim zwyczajem, ale mam nieodparte wrażenie, że Chalidow, Kawulski oraz podzielający ich opinię komentatorzy właśnie zasypują “niewiernych” deszczem retorycznych pocisków. Kim są owi niewierni i czego dotyczy ten pijarowy dżihad? Zapraszam do lektury.

Obiecałem sobie, że nie będę komentował KSW 35 ani walki Chalidow-Karaoglu – koń jaki jest, każdy widzi. Dla porządku tekstu napomknę jedynie, że starcie było fatalne, wręcz żenujące, i w tym aspekcie zgadzają się chyba wszyscy. Różnica zdań objawiła się natomiast tuż po jego zakończeniu, kiedy Czeczen w jednym z wywiadów stwierdził, że ma żal do kibiców o to, iż gwizdali na jego występie – tak na marginesie, słowo “występ” jest chyba najwłaściwszym określeniem tego, z czym mieliśmy do czynienia. Tę samą linię przyjął współwłaściciel organizacji, Maciej Kawulski, który wyraził swoje niezadowolenie ze sposobu, w jaki Mamed został potraktowany przez fanów. W mediach społecznościowych dało się natomiast zauważyć, że wyznawcy tego poglądu rozpoczęli walkę z osobami artykułującymi swoje niezadowolenie z postawy Chalidowa – rozpoczęli walkę z niewiernymi, swoistą świętą wojnę.

W tym miejscu śpieszę wyjaśnić, że słów “dżihad”, “niewierni”, czy “wyznawcy” nie używam tylko dla ubogacenia niniejszego felietonu – choć to oczywiście również, a religijne nawiązania nie są wyłącznie ozdobnikiem. Uważam bowiem, że jest to konflikt aksjologiczny. U jego podłoża leży spór o wartości a o tych, jak wiemy, nie sposób dyskutować. Można je albo podzielać, albo nie, a tarcia rodzą się wówczas, gdy spotykają się dwie strony reprezentujące inne (sprzeczne w tym przypadku) poglądy. Kawulski oraz ferajna broniąca Chalidowa wyznaje przekonanie, iż zawodnicy powinni być obdarzeni estymą niezależnie od formy prezentowanej w ringu, a fani – prócz pieniędzy wydanych na bilet – winni są im szacunek. U podstaw światopoglądu osób krytykujących fightera znajduje się natomiast twierdzenie, że kibic nie jest winien sportowcowi nic więcej ponad zapłatę za świadczone usługi (rozrywka, emocje) i jeśli jego oczekiwania nie zostaną spełnione ma pełne prawo do krytyki. Tych dwóch przekonań nie da się, rzecz jasna, pogodzić, dlatego jesteśmy świadkami walk nie na argumenty, a na epitety.

Obrońcy Chalidowa próbują rozmywać sprawę twierdzeniami, iż zawodnik został wygwizdany niesłusznie, gdyż kontrowersyjny werdykt nie był jego winą. Sęk w tym, że gwizdy i buczenie, oraz internetową krytykę, można było zauważyć jeszcze podczas trwania pojedynku. I trudno się temu dziwić. Jeśli ktoś wydał pieniądze na bilet czy PPV i poświęcił swój czas na oglądanie KSW 35 – a przecież jest to swoistym kosztem alternatywnym – miał pełne prawo czuć się nieusatysfakcjonowanym, kiedy Chalidow zamiast walczyć robił fikołki. Innymi słowy, twierdzenie Czeczeńca może zostać odwrócone i zamiast “zawiodłem się na fanach” można powiedzieć: “fani zawiedli się na Mamedzie”. Ba! Można iść o krok dalej i stwierdzić, że klienci KSW zawiedli się na zakupionej usłudze! Naturalnie rozumiem, że Mamedowi Chalidowowi wygodniej byłoby dostarczać swoim kibicom bubel, kiedy nie mieliby oni możliwości krytyki. Rozumiem też, że idealną dla Macieja Kawulskiego sytuacją byłoby, gdyby jego klienci byli zawsze zadowoleni ze świadczonych przez niego usług, niezależnie od ich jakości. Na szczęście jesteśmy jeszcze dalecy od takiej sytuacji i każdy ma prawo wyrażenia swojego niezadowolenia, szczególnie, kiedy otrzymuje tandetę a handlarz wciska mu kit.

Idźmy jednak dalej. Popularną opinią jest ta, mówiąca, że zawodnik z Olsztyna zasługuje na szacunek (a więc powstrzymanie się od krytyki po fatalnym pokazie na ostatnim KSW) ze względu na fakt, iż dzięki jego osobie MMA w naszym kraju przedarło się do głównego nurtu. To prawda. Mamed Chalidow w wielkim stopniu przyczynił się do popularyzacji Mieszanych Sztuk Walki nad Wisłą. Sęk w tym, że nikt nie próbuje mu owych zasług odbierać… oraz w tym, że został on już za nie przez fanów wynagrodzony. Jako jeden z niewielu fighterów w Polsce zarabia gwiazdorskie pieniądze, a przecież jego wypłaty nie biorą się z powietrza. Ich źródłem nie jest nawet Federacja KSW, bo tak naprawdę “tylko” transferuje ona do kieszeni zawodnika część pieniędzy (bilety, PPV, reklamy) płaconych przez kibiców. Jeśli zatem Mamed został przez fanów za swoje wcześniejsze zasługi uczciwie wynagrodzony, to jakim prawem chce pozbawiać ich możliwości krytyki tych przyszłych? Na jakiej podstawie Maciej Kawulski wyraża swoje niezadowolenie z reakcji kibiców? I wreszcie – na jakiej podstawie osoby broniące fightera w mediach społecznościowych stygmatyzują jego krytyków? Czy chcą ich w ten sposób napiętnować, oddzielić “swojego” od “obcego”? – jeśli nie jesteś z nami, to jesteś “Januszem”, “cebulakiem”, “polaczkiem” nie znasz się… jesteś niewiernym.

Całej awantury by nie było, gdyby ów wielce oświecony kolektyw zauważył, że krytyka sportowców nie jest zjawiskiem ani nowym, ani stricte polskim. Wystarczy przypomnieć sobie, jaka fala pretensji zalała Rondę Rousey po jej ostatniej porażce lub jak bardzo wyszydzany był Conor McGregor po walce z Diazem. Powiedzenie: jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka jest w pełni prawdziwe, lecz nie jest ono nacechowane pejoratywnie, co sugerują niektórzy. Przeciwnie! Niesie ono pozytywne konotacje i ukazuje, że pogorszenie jakości świadczonej pracy przynosi pogorszenie wynagrodzenia – co jest nie tylko moralne ale i uczciwe. Niestety w środowisku MMA w naszym kraju cały czas pokutuje przekonanie, że zawodnikom zapłata (a szacunek też jest przecież pewną formą zapłaty za wcześniejszą postawę, zachowanie czy klasę sportową) należy się niezależnie od ich poczynań.

Na szczęście ta “walka z niewiernymi” skończy się zapewne dość szybko – kiedy trzeba będzie zapłacić rachunki, bo to oni są ostatecznym chlebodawcą tak Chalidowa, jak i Kawulskiego. Czy się to komu podoba, czy nie. I czy się to komu podoba, czy nie, fani buczeli i będą buczeć, jeśli widowisko za które płacą nie spełni ich oczekiwań. Czy jest w tym coś niewłaściwego? Negatywnego?

To już zależy od preferowanego “wyznania”.

——————————————————————————————————————————————————-

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

401 KOMENTARZE

 1. A więc jednak Kuba sie skusił na feletonik ! Nie piszcie za dużo, skocze na miasto pi czipsy i zaraz zabieram się do czytania komentów

 2. Konkretnie i w punkt. Zabraklo mi jeszcze tylko, ulubionego przez jednego z bohaterow felietonu, nawiazania do kulinariow. Wszyscy chyba bowiem przyznaja, ze ten creme de la creme jaki otrzymalismy na deser, nie tylko sam w sobie zalatywal i mial okropny posmak, ale jeszcze znacznej czesci konsumentow kompletnie zepsul smak wszystkich poprzedzajacych go dan, ktore generalnie byly co najmniej przyzwoite.

 3. :DC: Wołam @F. Georgiew i otwieram inbę.

  Swoją drogą, dobrze, że w redakcji jest Kuba i Tomek.Ch, bo inaczej to nie było by nikogo, kto napisałby parę słów prawdy. Układ towarzyski jest już tak scementowany, że tylko w/w dwójka jest jeszcze w stanie napisać to co myślą wszyscy niezwiązani z KSW.

 4. VaeVictis

  Konkretnie i w punkt. Zabraklo mi jeszcze tylko, ulubionego przez jednego z bohaterow felietonu, nawiazania do kulinariow. Wszyscy chyba bowiem przyznaja, ze ten creme de la creme jaki otrzymalismy na deser, nie tylko sam w sobie zalatywal i mial okropny posmak, ale jeszcze znacznej czesci konsumentow kompletnie zepsul smak wszystkich poprzedzajacych go dan, ktore generalnie byly co najmniej przyzwoite.

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

 5. Niech jeszcze wiecej broni imigrantow, spiewa wesolo hymn terrorystow i robi sobie z "braćmi" fotki z granatami i karabinami – bankowo ludzie oddadza mu szacunek.

 6. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  na kupie

 7. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  na kupie

 8. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  Problem w tym, że Burneice z Ozdobą łatwiej wybaczyć taką walkę. To żadni fighterzy, wszyscy wiedzieli, że czeka ich freakshow, a że był bez fajerwerków to trudno. Od Khalidova oczekuje się znacznie więcej, bo przyzwyczaił nas do dużo lepszych rezultatów. Jest przecież od wielu lat czołowym zawodnikiem na polskiej scenie mma, do tego mistrzem. Dlatego totalnie nie rozumiem reakcji "pocałujcie nas w dupę" jego, jak i całego KSW. To przecież samobójstwo i czkawka jest tylko kwestią czasu.

 9. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  Problem w tym, że Burneice z Ozdobą łatwiej wybaczyć taką walkę. To żadni fighterzy, wszyscy wiedzieli, że czeka ich freakshow, a że był bez fajerwerków to trudno. Od Khalidova oczekuje się znacznie więcej, bo przyzwyczaił nas do dużo lepszych rezultatów. Jest przecież od wielu lat czołowym zawodnikiem na polskiej scenie mma, do tego mistrzem. Dlatego totalnie nie rozumiem reakcji "pocałujcie nas w dupę" jego, jak i całego KSW. To przecież samobójstwo i czkawka jest tylko kwestią czasu.

 10. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  Wisienką na gównie.

 11. Jakub Bijan

  Po MMAA Paweł Kowalik powiedział, że walka Burneiki z Ozdobą była "kupą na torcie". KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe, a zatem walka Chalidow-Karaoglu była kupą na… (czym)?

  Wisienką na gównie.

 12. Jakub Bijan

  KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe

  Z tym sie akurat nie do konca zgadzam, ale to moze dlatego, ze ci na ktorych liczylem mnie nie zawiedli. Roznica miedzy MMAAttack 3 a KSW 35 jest jednak tez taka, ze o ile mnie pamiec nie myli, autorow katowickiej defekacji nikt jakos szczegolnie nie bronil.

 13. Jakub Bijan

  KSW 35 (poza dwoma pojedynkami) było już samo w sobie bardzo słabe

  Z tym sie akurat nie do konca zgadzam, ale to moze dlatego, ze ci na ktorych liczylem mnie nie zawiedli. Roznica miedzy MMAAttack 3 a KSW 35 jest jednak tez taka, ze o ile mnie pamiec nie myli, autorow katowickiej defekacji nikt jakos szczegolnie nie bronil.

 14. Orest

  Ej, kto mi wyedytował posta?!?!

  Ja. Bo źle napisałeś Franka i nie było powiadomienia (nie można było kliknąć na nicka). Poprawiłem to, tak aby teraz dostał powiadomienie.

 15. Orest

  Ej, kto mi wyedytował posta?!?!

  Ja. Bo źle napisałeś Franka i nie było powiadomienia (nie można było kliknąć na nicka). Poprawiłem to, tak aby teraz dostał powiadomienie.

 16. Cloud

  Ja. Bo źle napisałeś Franka i nie było powiadomienia (nie można było kliknąć na nicka). Poprawiłem to, tak aby teraz dostał powiadomienie.

  Chodzi mi o drugą część posta, co było w niej nie tak?

 17. Cloud

  Ja. Bo źle napisałeś Franka i nie było powiadomienia (nie można było kliknąć na nicka). Poprawiłem to, tak aby teraz dostał powiadomienie.

  Chodzi mi o drugą część posta, co było w niej nie tak?

 18. Może włodarze KSW oczekują, że kibice zawodników MMA będą jak kibice piłkarscy, będący z drużyną "na dobre i na złe", wspierający w gorszych momentach? Ale nawet oni wobec tragicznego występu czy właśnie unikania walki, na piłkarzy gwiżdżą.

 19. Swietny artykul. To my placimy za ten bajzel i my go oceniamy, to nasze zdanie jest najwazniejsze. Zawodnicy roznia sie od nas tylko tym, ze to my im dajemy zarobi, a nie oni nam. troche szacunku dla kibica.

 20. Tym razem słabo @Jakub Bijan Nie ma się do czego przyczepić i inby nie będzie 🙁
  Trzeba się będzie zastanowić czy ten tytuł "Złotego Zadymiarza Cohones" dla Ciebie był zasadny… :mamed:

  Spoiler: Na poważnie
 21. Tym razem słabo @Jakub Bijan Nie ma się do czego przyczepić i inby nie będzie 🙁
  Trzeba się będzie zastanowić czy ten tytuł "Złotego Zadymiarza Cohones" dla Ciebie był zasadny… :mamed:

  Spoiler: Na poważnie
 22. necrophorus

  Ale nawet oni wobec tragicznego występu czy właśnie unikania walki, na piłkarzy gwiżdżą.

  Zdarzalo sie im robic znacznie wiecej, ale na najazd fanow Mameda na Arrachion, w celach "motywacyjnych" raczej bym nie liczyl 😉

 23. necrophorus

  Ale nawet oni wobec tragicznego występu czy właśnie unikania walki, na piłkarzy gwiżdżą.

  Zdarzalo sie im robic znacznie wiecej, ale na najazd fanow Mameda na Arrachion, w celach "motywacyjnych" raczej bym nie liczyl 😉

 24. necrophorus

  Może włodarze KSW oczekują, że kibice zawodników MMA będą jak kibice piłkarscy, będący z drużyną "na dobre i na złe", wspierający w gorszych momentach? Ale nawet oni wobec tragicznego występu czy właśnie unikania walki, na piłkarzy gwiżdżą.

  Gwiżdżą, zdzierają z nich stroje, wyzywają od kurew itd. Już to pisałem w temacie piłka nożna, ale patrząc na polskich zawodników MMA to jakby byli traktowani przez kibiców tak jak piłkarze to co miesiąc ktoś robiłby sobie rok przerwy.

 25. necrophorus

  Może włodarze KSW oczekują, że kibice zawodników MMA będą jak kibice piłkarscy, będący z drużyną "na dobre i na złe", wspierający w gorszych momentach? Ale nawet oni wobec tragicznego występu czy właśnie unikania walki, na piłkarzy gwiżdżą.

  Gwiżdżą, zdzierają z nich stroje, wyzywają od kurew itd. Już to pisałem w temacie piłka nożna, ale patrząc na polskich zawodników MMA to jakby byli traktowani przez kibiców tak jak piłkarze to co miesiąc ktoś robiłby sobie rok przerwy.

 26. Orest

  Chodzi mi o drugą część posta, co było w niej nie tak?

  Dobra, już wiem o co chodzi:

  [​IMG]

  Edytowaliśmy praktycznie w tym samym czasie i gdy ja edytowałem nie było żadnej drugiej części i gdy ją zapisywałeś, to ja nadpisałem post bez tej drugiej części. Zwykły niefart 😀 Już dodałem poprzednią wersję! Sorry 😀

  Orest

  Swoją drogą, dobrze, że w redakcji jest Kuba i Tomek.Ch, bo inaczej to nie było by nikogo, kto napisałby parę słów prawdy. Układ towarzyski jest już tak scementowany, że tylko w/w dwójka jest jeszcze w stanie napisać to co myślą wszyscy niezwiązani z KSW.

  Dzięki za te słowa! Każdy kto będzie pisał o jakiejś przynależności portalu czy siedzeniu w kieszeni to po prostu półmózg. Portal to samodzielnie myślące jednostki.

 27. Orest

  Chodzi mi o drugą część posta, co było w niej nie tak?

  Dobra, już wiem o co chodzi:

  [​IMG]

  Edytowaliśmy praktycznie w tym samym czasie i gdy ja edytowałem nie było żadnej drugiej części i gdy ją zapisywałeś, to ja nadpisałem post bez tej drugiej części. Zwykły niefart 😀 Już dodałem poprzednią wersję! Sorry 😀

  Orest

  Swoją drogą, dobrze, że w redakcji jest Kuba i Tomek.Ch, bo inaczej to nie było by nikogo, kto napisałby parę słów prawdy. Układ towarzyski jest już tak scementowany, że tylko w/w dwójka jest jeszcze w stanie napisać to co myślą wszyscy niezwiązani z KSW.

  Dzięki za te słowa! Każdy kto będzie pisał o jakiejś przynależności portalu czy siedzeniu w kieszeni to po prostu półmózg. Portal to samodzielnie myślące jednostki.

 28. Jestem na mmarocks od samego początku.I dla mnie wojek był zajebistym naczelnym,ale Bijan bije go teraz na głowę!

 29. Jestem na mmarocks od samego początku.I dla mnie wojek był zajebistym naczelnym,ale Bijan bije go teraz na głowę!

 30. Jakub Bijan

  była kupą na… (czym)?

  Byla po prostu kupa. Takiej, ktorej sie nie spodziewasz. Taka kupa Schrodingera. Puki nie sprawdzisz to jest ok, ale jak juz wlozysz rece do gaci to…

 31. Jakub Bijan

  była kupą na… (czym)?

  Byla po prostu kupa. Takiej, ktorej sie nie spodziewasz. Taka kupa Schrodingera. Puki nie sprawdzisz to jest ok, ale jak juz wlozysz rece do gaci to…

 32. Cloud

  Dobra, już wiem o co chodzi:

  [​IMG]

  Edytowaliśmy praktycznie w tym samym czasie i gdy ja edytowałem nie było żadnej drugiej części i gdy ją zapisywałeś, to ja nadpisałem post bez tej drugiej części. Zwykły niefart 😀 Już dodałem poprzednią wersję! Sorry 😀

  Dzięki za te słowa! Każdy kto będzie pisał o jakiejś przynależności portalu czy siedzeniu w kieszeni to po prostu półmózg. Portal to samodzielnie myślące jednostki.

  Już się tak nie wykręcaj. Portal MMARocks działa na zlecenie KSW, to logiczne ze musi być dwójka krytykantów dla zachowania pozoru. Trener Okniński już Was dawno temu rozgryzł. :DC:

  A tak serio to dobry tekst Panie @Jakub Bijan , ale chyba dałoby radę trochę mocniej.

 33. Cloud

  Dobra, już wiem o co chodzi:

  [​IMG]

  Edytowaliśmy praktycznie w tym samym czasie i gdy ja edytowałem nie było żadnej drugiej części i gdy ją zapisywałeś, to ja nadpisałem post bez tej drugiej części. Zwykły niefart 😀 Już dodałem poprzednią wersję! Sorry 😀

  Dzięki za te słowa! Każdy kto będzie pisał o jakiejś przynależności portalu czy siedzeniu w kieszeni to po prostu półmózg. Portal to samodzielnie myślące jednostki.

  Już się tak nie wykręcaj. Portal MMARocks działa na zlecenie KSW, to logiczne ze musi być dwójka krytykantów dla zachowania pozoru. Trener Okniński już Was dawno temu rozgryzł. :DC:

  A tak serio to dobry tekst Panie @Jakub Bijan , ale chyba dałoby radę trochę mocniej.

 34. Gaara

  @Orest chyba zapomniales o @Mateusz Smoter

  Mateusz to powinien dostać redaktora roku za świetną robotę z wywiadami. Choć obawiam się, że tytuł zgarnie ta osoba, która będzie najaktywniejsza przez ostatnie dwa miesiące roku. W każdym razie trza docenić Matiego.

  Olos

  Już się tak nie wykręcaj. Portal MMARocks działa na zlecenie KSW, to logiczne ze musi być dwójka krytykantów dla zachowania pozoru. Trener Okniński już Was dawno temu rozgryzł. :DC:

  FUCK! Za dużo wiesz. Koniec z Tobą starcze!

 35. Gaara

  @Orest chyba zapomniales o @Mateusz Smoter

  Mateusz to powinien dostać redaktora roku za świetną robotę z wywiadami. Choć obawiam się, że tytuł zgarnie ta osoba, która będzie najaktywniejsza przez ostatnie dwa miesiące roku. W każdym razie trza docenić Matiego.

  Olos

  Już się tak nie wykręcaj. Portal MMARocks działa na zlecenie KSW, to logiczne ze musi być dwójka krytykantów dla zachowania pozoru. Trener Okniński już Was dawno temu rozgryzł. :DC:

  FUCK! Za dużo wiesz. Koniec z Tobą starcze!

 36. Na youtube byl film na ktorym widac jak mamed czekajac na swoje wyjscie, spiewa hymn przy wyjściu Aziza…Juz filmu nie ma – usunęli z powodu " naruszenia zasad".
  Widać przeinaczanie faktow i cenzura odpalona na pełen gaz:werdum:

 37. Na youtube byl film na ktorym widac jak mamed czekajac na swoje wyjscie, spiewa hymn przy wyjściu Aziza…Juz filmu nie ma – usunęli z powodu " naruszenia zasad".
  Widać przeinaczanie faktow i cenzura odpalona na pełen gaz:werdum:

 38. Gaara

  @Orest chyba zapomniales o @Mateusz Smoter

  No wlasnie. Mozna nie tylko byc publicysta, ale rowniez robic wideo wywiady z ludzmi ze srodowiska mma, a i tak nie popasc w jakies kolesiowskie uklady. Dla Mateusza tez propsy oprocz dwoch wymienionych juz.

 39. Gaara

  @Orest chyba zapomniales o @Mateusz Smoter

  No wlasnie. Mozna nie tylko byc publicysta, ale rowniez robic wideo wywiady z ludzmi ze srodowiska mma, a i tak nie popasc w jakies kolesiowskie uklady. Dla Mateusza tez propsy oprocz dwoch wymienionych juz.

 40. kusido

  Dobry tekst tylko mógł być jeszcze bardziej ostry.

  Myślisz, że da się podpuścić, że niby ostrzej to by nie dał rady? 😆

 41. kusido

  Dobry tekst tylko mógł być jeszcze bardziej ostry.

  Myślisz, że da się podpuścić, że niby ostrzej to by nie dał rady? 😆

 42. Brawo!

  Swoj chlop naczelny. Myslalem juz, ze szczytem kariery dla redaktorow MMA Rocks jest przebicie piatki po wywiadzie i akredytacja all inclusive na KSW. A tutaj prosze jaka tuba ludu!

 43. Brawo!

  Swoj chlop naczelny. Myslalem juz, ze szczytem kariery dla redaktorow MMA Rocks jest przebicie piatki po wywiadzie i akredytacja all inclusive na KSW. A tutaj prosze jaka tuba ludu!

 44. Jakub Bijan

  lecz nie jest ono nacechowane pejoratywnie, co sugerują niektórzy. Przeciwnie! Niesie ono pozytywne konotacje

 45. Jakub Bijan

  lecz nie jest ono nacechowane pejoratywnie, co sugerują niektórzy. Przeciwnie! Niesie ono pozytywne konotacje

 46. Fatalny występ Khalidova – Kawulski staje murem.Fatalny występ Andersona z Maią – White przekazuje informację,że jeszcze jeden taki wybryk i nie interesuje go czy jesteś najlepszym zawodnikiem wszech czasów – wylatujesz !Tak mi się nasunęły, dwa zupełnie inne podejścia promotora.

 47. Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

 48. Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

 49. Laikike1

  Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

 50. Laikike1

  Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

 51. bardzo dobry tekst  ,to fani tworza ten sport  ,placa wymagaja proste

 52. No no, śledzę was od dłuższego czasu i mało jest tekstów, które w jakiś sposób atakują KSW mówiąc prawdę. Tak trzymać. Bez wchodzenia nikomu wiadomo gdzie 🙂

 53. Navalha

  Fatalny występ Khalidova – Kawulski staje murem.
  Fatalny występ Andersona z Maią – White przekazuje informację,że jeszcze jeden taki wybryk i nie interesuje go czy jesteś najlepszym zawodnikiem wszech czasów – wylatujesz !
  Tak mi się nasunęły, dwa zupełnie inne podejścia promotora.

  Dokladnie. Jeszcze, jak jest krzywdzaca decyzja to Dana mowi – "Nie zostawiaj nigdy decyzji w rekach sedziow" i nawet nie probuje jej bronic. U Kawulskich wszystko jest super, tylko kibice nie okazuja szacunku!

 54. Navalha

  Fatalny występ Khalidova – Kawulski staje murem.
  Fatalny występ Andersona z Maią – White przekazuje informację,że jeszcze jeden taki wybryk i nie interesuje go czy jesteś najlepszym zawodnikiem wszech czasów – wylatujesz !
  Tak mi się nasunęły, dwa zupełnie inne podejścia promotora.

  Dokladnie. Jeszcze, jak jest krzywdzaca decyzja to Dana mowi – "Nie zostawiaj nigdy decyzji w rekach sedziow" i nawet nie probuje jej bronic. U Kawulskich wszystko jest super, tylko kibice nie okazuja szacunku!

 55. Fajny tekst, bez podlizywania się KSW, z czym niestety tu często można było się spotkać. Kibice się dokształcili się na tyle, że potrafią już rozróżniać co jest gniotem a co dobrą walką. Ale oczywiście właściciele powiedzą, że to brak szacunku ze strony kibiców, a nie, że brak szacunku mameda do kibiców. Po takiej walce powinien spuścić głowę oddać pas i nic nie mówić.

 56. Dzieciak

  Na youtube byl film na ktorym widac jak mamed czekajac na swoje wyjscie, spiewa hymn przy wyjściu Aziza…Juz filmu nie ma – usunęli z powodu " naruszenia zasad".
  Widać przeinaczanie faktow i cenzura odpalona na pełen gaz:werdum:

  w internetach nic nie znika:mamed:

 57. Dzieciak

  Na youtube byl film na ktorym widac jak mamed czekajac na swoje wyjscie, spiewa hymn przy wyjściu Aziza…Juz filmu nie ma – usunęli z powodu " naruszenia zasad".
  Widać przeinaczanie faktow i cenzura odpalona na pełen gaz:werdum:

  w internetach nic nie znika:mamed:

 58. Bardzo dobry tekst cholernie dobrze wywazony i z balansowany a przekaz jasny i dobitny. Jak wy tutaj mowicie poszorowales ale lekko bravo dokladnie to samo czuje i jakos rozladowal sie ten caly negatywny  syf dzienki pozdrawiam

 59. Bijan jestes jedna z niewielu oaz na pustyni , klamstw , pochlebst I zaklamywania prawdy , naprawde jestem mega dumny , ze moge byc tego czescia.

 60. Bijan jestes jedna z niewielu oaz na pustyni , klamstw , pochlebst I zaklamywania prawdy , naprawde jestem mega dumny , ze moge byc tego czescia.

 61. Śmiechem żartem ale MMAROCKS ta krytyka KSW ciężej wychodzi…
  Nie mam zamiaru mówić że portal siedzi w kieszeni u K&L tylko po prostu relacje się zacieśniły i tyle… Wystarczy posłuchać szczęki przed/po KSW obecnie a tej z kilku lat wstecz jak chłopaki jeszcze się przedstawiali "Ja Venom oraz TJ". Różnica jest niestety. Kilka odc. temu pamiętam że były smiechy i krytyka PLMMA za to że dali komuś po przegranej walce o pas, walkę o pas ale w kategorii niżej. "Mirek nigdy nie przedstawiał logicznego myślenia w kwesti wal o pasy". Szkoda że KSW dawało walki osobom bez historii w KSW ewentualnie po przegranej walce z Super Championem. Nawet nie myślę że redakcja dostaje hajs od KSW czy coś. Baaa nawet twierdze że chłopaki są nieświadomi tego. Ale według mnie to kwestia "przyjaźni/znajomości z otoczeniem KSW tyle że potem trener Mirosław ma swoje powody i historie do opowiadania…
  Dobrze jest że czasem takie artykuły piszecie 🙂

  Co do KSW to ta gala to strzał w dupe. To co poprawiali od 2/3 lat idzie w las przez Al-Kaide, tragiczna walkę, tragiczne sędziowanie, słabą resztę wal, bójki na trybunach oraz komentarze KSW… Szkoda bo dużo pecha jak na 1 wieczór

 62. Śmiechem żartem ale MMAROCKS ta krytyka KSW ciężej wychodzi…
  Nie mam zamiaru mówić że portal siedzi w kieszeni u K&L tylko po prostu relacje się zacieśniły i tyle… Wystarczy posłuchać szczęki przed/po KSW obecnie a tej z kilku lat wstecz jak chłopaki jeszcze się przedstawiali "Ja Venom oraz TJ". Różnica jest niestety. Kilka odc. temu pamiętam że były smiechy i krytyka PLMMA za to że dali komuś po przegranej walce o pas, walkę o pas ale w kategorii niżej. "Mirek nigdy nie przedstawiał logicznego myślenia w kwesti wal o pasy". Szkoda że KSW dawało walki osobom bez historii w KSW ewentualnie po przegranej walce z Super Championem. Nawet nie myślę że redakcja dostaje hajs od KSW czy coś. Baaa nawet twierdze że chłopaki są nieświadomi tego. Ale według mnie to kwestia "przyjaźni/znajomości z otoczeniem KSW tyle że potem trener Mirosław ma swoje powody i historie do opowiadania…
  Dobrze jest że czasem takie artykuły piszecie 🙂

  Co do KSW to ta gala to strzał w dupe. To co poprawiali od 2/3 lat idzie w las przez Al-Kaide, tragiczna walkę, tragiczne sędziowanie, słabą resztę wal, bójki na trybunach oraz komentarze KSW… Szkoda bo dużo pecha jak na 1 wieczór

 63. dobrze napisane. brawa za jaja;-) widzę że to małe środowisko z KSW które doi kibiców z kasy przysiądzie chyba na dupie. jak będą chcieli walki z kibicami to skorzystają na tym konkurenci.

 64. Mnie rozpierdala to jawne propagowanie terrorystów na gali w Polsce
  Wystarczy poczytać komentarze pod tweetem znawcy tematu (Wojciecha Szweko)

 65. Dziekuję za 'chłodnogłowy' artykuł (ten i poprzedni). Felietony to ostatnio najmocniejsza strona mmarocks.

 66. smiechem zartem usuneli to tez dzis z ksw tv wlasnie ogladam z 3 raz walke ,,,z rana jeszzce bylo ,teraz kamer z backstageow nie ma przypadek heheh ?

 67. lukdeath

  smiechem zartem usuneli to tez dzis z ksw tv wlasnie ogladam z 3 raz walke ,,,z rana jeszzce bylo ,teraz kamer z backstageow nie ma przypadek heheh ?

  :pray: ALLAH SPRAWIŁ ŻE NAGRANIE PRZEPADŁO :rofl:

 68. ironical man

  Naczelny powinien zrobić kiedyś wywiad z K&L – to byłby prawdziwy hit wszechczasów. Szczególnie z K.

  Kiedyś taką osoba był Paweł Kowalik 🙂 "Godzina z Kowalikiem" była fajna serią a szczególnie z K&L bo umiał im wbijać szpile

 69. Martinesko

  :pray:

  Skoro można za to ścigać, to spodziewam się zaraz wniosków do prokuratury ze strony "życzliwych". :DC:

 70. pyrazgr

  w internetach nic nie znika:mamed:

  A w trakcie tego przybijal zolwia z Pawlem Derlaczem. Myslicie, ze przejscie na islam moglo bylc jednym z warunkow wspolpracy z Berkutem ? W takim razie co dalej z Asia ? Tyle pytan i wciaz zadnych odpowiedzi :DC:.

 71. Udzielam sie na forum tylko gdy mam cos sensownego do napisania i wlasnie teraz to robie:genialna robota!

 72. Mamed i "bracia" się "asymilowali" przez tyle lat, czujność uśpili… co raz więcej muzułmańskich "braci" walczy w Polsce, niby wszystko spoko, ale hymny sobie podśpiewują, zdjęcia z bronią po zamachu wrzucają…Niewierni wygwizdali, wybuczeli, trzeba będzie wziąć odwet (tfu! tfu! tfu!). Teraz tylko czekać, aż na którąś z gal wpadną chłopcy z pasami szahida i wywalą publikę z butów. Ja na kolejną galę bym nie szedł zwłaszcza z Azizami, Mamedami i innymi Asłanami na rozpisce. Po tym filmiku widać, że to fałszywe i gra pod publikę.

 73. pyrazgr

  w internetach nic nie znika:mamed:

  Mamed się przy tym wręcz rozpływa. Widać, że dobrze zna tą muzykę.

 74. rzygać się chce jak się ogląda tych kozojebców podśpiewujących tą piosenkę. dobry jest ten filmik z Mamedem przed wejściem do walki. wyszło jaki z niego Polak zasymilowany. przed chwilą w głównym wydaniu wiadomości było info o tym że Karaoglu wychodził na KSW do hymnu Al Kaidy. coś mi się wydaje że Polsat jak i KSW będą mieli z tego powodu duże kłopoty

 75. Tu wynik z dupy, tu jeden mówi że nie klepał, tu jeden po walce napierdala ustawkę na trybunach, tu jeden oblewa wodą zawodnika najlepszy trener szuka oblewacza by mu ryj obić, tu dwóch muzułmanów namiętnie do muzy o rozpierdalaniu niewiernych gdze takie emocje na UFC xD

 76. No i zrobił się nieziemski bajzel, wszystkie media trąbią o Mamedzie, Kargulu, wałku sędziów, hymnie terrorystów.

  A o tym że Gamer po zajebistej walce zdobył pas, nikt się
  nawetnie zająknie. Szkoda. Trochę fejmu by się chłopakowi przydało, ale przepadł w konfrontacji z Alkaidą.

 77. 123

  rzygać się chce jak się ogląda tych kozojebców podśpiewujących tą piosenkę. dobry jest ten filmik z Mamedem przed wejściem do walki. wyszło jaki z niego Polak zasymilowany. przed chwilą w głównym wydaniu wiadomości było info o tym że Karaoglu wychodził na KSW do hymnu Al Kaidy. coś mi się wydaje że Polsat jak i KSW będą mieli z tego powodu duże kłopoty

  View attachment 3345
  :star wars:

 78. Znając polskie realia Aziz udzieli wywiadu zaprzyjaźnionemu portalowi,że nie wiedział że to hymn aq,tego radykała ochraniał,ale Go nie zna,a Mamed wcale nie śpiewał tego hymnu!!! On się prawie modlił Ojcze Nasz..

 79. Co do samego artykułu to co by nie mówić jeżeli sprawa z tym gownem nie ucichnie to polsat może zrezygnować ze współpracy, w Polsce na ten moment panuje niezykła niechęć do muzułmanów. A to ze pracują razem od X lat to jedno. Nie takie rzeczy kończyły nie takie współpracę. Z drugiej strony bez Mameda i Pudziana to i tak już długo nie pociągną (hehe). W sumie KSW jest juz tak nierozwojowe ze jak by jebło to wbrew pozorom było by to dobrze dla zawodników. Zerwało by ich z łańcuchów kontraktowych i pchnęło do rozwoju…

 80. Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

 81. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Ty Prosty żartujesz?

 82. Najpierw skakali po wygranej w klatce i robili allahy jakby chcieli wyrzeźbić brzuch na wakacje w St. Tropez, a teraz jawnie informują że chcą nas dojebać.
  Nie wiem dlaczego wszyscy twierdzą, że każdy ale to każdy był zakochany w Mamedzie?
  Artykuł petarda, ale to nie zmienia faktu że większość to głaszcząca się po fiutach komitywa :fingers:

 83. Najgorsze jest to, ze ta zalosna koncowka gali odciaga uwage od najlepszej walki tego wieczoru. Gamer jest kotem i przez niego nie zaluje tych 12$ za ppv.

 84. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

 85. przeciez od dawna bylo wiadomo ze bedzie do tego wychodzil,wszystkim to pasowalo.pozdro kawulski,pozdro berkut olsztyn.

 86. Orest

  :DC: Wołam @F. Georgiew i otwieram inbę.

  Swoją drogą, dobrze, że w redakcji jest Kuba i Tomek.Ch, bo inaczej to nie było by nikogo, kto napisałby parę słów prawdy. Układ towarzyski jest już tak scementowany, że tylko w/w dwójka jest jeszcze w stanie napisać to co myślą wszyscy niezwiązani z KSW.

  W sumie racja ale ja sie chlopakom nie dziwie ,jakby walili prosto z mostu to przy wrazliwosci srodowiska mma nie mieliby z kim wywiadow robic .

 87. ali.akcza

  przeciez od dawna bylo wiadomo ze bedzie do tego wychodzil,wszystkim to pasowalo.pozdro kawulski,pozdro berkut olsztyn.

  View attachment 3347
  wychodzi na to że jak by na kozie wjechał też by nikt nie zauważył albo głupa palił

 88. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Do tego przyjeżdżają zadbane nietrudne dupy.

 89. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Do tego przyjeżdżają zadbane nietrudne dupy.

 90. a z niko puhaka to skandal byl bo mial nie takie dziary i o islamie nie tak sie wyrazal ksw aut.

 91. W koncu ktoś napisał całą prawdę…
  Duży szacun,ze autor zdobył się na odwagę…zapewne w najbliższym czasie stanie się persona non grata na eventach ksw;-)
  Wystarczy dodac „Kawulski oddaj moje 40 zl”;-)!!!!A i jeszcze za trzy red bulle,które wypiłem żeby nie zasnąć!!!
  Nie jestem jakimś hardkorowym fanem mma ale oglądając ostatnia galę byłem mega zawiedziony:
  – tylko walki Wrzoska i Gamera godne uwagi, reszta przelezana (brak aktywności w parterze-sędziowie nie reagowali)
  – dlaczego wciąż promują Pudziana…jest w Polsce mega dużo zawodników prezentujących wyższy poziom sportowy
  -skandaliczny werdykt w ostatniej walce
  Ostatni raz wykupilem PPV!

 92. Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

 93. Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

 94. lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  :DC:

 95. lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  :DC:

 96. Ale na co czeka, aż zacznę bronić puszczania nasheedów na galach KSW? 😉 To się raczej nie wydarzy, mimo, że to bardzo ładna muzyka.

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Ale tak jak mówiłem, jestem absolutnie przeciw i Aziz powinien się z tego gęsto tłumaczyć, albo ponieść chociaż symboliczne konsekwencje.

  Tutaj fajniejszy nasheed, tym razem z ISIS. Tekst też ciekawy. Niezła muzyka, mogę sobie wyobrazić, czemu porywa tłumy fanatyków. Poczytajcie tekst, żeby wczuć się w psychikę ludzi, którzy jadą tam tworzyć kalifat.

 97. Ale na co czeka, aż zacznę bronić puszczania nasheedów na galach KSW? 😉 To się raczej nie wydarzy, mimo, że to bardzo ładna muzyka.

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Ale tak jak mówiłem, jestem absolutnie przeciw i Aziz powinien się z tego gęsto tłumaczyć, albo ponieść chociaż symboliczne konsekwencje.

  Tutaj fajniejszy nasheed, tym razem z ISIS. Tekst też ciekawy. Niezła muzyka, mogę sobie wyobrazić, czemu porywa tłumy fanatyków. Poczytajcie tekst, żeby wczuć się w psychikę ludzi, którzy jadą tam tworzyć kalifat.

 98. :applause::pray::applause::pray:
  naczelny idealnie w punkt.
  Gwizdałem , buczałem i jestem z tego dumny.
  Moje pierwsze KSW i od razu strzał w pysk. Razem z weekendem długim weekendem w 3 city można liczyć 1000zł na 2 osoby.
  Najgorzej wydana kasa ever

 99. :applause::pray::applause::pray:
  naczelny idealnie w punkt.
  Gwizdałem , buczałem i jestem z tego dumny.
  Moje pierwsze KSW i od razu strzał w pysk. Razem z weekendem długim weekendem w 3 city można liczyć 1000zł na 2 osoby.
  Najgorzej wydana kasa ever

 100. To oczywiste, że puszczenie tego hymnu jest skandalem i ktoś powinien za to beknąć, z tym, że to nie internetowi specjaliści powinni się tym zająć. Mamy służby od tego, niech sprawdzą powiązania Aziza i jeśli ten coś celowo wykombinował, to niech odpowiada.

 101. To oczywiste, że puszczenie tego hymnu jest skandalem i ktoś powinien za to beknąć, z tym, że to nie internetowi specjaliści powinni się tym zająć. Mamy służby od tego, niech sprawdzą powiązania Aziza i jeśli ten coś celowo wykombinował, to niech odpowiada.

 102. lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  No pewnie, nie wiedział też kim jest Abu Hamza.

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-na-zdjęciach-z-radykalnymi-salafitami.26472/

 103. lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  No pewnie, nie wiedział też kim jest Abu Hamza.

  http://cohones.mmarocks.pl/threads/…-na-zdjęciach-z-radykalnymi-salafitami.26472/

 104. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Nie obraź się bo to nic osobistego,ale przerażasz mnie.
  Zawsze mnie zastanawiało,co kieruje ludźmi którzy tak myślą.

  Francja,Belgia-jak dziś te kraje się mają wg. Ciebie? I co z tego,że jest tam w Chuj muzułmanów którzy nie robią problemów. Jest masa co robi i to jest problem.

  Zamachy,nieróbstwo, narzucanie swoich ideologii w obcym! kraju,syf,kiła i malaria.

  Całe wieki próbowali zislamizować Europę,a teraz mają od takich jak Ty zaproszenie.

  Dla mnie Angela i Juncker powinni pójść pod sąd.
  Sylwester w Hamburgu pokazał w jakim są Niemcy teraz miejscu-800 zgłoszeń molestowanie i kradzieży przez kozojebców,a policja pisze raport o pojedyńczych przypadkach.

  Bogu dzięki,że u Nas nie ma tego syfu.

 105. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Nie obraź się bo to nic osobistego,ale przerażasz mnie.
  Zawsze mnie zastanawiało,co kieruje ludźmi którzy tak myślą.

  Francja,Belgia-jak dziś te kraje się mają wg. Ciebie? I co z tego,że jest tam w Chuj muzułmanów którzy nie robią problemów. Jest masa co robi i to jest problem.

  Zamachy,nieróbstwo, narzucanie swoich ideologii w obcym! kraju,syf,kiła i malaria.

  Całe wieki próbowali zislamizować Europę,a teraz mają od takich jak Ty zaproszenie.

  Dla mnie Angela i Juncker powinni pójść pod sąd.
  Sylwester w Hamburgu pokazał w jakim są Niemcy teraz miejscu-800 zgłoszeń molestowanie i kradzieży przez kozojebców,a policja pisze raport o pojedyńczych przypadkach.

  Bogu dzięki,że u Nas nie ma tego syfu.

 106. gagrinov.biedny aziz nie wiedzial do czego wychodzi,mamed nie wiedzial co nuci.wszystko wyjasnione.po problemie.

 107. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Jeszcze zapomniałeś napisać o polskich obozach koncentracyjnych, ubogacony kulturowo, tolerancyjny, kosmopolityczny, poprawnie polityczny emigrancie-imigrancie (rozumiem, że Sztokholm aktualny?).

  Kurwa, co za popaprany tok rozumowania i argumentacja. Nie wierzę w to co czytam. W Polsce żyje tylu obcokrajowców różnych wyznań i narodowości, że głowa mała i niewiele osób ma z tym jakikolwiek problem. Tutaj poruszony został skrajny przypadek ukrytego fanatyzmu i wobec tego są i będą głosy sprzeciwu. Z resztą, bez sensu, komu ja to chcę tłumaczyć, typowi co porównuje swoich rodaków do nazistowskich Niemców i stalinowskich sowietów. Jak Ty bardzo musisz nas nienawidzić co? Trochę hipokryzja wkradła się z Twojej strony, ale spoko idź i broń dalej tego, co uważasz za słuszne. Nie życzę Tobie niczego złego, może kiedyś przejrzysz na oczy…ale jeszcze nigdy na forum nie miałem okazji użyć tego słowa i być może dostanę za to bana, ale chuj tam. Wiesz co? WYPIE#%@LAJ!

  Dziękuję.

 108. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Jeszcze zapomniałeś napisać o polskich obozach koncentracyjnych, ubogacony kulturowo, tolerancyjny, kosmopolityczny, poprawnie polityczny emigrancie-imigrancie (rozumiem, że Sztokholm aktualny?).

  Kurwa, co za popaprany tok rozumowania i argumentacja. Nie wierzę w to co czytam. W Polsce żyje tylu obcokrajowców różnych wyznań i narodowości, że głowa mała i niewiele osób ma z tym jakikolwiek problem. Tutaj poruszony został skrajny przypadek ukrytego fanatyzmu i wobec tego są i będą głosy sprzeciwu. Z resztą, bez sensu, komu ja to chcę tłumaczyć, typowi co porównuje swoich rodaków do nazistowskich Niemców i stalinowskich sowietów. Jak Ty bardzo musisz nas nienawidzić co? Trochę hipokryzja wkradła się z Twojej strony, ale spoko idź i broń dalej tego, co uważasz za słuszne. Nie życzę Tobie niczego złego, może kiedyś przejrzysz na oczy…ale jeszcze nigdy na forum nie miałem okazji użyć tego słowa i być może dostanę za to bana, ale chuj tam. Wiesz co? WYPIE#%@LAJ!

  Dziękuję.

 109. F. Georgiew

  Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki

  Wszyscy muzulmanie modla sie po arabsku ,takie jest zalecenie Mahometa ,wiec troche jezyka arabskiego zawsze kumaja .

 110. F. Georgiew

  Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki

  Wszyscy muzulmanie modla sie po arabsku ,takie jest zalecenie Mahometa ,wiec troche jezyka arabskiego zawsze kumaja .

 111. Ciekaw jestem czy gdyby jakiś Polak wyszedł przy jakimś (nawet nieoficjalnym) hymnie nazistów czy coś to czy wyborcza itp. też by stwierdzili, że nie ma problemu, bo muza np. po niemiecku i zawodnik nie rozumie słów więc jest ok.

 112. Ciekaw jestem czy gdyby jakiś Polak wyszedł przy jakimś (nawet nieoficjalnym) hymnie nazistów czy coś to czy wyborcza itp. też by stwierdzili, że nie ma problemu, bo muza np. po niemiecku i zawodnik nie rozumie słów więc jest ok.

 113. lemmy

  Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  Szczerze: kazałbyś puścić przed swoim wejściem kawałek, nie znając jego tekstu? :confused:

 114. lemmy

  Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  Szczerze: kazałbyś puścić przed swoim wejściem kawałek, nie znając jego tekstu? :confused:

 115. Laikike1

  symboliczne konsekwencje :mamed:

  Spoiler

  Trzeba działać w zgodzie z prawem, albo to prawo zmieniać. Puhakka walczył na polskich galach, KSW z niego zrezygnowało z powodów wizerunkowych. Może powinna i zrezygnować z Karaoglu. A mówię o symbolicznych, bo będzie mu łatwo się wybronić. Postawienie przed takim zarzutem to jest symbol niezgody na takie zachowania. Bądźmy realistami, nic się tutaj wielkiego nie wydarzy.

  allladino

  W sumie racja ale ja sie chlopakom nie dziwie ,jakby walili prosto z mostu to przy wrazliwosci srodowiska mma nie mieliby z kim wywiadow robic .

  Ja broniłem KSW nawet pracując rok dla UFC i mając formalny zakaz robienia czegokolwiek z konkurencją. Teraz także pracowo poza środowiskiem MMA podtrzymuję tę opinię, a Kawula ostatni raz spotkałem przypadkiem w pociągu niecały rok temu.

  Po prostu bez KSW będzie tutaj ch*j, d*pa i kamieni k*pa, z oglądalnościami na poziomie Teleranka. Druga organizacja w Polsce nie jest w stanie wypromować szeroko jednej postaci rozpoznawalnej poza klubami w regionie i forami MMA. Dlatego dla równowagi czasem piszę coś w ich obronie, bo wiem, że długofalowo i biznesowo podejmują bardzo trafione decyzje i wolę móc pokazać za rok palcem, że miałem racje, a hejterom kij w oko 😉

 116. Laikike1

  symboliczne konsekwencje :mamed:

  Spoiler

  Trzeba działać w zgodzie z prawem, albo to prawo zmieniać. Puhakka walczył na polskich galach, KSW z niego zrezygnowało z powodów wizerunkowych. Może powinna i zrezygnować z Karaoglu. A mówię o symbolicznych, bo będzie mu łatwo się wybronić. Postawienie przed takim zarzutem to jest symbol niezgody na takie zachowania. Bądźmy realistami, nic się tutaj wielkiego nie wydarzy.

  allladino

  W sumie racja ale ja sie chlopakom nie dziwie ,jakby walili prosto z mostu to przy wrazliwosci srodowiska mma nie mieliby z kim wywiadow robic .

  Ja broniłem KSW nawet pracując rok dla UFC i mając formalny zakaz robienia czegokolwiek z konkurencją. Teraz także pracowo poza środowiskiem MMA podtrzymuję tę opinię, a Kawula ostatni raz spotkałem przypadkiem w pociągu niecały rok temu.

  Po prostu bez KSW będzie tutaj ch*j, d*pa i kamieni k*pa, z oglądalnościami na poziomie Teleranka. Druga organizacja w Polsce nie jest w stanie wypromować szeroko jednej postaci rozpoznawalnej poza klubami w regionie i forami MMA. Dlatego dla równowagi czasem piszę coś w ich obronie, bo wiem, że długofalowo i biznesowo podejmują bardzo trafione decyzje i wolę móc pokazać za rok palcem, że miałem racje, a hejterom kij w oko 😉

 117. jihaad

  Szczerze: kazałbyś puścić przed swoim wejściem kawałek, nie znając jego tekstu? :confused:

  Szczerze to nie, ale nie jestem tureckim ochroniarzem, cholera wie co mu we łbie siedzi.

 118. jihaad

  Szczerze: kazałbyś puścić przed swoim wejściem kawałek, nie znając jego tekstu? :confused:

  Szczerze to nie, ale nie jestem tureckim ochroniarzem, cholera wie co mu we łbie siedzi.

 119. oooo i forumowi obrońcy/wyznawcy Mameda się znaleźli. bądźcie poważni. jak zagorzali  muzułmanie jakimi są Mamed i Karaoglu mogli nie znać treści piosenki tzw hymny Al- Kaidy??? to jest absurd i próba (nieudolna) usprawiedliwiania tych ludzi

 120. A tak mowiac szczerze to sie bardzo dziwie KSW,ze pozwolili Koralgolowi na taka muzyczke na wejsciu ,i jeszcze te pioruny,ktore wystrzaly przypominaly . Zreszta Koralgol byl dawniej ochroniarzem jakiegos muslimskiego kaznodzieji -ekstremisty,wiec sie wszystko uklada w zgrabna calosc .

 121. A tak mowiac szczerze to sie bardzo dziwie KSW,ze pozwolili Koralgolowi na taka muzyczke na wejsciu ,i jeszcze te pioruny,ktore wystrzaly przypominaly . Zreszta Koralgol byl dawniej ochroniarzem jakiegos muslimskiego kaznodzieji -ekstremisty,wiec sie wszystko uklada w zgrabna calosc .

 122. F. Georgiew

  Ale na co czeka, aż zacznę bronić puszczania nasheedów na galach KSW? 😉 To się raczej nie wydarzy, mimo, że to bardzo ładna muzyka.

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Ale tak jak mówiłem, jestem absolutnie przeciw i Aziz powinien się z tego gęsto tłumaczyć, albo ponieść chociaż symboliczne konsekwencje.

  Tutaj fajniejszy nasheed, tym razem z ISIS. Tekst też ciekawy. Niezła muzyka, mogę sobie wyobrazić, czemu porywa tłumy fanatyków. Poczytajcie tekst, żeby wczuć się w psychikę ludzi, którzy jadą tam tworzyć kalifat.

  lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

 123. F. Georgiew

  Ale na co czeka, aż zacznę bronić puszczania nasheedów na galach KSW? 😉 To się raczej nie wydarzy, mimo, że to bardzo ładna muzyka.

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Ale tak jak mówiłem, jestem absolutnie przeciw i Aziz powinien się z tego gęsto tłumaczyć, albo ponieść chociaż symboliczne konsekwencje.

  Tutaj fajniejszy nasheed, tym razem z ISIS. Tekst też ciekawy. Niezła muzyka, mogę sobie wyobrazić, czemu porywa tłumy fanatyków. Poczytajcie tekst, żeby wczuć się w psychikę ludzi, którzy jadą tam tworzyć kalifat.

  lemmy

  Łączenie Mameda z hymnem terrorystów jest mocno naciągane, myślę, że Chalidow nawet nie wiedział o czym jest ta pieśń, z tego co wiadomo mówi w językach polskim, czeczeńskim i rosyjskim, a beżowi wojownicy posługują się językiem arabskim. Być może nawet Aziz nie do końca kuma bazę bo turecki to też inna bajka.

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

 124. Odnosnie oryginalnego tekstu Jakuba nie moge zgodzic sie ze wszystkimi tezami.

  Totalnie zgadzam sie z teza, iz kibice maja prawo oceniac sportowca za jego wyniki. Kwestia doboru formy tejze oceny jest wielce osobista i zapewne zalezy od wielu czynnikow, jednym z nich jest poziom kultury osobistej. Mamed powinien cieszyc sie z faktu, ze jednak mamy XXI wiek a nie XVII wieczna Anglie, gdyz od co poniektórych dostalby pomidorem lub innym warzywem z miazszem 🙂
  Przytaczane argumenty niektorych uzytkownikow, jakoby sportowiec winien liczyc sie z ocena wyrazana piesciami, jest wlasnie swietnym przykladem z jak zroznicowanym poziomem kultury osobistej mamy na tym forum do czynienia.

  Stwierdzenie 'jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka' jest tutaj jak najbardziej na miejscu i totalnie sie z nim zgadzam. Takie sa prawa rynku i nalezy o tym pamietac. Mamed jest poprostu bardzo emocjonalny jesli chodzi o kwestie krytyki – mistrzowie szolbiznesu (Sonnen, Mcgregor) prawdopodobnie przekuliby ta cala mase hejtu w sukces PPV 🙂

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla. Oczywiscie nie mozna tlumaczyc postawy Mameda, calkowicie nieakceptowalnym zachowaniem ogromnej ilosci kibicow (mowie tu o tych z rasistowskimi komentarzami w internecie) jednak moglo to wplynac na jego odbior danej sytuacji. Pozostaje zapytac wlascicieli KSW, czy kieruja sie oni osobista sympatia do swojej najwiekszej jeszcze gwiazdy, czy moze sa jakies inne powody, ktorymi motywuja oni brak zdecydowanej oceny poziomu samej walki.

 125. Odnosnie oryginalnego tekstu Jakuba nie moge zgodzic sie ze wszystkimi tezami.

  Totalnie zgadzam sie z teza, iz kibice maja prawo oceniac sportowca za jego wyniki. Kwestia doboru formy tejze oceny jest wielce osobista i zapewne zalezy od wielu czynnikow, jednym z nich jest poziom kultury osobistej. Mamed powinien cieszyc sie z faktu, ze jednak mamy XXI wiek a nie XVII wieczna Anglie, gdyz od co poniektórych dostalby pomidorem lub innym warzywem z miazszem 🙂
  Przytaczane argumenty niektorych uzytkownikow, jakoby sportowiec winien liczyc sie z ocena wyrazana piesciami, jest wlasnie swietnym przykladem z jak zroznicowanym poziomem kultury osobistej mamy na tym forum do czynienia.

  Stwierdzenie 'jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka' jest tutaj jak najbardziej na miejscu i totalnie sie z nim zgadzam. Takie sa prawa rynku i nalezy o tym pamietac. Mamed jest poprostu bardzo emocjonalny jesli chodzi o kwestie krytyki – mistrzowie szolbiznesu (Sonnen, Mcgregor) prawdopodobnie przekuliby ta cala mase hejtu w sukces PPV 🙂

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla. Oczywiscie nie mozna tlumaczyc postawy Mameda, calkowicie nieakceptowalnym zachowaniem ogromnej ilosci kibicow (mowie tu o tych z rasistowskimi komentarzami w internecie) jednak moglo to wplynac na jego odbior danej sytuacji. Pozostaje zapytac wlascicieli KSW, czy kieruja sie oni osobista sympatia do swojej najwiekszej jeszcze gwiazdy, czy moze sa jakies inne powody, ktorymi motywuja oni brak zdecydowanej oceny poziomu samej walki.

 126. Odnosnie oryginalnego tekstu Jakuba nie moge zgodzic sie ze wszystkimi tezami.

  Totalnie zgadzam sie z teza, iz kibice maja prawo oceniac sportowca za jego wyniki. Kwestia doboru formy tejze oceny jest wielce osobista i zapewne zalezy od wielu czynnikow, jednym z nich jest poziom kultury osobistej. Mamed powinien cieszyc sie z faktu, ze jednak mamy XXI wiek a nie XVII wieczna Anglie, gdyz od co poniektórych dostalby pomidorem lub innym warzywem z miazszem 🙂
  Przytaczane argumenty niektorych uzytkownikow, jakoby sportowiec winien liczyc sie z ocena wyrazana piesciami, jest wlasnie swietnym przykladem z jak zroznicowanym poziomem kultury osobistej mamy na tym forum do czynienia.

  Stwierdzenie 'jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia walka' jest tutaj jak najbardziej na miejscu i totalnie sie z nim zgadzam. Takie sa prawa rynku i nalezy o tym pamietac. Mamed jest poprostu bardzo emocjonalny jesli chodzi o kwestie krytyki – mistrzowie szolbiznesu (Sonnen, Mcgregor) prawdopodobnie przekuliby ta cala mase hejtu w sukces PPV 🙂

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla. Oczywiscie nie mozna tlumaczyc postawy Mameda, calkowicie nieakceptowalnym zachowaniem ogromnej ilosci kibicow (mowie tu o tych z rasistowskimi komentarzami w internecie) jednak moglo to wplynac na jego odbior danej sytuacji. Pozostaje zapytac wlascicieli KSW, czy kieruja sie oni osobista sympatia do swojej najwiekszej jeszcze gwiazdy, czy moze sa jakies inne powody, ktorymi motywuja oni brak zdecydowanej oceny poziomu samej walki.

 127. to ksw dalo zielone swiatlo na ten kawalek.aziz niech robi co mu sie podoba,ale w niemczech/turcji.moim zdanie nie powinien juz u nas wystepowac.

 128. Martinesko

  wychodzi na to że jak by na kozie wjechał też by nikt nie zauważył albo głupa palił

  ali.akcza

  moim zdanie nie powinien juz u nas wystepowac.

  Papież Ci wybaczył, nie wykonasz gestu pojednania z drugim Polakiem?:mamed:

 129. Martinesko

  wychodzi na to że jak by na kozie wjechał też by nikt nie zauważył albo głupa palił

  ali.akcza

  moim zdanie nie powinien juz u nas wystepowac.

  Papież Ci wybaczył, nie wykonasz gestu pojednania z drugim Polakiem?:mamed:

 130. Martinesko

  wychodzi na to że jak by na kozie wjechał też by nikt nie zauważył albo głupa palił

  ali.akcza

  moim zdanie nie powinien juz u nas wystepowac.

  Papież Ci wybaczył, nie wykonasz gestu pojednania z drugim Polakiem?:mamed:

 131. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Krótka piłka. Jesteś debilem?
  Łohohoo kontrowersje!

  123

  przed chwilą w głównym wydaniu wiadomości

 132. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Krótka piłka. Jesteś debilem?
  Łohohoo kontrowersje!

  123

  przed chwilą w głównym wydaniu wiadomości

 133. simple

  Przebrnalem przez 5 stron komentarzy…a oto moj komentarz do komentarzy (abstrahując od tekstu Jakuba):

  Ja tylko mam nadzieje ze w koncu wszyscy na cohones co maja cohones zaczna walczyc z tymi niewiernymi 'ciapatymi'.
  Skoro duzej czesci piszacych tak bardzo nie podoba sie mozliwosc obcowania z ludzmi innej rasy badz wyznania to faktycznie proponuje przekonac rzadzacych (co pewnie nie bedzie zbyt trudne) do masowych wywozek wszelkich nieczystych rasowo i kulturowo obywateli. Ewentualnie obozy przejsciowe badz koncentracyjne w celu odseparowania od polskiej czesci spoleczenstwa.
  W ramach weryfikacji proponuje testy na znajomosc Biblii oraz historii Polski. Dodatkowo odmiana przez przypadki slowa Patriota.

  Pozdrawiam Rodaków!

  Krótka piłka. Jesteś debilem?
  Łohohoo kontrowersje!

  123

  przed chwilą w głównym wydaniu wiadomości

 134. Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

 135. Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

 136. Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

 137. simple

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  To dobrze czy źle?

 138. simple

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  To dobrze czy źle?

 139. simple

  Chcialbym jednak zauwazyc (pomimo, iz nie mieszkam w Polsce), ze skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  To dobrze czy źle?

 140. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Na potwierdzenie Twoich słów co do Ukraińców dodam że w firmie moich rodziców pracują 3 osoby z Ukrainy i są dużo bardziej chętni do pracy i mniej marudzą niż Polacy.

 141. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Na potwierdzenie Twoich słów co do Ukraińców dodam że w firmie moich rodziców pracują 3 osoby z Ukrainy i są dużo bardziej chętni do pracy i mniej marudzą niż Polacy.

 142. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Na potwierdzenie Twoich słów co do Ukraińców dodam że w firmie moich rodziców pracują 3 osoby z Ukrainy i są dużo bardziej chętni do pracy i mniej marudzą niż Polacy.

 143. Dobra wcisnąłem ten jeden przycisk ignore i przynajmniej mam mniejszą szansę na raka. Polecam, bo zagrożenie jest duże.

 144. Dobra wcisnąłem ten jeden przycisk ignore i przynajmniej mam mniejszą szansę na raka. Polecam, bo zagrożenie jest duże.

 145. Dobra wcisnąłem ten jeden przycisk ignore i przynajmniej mam mniejszą szansę na raka. Polecam, bo zagrożenie jest duże.

 146. simple

  skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  Ksenofobia (stgr. ξένος ksenós – obcy, stgr. φόβος phóbos – strach, czyli strach przed obcymi) – niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

 147. simple

  skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  Ksenofobia (stgr. ξένος ksenós – obcy, stgr. φόβος phóbos – strach, czyli strach przed obcymi) – niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

 148. simple

  skala komentarzy o zabarwieniu rasistowskim lub ogolnie ksenofobicznym w Polsce wyraznie urosla.

  Ksenofobia (stgr. ξένος ksenós – obcy, stgr. φόβος phóbos – strach, czyli strach przed obcymi) – niechęć, wrogość, lęk wobec obcych, przesadne wyrażanie niechęci wobec cudzoziemców.

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

 149. marcelus

  Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

  w punkt !!

 150. marcelus

  Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

  w punkt !!

 151. marcelus

  Kibice nie wygwizdali Mameda lecz jego postawe i werdykt… to zasadnicza roznica bo nie odbiera mu sie dawnych zaslug. Trzeba byc jednak obiektywny i te starcie bylo kupa.. nuda i zenada a a dodatku w wykonaniu takiej gwiazdy. Passa zwycięstw konczy sie zawsze to kwestia czasu ale Mamed nie walczyl.. po prostu nie robil nic i co nie mozna miec o to do niego pretensji bo dodat walczyl znakomicie? Bzdura. A jeszcze jak po walce Mamed mowi ze Karaoglu mial najlepszy parter ze wszystkich zawodników z jakimi walczyl to robi sis jakas komedia…o co tu chodzi? O muzulmanska solidarności czy szukanie wymowek dla slabej postawy w walce? Kawulski broni Mameda…niech broni kibicow bo bez nich ksw nie istnieje podobnie jak kazda inna federacja.

  w punkt !!

 152. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Panie specjalisto, czy ty naprawdę uważasz, że wszyscy dyskutujący na cohones to ameby umysłowe? Przejrzałem twoje posty dotyczące tematu KSW35 i bardzo trudno nie odnieść takiego wrażenia. Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości. Zalecam przeczytać jeszcze raz to co napisałeś i mam nadzieje, że wtedy oprzytomniejesz i nie będziesz dalej w to brnął. Jeden wybrał tą piosenkę jako swoją ulubioną i dodającą mu otuchy (wychodzi do niej nie pierwszy raz), drugi rozpływa się przy jej melodii podśpiewując ją sobie ale nie, twoim zdaniem oni "PRAWIE NA PEWNO" nie wiedzą jaki przekaz ma ten utwór. Idąc tym tokiem rozumowania to polscy zawodnicy wychodzący do anglojęzycznych utworów "prawie na pewno nie kumają słów tych piosenek".

 153. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Panie specjalisto, czy ty naprawdę uważasz, że wszyscy dyskutujący na cohones to ameby umysłowe? Przejrzałem twoje posty dotyczące tematu KSW35 i bardzo trudno nie odnieść takiego wrażenia. Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości. Zalecam przeczytać jeszcze raz to co napisałeś i mam nadzieje, że wtedy oprzytomniejesz i nie będziesz dalej w to brnął. Jeden wybrał tą piosenkę jako swoją ulubioną i dodającą mu otuchy (wychodzi do niej nie pierwszy raz), drugi rozpływa się przy jej melodii podśpiewując ją sobie ale nie, twoim zdaniem oni "PRAWIE NA PEWNO" nie wiedzą jaki przekaz ma ten utwór. Idąc tym tokiem rozumowania to polscy zawodnicy wychodzący do anglojęzycznych utworów "prawie na pewno nie kumają słów tych piosenek".

 154. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Panie specjalisto, czy ty naprawdę uważasz, że wszyscy dyskutujący na cohones to ameby umysłowe? Przejrzałem twoje posty dotyczące tematu KSW35 i bardzo trudno nie odnieść takiego wrażenia. Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości. Zalecam przeczytać jeszcze raz to co napisałeś i mam nadzieje, że wtedy oprzytomniejesz i nie będziesz dalej w to brnął. Jeden wybrał tą piosenkę jako swoją ulubioną i dodającą mu otuchy (wychodzi do niej nie pierwszy raz), drugi rozpływa się przy jej melodii podśpiewując ją sobie ale nie, twoim zdaniem oni "PRAWIE NA PEWNO" nie wiedzą jaki przekaz ma ten utwór. Idąc tym tokiem rozumowania to polscy zawodnicy wychodzący do anglojęzycznych utworów "prawie na pewno nie kumają słów tych piosenek".

 155. MZ

  Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości.

  W końcu spec od Social Media :mamed:

 156. MZ

  Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości.

  W końcu spec od Social Media :mamed:

 157. MZ

  Twoje posty to jakieś beznadziejne próby zaklinania rzeczywistości.

  W końcu spec od Social Media :mamed:

 158. Przemek

  Jestem na mmarocks od samego początku.I dla mnie wojek był zajebistym naczelnym,ale Bijan bije go teraz na głowę!

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Laikike1

  Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Nameless

  @Jakub Bijan Zapraszam do Wilkowyj na koniaczek! :beer: Dobra robota, szanujesz siebie i czytelnikow bedac po prostu szczerym

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Comber

  @Jakub Bijan ile już telefonów dostałeś?

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

 159. Przemek

  Jestem na mmarocks od samego początku.I dla mnie wojek był zajebistym naczelnym,ale Bijan bije go teraz na głowę!

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Laikike1

  Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Nameless

  @Jakub Bijan Zapraszam do Wilkowyj na koniaczek! :beer: Dobra robota, szanujesz siebie i czytelnikow bedac po prostu szczerym

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Comber

  @Jakub Bijan ile już telefonów dostałeś?

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

 160. Przemek

  Jestem na mmarocks od samego początku.I dla mnie wojek był zajebistym naczelnym,ale Bijan bije go teraz na głowę!

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Laikike1

  Naczelny jest niemożliwy.

  Swoją drogą mam nad łóżkiem wolne miejsce na ścianie pomiędzy portretami Adama Smith'a i Grzegorza Brauna. Chyba nie pogniewasz się @Jakub Bijan jak umieszczę Twoją podobiznę pomiędzy takimi osobistościami. :pray:

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Nameless

  @Jakub Bijan Zapraszam do Wilkowyj na koniaczek! :beer: Dobra robota, szanujesz siebie i czytelnikow bedac po prostu szczerym

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Comber

  @Jakub Bijan ile już telefonów dostałeś?

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

 161. Franek, chłopie, proszę nie kompromituj się więcej. Po prostu odpuść, bo aż żal czytać dyrdymały w stylu: Mamed z zamiłowaniem śpiewa piosenkę, jednak na 99% nie rozumie jej tekstu, ani przekazu. :DC: Wszyscy Polacy wiedzą, ale Mamed z Azizem i ich ziomkami jeszcze się nie połapali. KOMPROMITACJA!

 162. Franek, chłopie, proszę nie kompromituj się więcej. Po prostu odpuść, bo aż żal czytać dyrdymały w stylu: Mamed z zamiłowaniem śpiewa piosenkę, jednak na 99% nie rozumie jej tekstu, ani przekazu. :DC: Wszyscy Polacy wiedzą, ale Mamed z Azizem i ich ziomkami jeszcze się nie połapali. KOMPROMITACJA!

 163. Franek, chłopie, proszę nie kompromituj się więcej. Po prostu odpuść, bo aż żal czytać dyrdymały w stylu: Mamed z zamiłowaniem śpiewa piosenkę, jednak na 99% nie rozumie jej tekstu, ani przekazu. :DC: Wszyscy Polacy wiedzą, ale Mamed z Azizem i ich ziomkami jeszcze się nie połapali. KOMPROMITACJA!

 164. Jakub Bijan

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

  Grozili?

 165. Jakub Bijan

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

  Grozili?

 166. Jakub Bijan

  Dzięki, miło to słyszeć.

  Haha, prześlę Ci w dużej rozdzielczości;)

  Jeśli kiedyś tam będę, to nie omieszkam wstąpić 🙂

  Wiesz co, dostałem 3 ale nie chodziło (o dziwo) o ten tekst, tylko o pewnego tweeta. Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem nawet w spokoju pogrillować 🙁

  Grozili?

 167. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  W punkt. Społeczeństwo ma prawo mieć obawy i jest to bardzo zdrowy odruch.

 168. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  W punkt. Społeczeństwo ma prawo mieć obawy i jest to bardzo zdrowy odruch.

 169. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  W punkt. Społeczeństwo ma prawo mieć obawy i jest to bardzo zdrowy odruch.

 170. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  W punkt. Społeczeństwo ma prawo mieć obawy i jest to bardzo zdrowy odruch.

 171. Jakub Bijan

  Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem w spokoju pogrillować 🙁

  Pewnie to slabe pocieszenie, ale mi tez grillowanie wyszlo srednio, bo ciezko oderwac sie dzis od forum :lol:.

 172. Jakub Bijan

  Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem w spokoju pogrillować 🙁

  Pewnie to slabe pocieszenie, ale mi tez grillowanie wyszlo srednio, bo ciezko oderwac sie dzis od forum :lol:.

 173. Jakub Bijan

  Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem w spokoju pogrillować 🙁

  Pewnie to slabe pocieszenie, ale mi tez grillowanie wyszlo srednio, bo ciezko oderwac sie dzis od forum :lol:.

 174. Jakub Bijan

  Nigdy bym nie przypuszczał, że jestem tak wpływową osobą w świecie MMA. Nie mogłem w spokoju pogrillować 🙁

  Pewnie to slabe pocieszenie, ale mi tez grillowanie wyszlo srednio, bo ciezko oderwac sie dzis od forum :lol:.

 175. kofi

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

 176. kofi

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

 177. kofi

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

 178. kofi

  No jebnę zaraz! Na pewno obaj, ani nikt z ich otoczenia, nie mieli pojęcia o czym jest ta pieśń. Aziz usłyszał ją pewnie gdzieś na necie i pomyślał: "dobry bit – biorę na wejście".

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

 179. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

 180. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

 181. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

 182. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

 183. TYTUS

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

  o mojego ziomka to ty sie nie boj, on nienawidzi terrorystow, swoje sie przez nich nacierpial, tak samo jak jego rodzina

 184. TYTUS

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

  o mojego ziomka to ty sie nie boj, on nienawidzi terrorystow, swoje sie przez nich nacierpial, tak samo jak jego rodzina

 185. TYTUS

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

  o mojego ziomka to ty sie nie boj, on nienawidzi terrorystow, swoje sie przez nich nacierpial, tak samo jak jego rodzina

 186. TYTUS

  Twój ziomek arab poprostu kłamał nieiernego Polaczka, bał się że go podpi@rdolisz że słuch hymnu ISIS/ Al-k

  o mojego ziomka to ty sie nie boj, on nienawidzi terrorystow, swoje sie przez nich nacierpial, tak samo jak jego rodzina

 187. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Wydaje mi sie, ze jednak ze stwierdzenie 'niezrozumienie problemu' moze odnosic sie rowniez do Twojego komentarza. Niechec o ktorej mowisz to zakamuflowana forma ksenofobii z ktorej wielu jest zreszta dumnych, gdyz jak mowia, nie chca by ich dzieci modlily sie do Allacha. Ukraincy jak i Bialorusini to wielokrotnie Polacy z 'dziada pradziada' przesiedleni badz pozostawieni na terytoriach b. ZSSR, wiec nie mowny o wielkiej tolerancji do przybyszy – zwyczajnie Ukrainka moze sprzatac a Ukrainiec pracowac na budowie i wszystko bedzie po 'staremu'.

  Cenie sobie Twoje komentarze jednak w kwestii tolerancji czy tez stosunku do innych ras/religii prezentujemy zgola odmienne stanowisko-szanuje Twoje zdanie jednak sie z nim nie zgadzam… poprostu.

 188. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Wydaje mi sie, ze jednak ze stwierdzenie 'niezrozumienie problemu' moze odnosic sie rowniez do Twojego komentarza. Niechec o ktorej mowisz to zakamuflowana forma ksenofobii z ktorej wielu jest zreszta dumnych, gdyz jak mowia, nie chca by ich dzieci modlily sie do Allacha. Ukraincy jak i Bialorusini to wielokrotnie Polacy z 'dziada pradziada' przesiedleni badz pozostawieni na terytoriach b. ZSSR, wiec nie mowny o wielkiej tolerancji do przybyszy – zwyczajnie Ukrainka moze sprzatac a Ukrainiec pracowac na budowie i wszystko bedzie po 'staremu'.

  Cenie sobie Twoje komentarze jednak w kwestii tolerancji czy tez stosunku do innych ras/religii prezentujemy zgola odmienne stanowisko-szanuje Twoje zdanie jednak sie z nim nie zgadzam… poprostu.

 189. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Wydaje mi sie, ze jednak ze stwierdzenie 'niezrozumienie problemu' moze odnosic sie rowniez do Twojego komentarza. Niechec o ktorej mowisz to zakamuflowana forma ksenofobii z ktorej wielu jest zreszta dumnych, gdyz jak mowia, nie chca by ich dzieci modlily sie do Allacha. Ukraincy jak i Bialorusini to wielokrotnie Polacy z 'dziada pradziada' przesiedleni badz pozostawieni na terytoriach b. ZSSR, wiec nie mowny o wielkiej tolerancji do przybyszy – zwyczajnie Ukrainka moze sprzatac a Ukrainiec pracowac na budowie i wszystko bedzie po 'staremu'.

  Cenie sobie Twoje komentarze jednak w kwestii tolerancji czy tez stosunku do innych ras/religii prezentujemy zgola odmienne stanowisko-szanuje Twoje zdanie jednak sie z nim nie zgadzam… poprostu.

 190. Cloud

  Absolutnie nie rozumiesz problemu. To co proponujesz to faszyzm. W niechęci do imigrantów chodzi o to, że do Europy przedostaje się najgorszy sort ludzki, który nie chce pracować, robi rozróby, kradnie i gwałci. Ludzie, którzy pragną łatwego życia, a nie "uciekają" przed wojną. Tak uciekają, że omijają kraje w których wojny nie ma w drodze do swego Eldorado. Nikt nie ma nic do pracujących obcokrajowców. Wręcz takich chcemy. Proszę sprawdź sobie dane ilu Ukraińców przyjęliśmy do kraju. Liczba ta idzie w miliony. Polska przyjmuje więc najwięcej imigrantów praktycznie z całej Europy. Jednak oni chcą pracować, więc z nimi nikt problemu nie ma.

  Wydaje mi sie, ze jednak ze stwierdzenie 'niezrozumienie problemu' moze odnosic sie rowniez do Twojego komentarza. Niechec o ktorej mowisz to zakamuflowana forma ksenofobii z ktorej wielu jest zreszta dumnych, gdyz jak mowia, nie chca by ich dzieci modlily sie do Allacha. Ukraincy jak i Bialorusini to wielokrotnie Polacy z 'dziada pradziada' przesiedleni badz pozostawieni na terytoriach b. ZSSR, wiec nie mowny o wielkiej tolerancji do przybyszy – zwyczajnie Ukrainka moze sprzatac a Ukrainiec pracowac na budowie i wszystko bedzie po 'staremu'.

  Cenie sobie Twoje komentarze jednak w kwestii tolerancji czy tez stosunku do innych ras/religii prezentujemy zgola odmienne stanowisko-szanuje Twoje zdanie jednak sie z nim nie zgadzam… poprostu.

 191. Mamed na pewno nucił sobie ten hit, tak ja my za dzieciaka nuciliśmy angielskie piosenki
  W ten sposób:

 192. Mamed na pewno nucił sobie ten hit, tak ja my za dzieciaka nuciliśmy angielskie piosenki
  W ten sposób:

 193. Mamed na pewno nucił sobie ten hit, tak ja my za dzieciaka nuciliśmy angielskie piosenki
  W ten sposób:

 194. Mamed na pewno nucił sobie ten hit, tak ja my za dzieciaka nuciliśmy angielskie piosenki
  W ten sposób:

 195. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Nie mówimy tutaj o jakimś arabskim nakładaczu surówki do kebabów, tylko kolesiu który obracał się w otoczeniu islamskich fundamentalistów, więc jest to pewnego rodzaju różnica

 196. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Nie mówimy tutaj o jakimś arabskim nakładaczu surówki do kebabów, tylko kolesiu który obracał się w otoczeniu islamskich fundamentalistów, więc jest to pewnego rodzaju różnica

 197. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Nie mówimy tutaj o jakimś arabskim nakładaczu surówki do kebabów, tylko kolesiu który obracał się w otoczeniu islamskich fundamentalistów, więc jest to pewnego rodzaju różnica

 198. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Nie mówimy tutaj o jakimś arabskim nakładaczu surówki do kebabów, tylko kolesiu który obracał się w otoczeniu islamskich fundamentalistów, więc jest to pewnego rodzaju różnica

 199. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój kolega albo Cię kłamie albo jest niedorozwinięty. w dzisiejszych czasach w kilka sekund można sprawdzić co to za piosenka.

 200. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój kolega albo Cię kłamie albo jest niedorozwinięty. w dzisiejszych czasach w kilka sekund można sprawdzić co to za piosenka.

 201. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój kolega albo Cię kłamie albo jest niedorozwinięty. w dzisiejszych czasach w kilka sekund można sprawdzić co to za piosenka.

 202. Gaara

  tak wlasnie sluchaja ja araby w niemczech, pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek. ale kurwa na forum polskim o mma sa wszystkowiedzace lby

  Twój kolega albo Cię kłamie albo jest niedorozwinięty. w dzisiejszych czasach w kilka sekund można sprawdzić co to za piosenka.

 203. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek

  On kłamał.

 204. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek

  On kłamał.

 205. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole, o prostu fajny arabski kawalek

  On kłamał.

 206. @Jakub Bijan styl niezmienny i po pierwszych 3 zdaniach wiedziałem kto jest autorem :fingers:
  Dobrze to opisałeś panie drogi 😉

  Odnosząc się do samej sytuacji – smutne to że środowisko jest tak wąskie, każdy zna się z każdym i ciężko kogoś konkretnie skrytykować nawet jeśli na to zasługuje. Rozumiem te "samoblokady"
  Natomiast mam już serdecznie dość trzymania języka za zębami "dla dobra MMA w Polsce". Panowie czasami trzeba wypalić las do gołej ziemi żeby mógł na tym wszystkim wyrosnąć nowy, zdrowszy las.
  Zadacie w końcu jakieś trudne pytania czy to panom K&L? Co ważniejsze czy zadacie takie pytania komuś o wiele ważniejszemu w środowisku niż obaj panowie, mianowicie Panu Kmicie z Polsatu?

  Ps. do reszty. Panowie jeśli nie zgadzacie się na takie ubogacenie kulturowe naszego kraju to proponuję czasami użyć mózgu i pomyśleć. W momencie gdy piszecie o "kozojebcach", "szmatogłowych" itp od razu zakładacie na siebie czapkę z napisem faszysta. Spokojne, poparte argumentami opinie są o wiele sensowniejsze, dodatkowo wybijacie z rąk lewackich spierdolin argument o wasze niejawiści do inności (Taka moja mała rada) :sparta:

 207. @Jakub Bijan styl niezmienny i po pierwszych 3 zdaniach wiedziałem kto jest autorem :fingers:
  Dobrze to opisałeś panie drogi 😉

  Odnosząc się do samej sytuacji – smutne to że środowisko jest tak wąskie, każdy zna się z każdym i ciężko kogoś konkretnie skrytykować nawet jeśli na to zasługuje. Rozumiem te "samoblokady"
  Natomiast mam już serdecznie dość trzymania języka za zębami "dla dobra MMA w Polsce". Panowie czasami trzeba wypalić las do gołej ziemi żeby mógł na tym wszystkim wyrosnąć nowy, zdrowszy las.
  Zadacie w końcu jakieś trudne pytania czy to panom K&L? Co ważniejsze czy zadacie takie pytania komuś o wiele ważniejszemu w środowisku niż obaj panowie, mianowicie Panu Kmicie z Polsatu?

  Ps. do reszty. Panowie jeśli nie zgadzacie się na takie ubogacenie kulturowe naszego kraju to proponuję czasami użyć mózgu i pomyśleć. W momencie gdy piszecie o "kozojebcach", "szmatogłowych" itp od razu zakładacie na siebie czapkę z napisem faszysta. Spokojne, poparte argumentami opinie są o wiele sensowniejsze, dodatkowo wybijacie z rąk lewackich spierdolin argument o wasze niejawiści do inności (Taka moja mała rada) :sparta:

 208. @Jakub Bijan styl niezmienny i po pierwszych 3 zdaniach wiedziałem kto jest autorem :fingers:
  Dobrze to opisałeś panie drogi 😉

  Odnosząc się do samej sytuacji – smutne to że środowisko jest tak wąskie, każdy zna się z każdym i ciężko kogoś konkretnie skrytykować nawet jeśli na to zasługuje. Rozumiem te "samoblokady"
  Natomiast mam już serdecznie dość trzymania języka za zębami "dla dobra MMA w Polsce". Panowie czasami trzeba wypalić las do gołej ziemi żeby mógł na tym wszystkim wyrosnąć nowy, zdrowszy las.
  Zadacie w końcu jakieś trudne pytania czy to panom K&L? Co ważniejsze czy zadacie takie pytania komuś o wiele ważniejszemu w środowisku niż obaj panowie, mianowicie Panu Kmicie z Polsatu?

  Ps. do reszty. Panowie jeśli nie zgadzacie się na takie ubogacenie kulturowe naszego kraju to proponuję czasami użyć mózgu i pomyśleć. W momencie gdy piszecie o "kozojebcach", "szmatogłowych" itp od razu zakładacie na siebie czapkę z napisem faszysta. Spokojne, poparte argumentami opinie są o wiele sensowniejsze, dodatkowo wybijacie z rąk lewackich spierdolin argument o wasze niejawiści do inności (Taka moja mała rada) :sparta:

 209. wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

 210. wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

 211. wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

 212. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

 213. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

 214. F. Georgiew

  Jak mam zadowolić tłum lewacko-rosyjską wypowiedzią w tym kierunku, to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki. To jest chyba arabski, a ani w Turcji, ani w Czeczenii nie mówi się w tym języku.

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

 215. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS

  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

 216. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS

  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

 217. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS

  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

 218. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  Polska wyrasta na lidera w Europie a inne panstwa moga sie od Nas uczyc!
  Swietny komentarz!
  Gratulacje!

  Juz niedlugo rzesze niezadowolonych Niemcow, Francuzow i Anglikow przyjada do Polski by zyc w pieknym, bialym kraju. Fantastycznie!

 219. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  Polska wyrasta na lidera w Europie a inne panstwa moga sie od Nas uczyc!
  Swietny komentarz!
  Gratulacje!

  Juz niedlugo rzesze niezadowolonych Niemcow, Francuzow i Anglikow przyjada do Polski by zyc w pieknym, bialym kraju. Fantastycznie!

 220. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  Polska wyrasta na lidera w Europie a inne panstwa moga sie od Nas uczyc!
  Swietny komentarz!
  Gratulacje!

  Juz niedlugo rzesze niezadowolonych Niemcow, Francuzow i Anglikow przyjada do Polski by zyc w pieknym, bialym kraju. Fantastycznie!

 221. J-Son

  Ludzie (w większości) sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi osób z zupełnie innego kręgu kulturowego, którzy nie chcą pracować tylko siedzieć na zasiłkach. I nie jest to "przesadne wyrażanie niechęci", tylko nauka na błędach państw UE, które właśnie przesadnie otworzyły się na obcych (ksenofilia). Poza tym przyjmujemy wielu Ukraińców, mnóstwo w Polsce Azjatów, Romów czy Turków więc nie zamykamy się na cudzoziemców tylko wyciągamy wnioski z wydarzeń, które mają miejsce w Europie.

  Polska wyrasta na lidera w Europie a inne panstwa moga sie od Nas uczyc!
  Swietny komentarz!
  Gratulacje!

  Juz niedlugo rzesze niezadowolonych Niemcow, Francuzow i Anglikow przyjada do Polski by zyc w pieknym, bialym kraju. Fantastycznie!

 222. TYTUS

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS
  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

 223. TYTUS

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS
  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

 224. TYTUS

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS
  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

 225. TYTUS

  Witold Gadowski

  Wczoraj o 18:56 · Twitter ·

  To do czego wyszedł Karaogliu jest pieśnią bojowa wojowników muzułmanskich używaną od czasów talibów zarowno przez Dzabhat an Nusra jak i IS
  Pieśń wojownka tak samo jak Faszystowskie pieśni w Szkopolandzie

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

 226. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole

  No to nieźle Ci odpowiedział.

 227. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole

  No to nieźle Ci odpowiedział.

 228. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole

  No to nieźle Ci odpowiedział.

 229. Gaara

  pytalem dzisiaj ziomka czy wie, ze jest to nieoficjalny hymn aq, to mi powiedzial, ze co ja pierdole

  No to nieźle Ci odpowiedział.

 230. husarz

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

 231. husarz

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

 232. husarz

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

 233. husarz

  Miałem się już nie udzielać, ale trzeba co nieco tutaj sprostować. Tak jak @allladino wspomniał każdy muzułmanin modli się po arabsku, oczywiście ma też możliwość modlenia się w "swoim" języku, ale dopiero w dalszym etapie ceremonii, po zmówieniu modlitwy w j. arabskim.

  Jestem przekonany, że obaj świetnie rozumieją słowa tej piosenki. Co do języków w Turcji i Czeczenii…to to, że w danym kraju jakiś język nie jest uznany jako język urzędowy nie oznacza, że się tego języka nie używa. W Niemczech nikt nie mówi po turecku pewnie, co? We Francji po arabsku też nie bardzo…

  Miałem okazję trochę pomieszkać w Turcji (ściślej to pól roku) i (biorąc Twoje podejście do tego tematu pewnie mocno Ciebie zaskoczę) mówi się tam po arabsku, mieszkają tam Arabowie, owszem stanowią mniejszość (chociaż to tez zależy od regionu), ale są tam i nigdzie się nie wybierają (no chyba, że do Niemiec). Niespodzianka co?

  Czemu forumowicze postrzegani są tutaj jako banda niewyedukowanych retardów?!

  Następny poprawny politycznie.

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

 234. Gaara

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

 235. Gaara

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

 236. Gaara

  chuja sie zna, bo piosenka jest wykorzystywana w bitwie przeciwko al daesh
  to jest hymn is

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

 237. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  sorry ale to do mnie nie przemawia jak dorosły facet, muzułamanin wychodzi do piosenki nawołującej do walki z niewiernymi i później inni tłumaczą to jego niewiedzą. absolutna bzdura. za tą piosenkę Aziza nie chcę oglądać na polskich galach. KSW i Polsat na pewno za to bekną bo sprawa stała się poważna i władze nie przejdą nad tym do porządku dziennego.

 238. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  sorry ale to do mnie nie przemawia jak dorosły facet, muzułamanin wychodzi do piosenki nawołującej do walki z niewiernymi i później inni tłumaczą to jego niewiedzą. absolutna bzdura. za tą piosenkę Aziza nie chcę oglądać na polskich galach. KSW i Polsat na pewno za to bekną bo sprawa stała się poważna i władze nie przejdą nad tym do porządku dziennego.

 239. Gaara

  wlasnie o to mi chodzilo, ze siedza tu wszystkowiedzace lby panowie 🙂 bez urazy, moze nie widzieliscie moich postow o imigrantach, ale moge wam powiedziec, ze jestem ich najwiekszym przeciwnikiem

  sorry ale to do mnie nie przemawia jak dorosły facet, muzułamanin wychodzi do piosenki nawołującej do walki z niewiernymi i później inni tłumaczą to jego niewiedzą. absolutna bzdura. za tą piosenkę Aziza nie chcę oglądać na polskich galach. KSW i Polsat na pewno za to bekną bo sprawa stała się poważna i władze nie przejdą nad tym do porządku dziennego.

 240. simple

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz. Nie czuję się niewyedukowany, nigdzie tak nie napisałem. Nieskromnie dodam – wręcz przeciwnie. Chodziło mi o beznadziejnie słabą argumentację @F. Georgiew i @lemmy odnośnie tego jakoby Aziz i Mamed nie mieli zielonego pojęcia o znaczeniu słów głośnego już "hymnu" na wejściu Aziza. Co skłania mnie ku stwierdzeniu, że po prostu ma się tutaj lwią cześć użytkowników za idiotów.

 241. simple

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz. Nie czuję się niewyedukowany, nigdzie tak nie napisałem. Nieskromnie dodam – wręcz przeciwnie. Chodziło mi o beznadziejnie słabą argumentację @F. Georgiew i @lemmy odnośnie tego jakoby Aziz i Mamed nie mieli zielonego pojęcia o znaczeniu słów głośnego już "hymnu" na wejściu Aziza. Co skłania mnie ku stwierdzeniu, że po prostu ma się tutaj lwią cześć użytkowników za idiotów.

 242. simple

  Czemu tak czesto slysze tutaj, ze ktos sie czuje jak niewyedukowany retard lub ujmuje to w jakis inny sposob?
  Skad takie wewnetrzne przekonanie? Ciezko jest ocenic kogos bazujac tylko na komentarzach (chociaz mi sie pare razy oberwalo).

  Nikt nie uwaza, ze jestes niewyedukowany 🙂

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz. Nie czuję się niewyedukowany, nigdzie tak nie napisałem. Nieskromnie dodam – wręcz przeciwnie. Chodziło mi o beznadziejnie słabą argumentację @F. Georgiew i @lemmy odnośnie tego jakoby Aziz i Mamed nie mieli zielonego pojęcia o znaczeniu słów głośnego już "hymnu" na wejściu Aziza. Co skłania mnie ku stwierdzeniu, że po prostu ma się tutaj lwią cześć użytkowników za idiotów.

 243. TYTUS

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

  nie musze sledzic profilu, w tym przypadku sie myli.

 244. TYTUS

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

  nie musze sledzic profilu, w tym przypadku sie myli.

 245. TYTUS

  Prześledz profil Witka. To tak jak by powiedzieć że Wojek chuja się zna na MMA

  nie musze sledzic profilu, w tym przypadku sie myli.

 246. co śpiewali 'katolicy' idąc na wyprawy krzyzowe itd, mordujac i nawracajac niewiernych? mieli jakiś zajebisty hymn?
  jeden chuj
  najwiecej ludzi zginelo w imie 'boga' religii – oferta specjalna . . .

 247. co śpiewali 'katolicy' idąc na wyprawy krzyzowe itd, mordujac i nawracajac niewiernych? mieli jakiś zajebisty hymn?
  jeden chuj
  najwiecej ludzi zginelo w imie 'boga' religii – oferta specjalna . . .

 248. co śpiewali 'katolicy' idąc na wyprawy krzyzowe itd, mordujac i nawracajac niewiernych? mieli jakiś zajebisty hymn?
  jeden chuj
  najwiecej ludzi zginelo w imie 'boga' religii – oferta specjalna . . .

 249. Jakich użytkowników? Ja reprezentuję swoją opinię, tutaj nie ma żadnego porozumienia czy spisku. Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉 Możesz uważać mnie czy moją opinie za głupie, będę z tym żyć. Tu nie ma żadnego ukrytego porozumienia na rzecz tuszowania prawdy, po prostu ludzie wymieniają opinie, a ja mam czas i ochotę stać tutaj po mniej popularnej stronie.

 250. Jakich użytkowników? Ja reprezentuję swoją opinię, tutaj nie ma żadnego porozumienia czy spisku. Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉 Możesz uważać mnie czy moją opinie za głupie, będę z tym żyć. Tu nie ma żadnego ukrytego porozumienia na rzecz tuszowania prawdy, po prostu ludzie wymieniają opinie, a ja mam czas i ochotę stać tutaj po mniej popularnej stronie.

 251. Jakich użytkowników? Ja reprezentuję swoją opinię, tutaj nie ma żadnego porozumienia czy spisku. Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉 Możesz uważać mnie czy moją opinie za głupie, będę z tym żyć. Tu nie ma żadnego ukrytego porozumienia na rzecz tuszowania prawdy, po prostu ludzie wymieniają opinie, a ja mam czas i ochotę stać tutaj po mniej popularnej stronie.

 252. @Gaara mordeczko jak możesz myśleć, że Aziz nie znał słów tego hitu, albo nie wiedział, że to jest hymn Al-kaidy? Troszkę to naiwne. Ja wiem, że Twoje ziomeczki araby są okej, nie są zradykalizowani, zjedzą świnię, wypiją bro i spalą dżointa 😀
  @simple to pytanie z głębi mojego ksenofobicznego serduszka 😉
  Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrego wyszło z połączenia kultur europejskiej i arabskiej. Jeżeli chcesz multikulturalizmu to sobie pojedz do Niemiec, Francji czy Anglii, Norwegii, Szwecji. Ja jestem prostym człowiekiem i na agresję odpowiadam jeszcze większą agresją, nie nadstawiam drugiego policzka. Dlaczego więc mielibyśmy nie reagować tak jak reagujemy (czyt. komentarzami typu "przecz kozojebcom) na wojujących muzułmanów?

 253. @Gaara mordeczko jak możesz myśleć, że Aziz nie znał słów tego hitu, albo nie wiedział, że to jest hymn Al-kaidy? Troszkę to naiwne. Ja wiem, że Twoje ziomeczki araby są okej, nie są zradykalizowani, zjedzą świnię, wypiją bro i spalą dżointa 😀
  @simple to pytanie z głębi mojego ksenofobicznego serduszka 😉
  Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrego wyszło z połączenia kultur europejskiej i arabskiej. Jeżeli chcesz multikulturalizmu to sobie pojedz do Niemiec, Francji czy Anglii, Norwegii, Szwecji. Ja jestem prostym człowiekiem i na agresję odpowiadam jeszcze większą agresją, nie nadstawiam drugiego policzka. Dlaczego więc mielibyśmy nie reagować tak jak reagujemy (czyt. komentarzami typu "przecz kozojebcom) na wojujących muzułmanów?

 254. @Gaara mordeczko jak możesz myśleć, że Aziz nie znał słów tego hitu, albo nie wiedział, że to jest hymn Al-kaidy? Troszkę to naiwne. Ja wiem, że Twoje ziomeczki araby są okej, nie są zradykalizowani, zjedzą świnię, wypiją bro i spalą dżointa 😀
  @simple to pytanie z głębi mojego ksenofobicznego serduszka 😉
  Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrego wyszło z połączenia kultur europejskiej i arabskiej. Jeżeli chcesz multikulturalizmu to sobie pojedz do Niemiec, Francji czy Anglii, Norwegii, Szwecji. Ja jestem prostym człowiekiem i na agresję odpowiadam jeszcze większą agresją, nie nadstawiam drugiego policzka. Dlaczego więc mielibyśmy nie reagować tak jak reagujemy (czyt. komentarzami typu "przecz kozojebcom) na wojujących muzułmanów?

 255. Shoocker

  @Gaara mordeczko jak możesz myśleć, że Aziz nie znał słów tego hitu, albo nie wiedział, że to jest hymn Al-kaidy? Troszkę to naiwne. Ja wiem, że Twoje ziomeczki araby są okej, nie są zradykalizowani, zjedzą świnię, wypiją bro i spalą dżointa 😀
  @simple to pytanie z głębi mojego ksenofobicznego serduszka 😉
  Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrego wyszło z połączenia kultur europejskiej i arabskiej. Jeżeli chcesz multikulturalizmu to sobie pojedz do Niemiec, Francji czy Anglii, Norwegii, Szwecji. Ja jestem prostym człowiekiem i na agresję odpowiadam jeszcze większą agresją, nie nadstawiam drugiego policzka. Dlaczego więc mielibyśmy nie reagować tak jak reagujemy (czyt. komentarzami typu "przecz kozojebcom) na wojujących muzułmanów?

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

 256. Shoocker

  @Gaara mordeczko jak możesz myśleć, że Aziz nie znał słów tego hitu, albo nie wiedział, że to jest hymn Al-kaidy? Troszkę to naiwne. Ja wiem, że Twoje ziomeczki araby są okej, nie są zradykalizowani, zjedzą świnię, wypiją bro i spalą dżointa 😀
  @simple to pytanie z głębi mojego ksenofobicznego serduszka 😉
  Nie jestem znawcą tematu, ale nie wiem, czy kiedykolwiek coś dobrego wyszło z połączenia kultur europejskiej i arabskiej. Jeżeli chcesz multikulturalizmu to sobie pojedz do Niemiec, Francji czy Anglii, Norwegii, Szwecji. Ja jestem prostym człowiekiem i na agresję odpowiadam jeszcze większą agresją, nie nadstawiam drugiego policzka. Dlaczego więc mielibyśmy nie reagować tak jak reagujemy (czyt. komentarzami typu "przecz kozojebcom) na wojujących muzułmanów?

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

 257. Fr

  F. Georgiew

  Jakich użytkowników? Ja reprezentuję swoją opinię, tutaj nie ma żadnego porozumienia czy spisku. Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉 Możesz uważać mnie czy moją opinie za głupie, będę z tym żyć. Tu nie ma żadnego ukrytego porozumienia na rzecz tuszowania prawdy, po prostu ludzie wymieniają opinie, a ja mam czas i ochotę stać tutaj po mniej popularnej stronie.

  Franek naprawdę sądzisz, że muzułmanin wie mniej od nas o tej piosence? Że jest jakimś nieświadomym idiotą?

 258. Fr

  F. Georgiew

  Jakich użytkowników? Ja reprezentuję swoją opinię, tutaj nie ma żadnego porozumienia czy spisku. Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉 Możesz uważać mnie czy moją opinie za głupie, będę z tym żyć. Tu nie ma żadnego ukrytego porozumienia na rzecz tuszowania prawdy, po prostu ludzie wymieniają opinie, a ja mam czas i ochotę stać tutaj po mniej popularnej stronie.

  Franek naprawdę sądzisz, że muzułmanin wie mniej od nas o tej piosence? Że jest jakimś nieświadomym idiotą?

 259. husarz

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz.

  Ja myślę, że po prostu w prostacki sposób chciał ci wbić szpilę, ale mu nie wyszło.

  @Gaara największy problem jest z tym, że F. napisał

  F. Georgiew

  to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki.

  Zaleciało skrajnie lewacką naiwnością. W najlepszym razie to Mamed pewnie, a Aziz prawie na pewno KUMA słowa tej piosenki.

 260. husarz

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz.

  Ja myślę, że po prostu w prostacki sposób chciał ci wbić szpilę, ale mu nie wyszło.

  @Gaara największy problem jest z tym, że F. napisał

  F. Georgiew

  to mogę tylko powiedzieć, że pewnie Aziz, a Mamed prawie na pewno nie kuma słów tej piosenki.

  Zaleciało skrajnie lewacką naiwnością. W najlepszym razie to Mamed pewnie, a Aziz prawie na pewno KUMA słowa tej piosenki.

 261. Gaara

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

  No już wiem o co chodzi spoko 😉
  Teraz temat uchodźców i arabusów jest na świeczniku i wybuchła gównoburza 😉

  spa

  Simple jest ze Szwecji. Juz wszystko powinno byc dla Was jasne….

  Czyli zaszczepili w nim ziarenko poprawności politycznej i wyprali mózg 😀

 262. Gaara

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

  No już wiem o co chodzi spoko 😉
  Teraz temat uchodźców i arabusów jest na świeczniku i wybuchła gównoburza 😉

  spa

  Simple jest ze Szwecji. Juz wszystko powinno byc dla Was jasne….

  Czyli zaszczepili w nim ziarenko poprawności politycznej i wyprali mózg 😀

 263. Cloud

  Portal to samodzielnie myślące jednostki.

  a czytałeś kiedyś psychologię tłumu Le Bona? :-p

 264. Cloud

  Portal to samodzielnie myślące jednostki.

  a czytałeś kiedyś psychologię tłumu Le Bona? :-p

 265. Gaara

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

  Ja bym żadnemu z nich w nic nie wierzył, nawet jakby mi powiedział co jadł na śniadanie. Oni znają arabski bo to jest jak u nas kiedyś była łacina, a przynajmniej znają go na tyle by kumać słowa takich piosenek.

 266. Gaara

  ja powiedzialem, ze na pewno znal slowa, ale nie rozumie bezposrednio, bo jest turasem. a to, ze jest to hymn aq nie wiedzial nikt po ostatnich walkach aziza, a teraz nagle wybuchla burza. zreszta pisalem juz w temacie o imigrantach, ze autorem tej piosenki jest koles mieszkajacy w uk, wywadzacy sie ze szkoly tej samej co polscy muzulmanie. kurwa schoocker przeciez wiesz jak ja tych brudasow nie cierpie

  Ja bym żadnemu z nich w nic nie wierzył, nawet jakby mi powiedział co jadł na śniadanie. Oni znają arabski bo to jest jak u nas kiedyś była łacina, a przynajmniej znają go na tyle by kumać słowa takich piosenek.

 267. Shoocker

  Czyli zaszczepili w nim ziarenko poprawności politycznej i wyprali mózg 😀

  W Szwecji masz 2 wyjscia. Albo jestes za Arabami, albo Arab staje za Toba…

 268. Shoocker

  Czyli zaszczepili w nim ziarenko poprawności politycznej i wyprali mózg 😀

  W Szwecji masz 2 wyjscia. Albo jestes za Arabami, albo Arab staje za Toba…

 269. Olos

  Ja bym żadnemu z nich w nic nie wierzył, nawet jakby mi powiedział co jadł na śniadanie. Oni znają arabski bo to jest jak u nas kiedyś była łacina, a przynajmniej znają go na tyle by kumać słowa takich piosenek.

  turasy i kurdowie nie znaja arabskiego, ja mowie o gosciach wychowujacych sie w niemczech. nichuja nie znaja arabskiego

 270. Olos

  Ja bym żadnemu z nich w nic nie wierzył, nawet jakby mi powiedział co jadł na śniadanie. Oni znają arabski bo to jest jak u nas kiedyś była łacina, a przynajmniej znają go na tyle by kumać słowa takich piosenek.

  turasy i kurdowie nie znaja arabskiego, ja mowie o gosciach wychowujacych sie w niemczech. nichuja nie znaja arabskiego

 271. husarz

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz. Nie czuję się niewyedukowany, nigdzie tak nie napisałem. Nieskromnie dodam – wręcz przeciwnie. Chodziło mi o beznadziejnie słabą argumentację @F. Georgiew i @lemmy odnośnie tego jakoby Aziz i Mamed nie mieli zielonego pojęcia o znaczeniu słów głośnego już "hymnu" na wejściu Aziza. Co skłania mnie ku stwierdzeniu, że po prostu ma się tutaj lwią cześć użytkowników za idiotów.

  dzieki za zwrocenie uwagi.
  Ja nie sadzilem poprostu, ze mozna w ten sosob odebrac argumentacje dotyczaca mozliwego braku znajomosci faktycznego znaczenia piosenki 'biesiadnej' jaka jest 'nasheed' (dlugie zdanie wyszlo 🙂
  Watpie w fakt, iz 'lwia czesc' uzytkownikow zglebila wiedze o muzyce arabskiej co nie czyni ich przeciez 'niewyedukowanymi retardami'.
  Ja osobiscie nie interesuje sie ta muzyka ale Mamed moze lubi takie 'szanty'-tego jednak nie wiem.

 272. husarz

  Czytasz bez zrozumienia lub po prostu na swój sposób odebrałeś mój komentarz. Nie czuję się niewyedukowany, nigdzie tak nie napisałem. Nieskromnie dodam – wręcz przeciwnie. Chodziło mi o beznadziejnie słabą argumentację @F. Georgiew i @lemmy odnośnie tego jakoby Aziz i Mamed nie mieli zielonego pojęcia o znaczeniu słów głośnego już "hymnu" na wejściu Aziza. Co skłania mnie ku stwierdzeniu, że po prostu ma się tutaj lwią cześć użytkowników za idiotów.

  dzieki za zwrocenie uwagi.
  Ja nie sadzilem poprostu, ze mozna w ten sosob odebrac argumentacje dotyczaca mozliwego braku znajomosci faktycznego znaczenia piosenki 'biesiadnej' jaka jest 'nasheed' (dlugie zdanie wyszlo 🙂
  Watpie w fakt, iz 'lwia czesc' uzytkownikow zglebila wiedze o muzyce arabskiej co nie czyni ich przeciez 'niewyedukowanymi retardami'.
  Ja osobiscie nie interesuje sie ta muzyka ale Mamed moze lubi takie 'szanty'-tego jednak nie wiem.

 273. @husarz Zwyczajnie chodzi o to, żeby zanim się kogoś obrzuci kupą gówna, zweryfikować fakty. A jak internetowi specjaliści mają już sprawę jasną, to jutro o 8.00 otwierają prokuratury.

  Aziz z KSW i tak powinien być wyje…any z hukiem, za to, że wsadził swoich dobrodziei na minę. Frajer w każdym wywiadzie robi wazelinę organizacji i właścicielom, a później odpier…la taki numer.

 274. @husarz Zwyczajnie chodzi o to, żeby zanim się kogoś obrzuci kupą gówna, zweryfikować fakty. A jak internetowi specjaliści mają już sprawę jasną, to jutro o 8.00 otwierają prokuratury.

  Aziz z KSW i tak powinien być wyje…any z hukiem, za to, że wsadził swoich dobrodziei na minę. Frajer w każdym wywiadzie robi wazelinę organizacji i właścicielom, a później odpier…la taki numer.

 275. Wlasnie poczytalem ostatnie komentarze o mnie…spadam bo znowu 'prawdziwi Polacy' nazwa mnie w jakis wyjatkowo wyszukany sposob albo beda mi zyczyc gwaltu na najblizszej rodzinie.

  Pozostaje mi zyczyc wszystkim dobrej nocy!

 276. lemmy

  @husarz Zwyczajnie chodzi o to, żeby zanim się kogoś obrzuci kupą gówna, zweryfikować fakty. A jak internetowi specjaliści mają już sprawę jasną, to jutro o 8.00 otwierają prokuratury.

  A co jest niejasne?

 277. F. Georgiew

  Uczyłem się arabskiego, wiem kto mówi po arabsku na świecie i bynajmniej nie są to Czeczeni 😉

  Zapewne wiesz wiec rowniez i to, ze w penym ograniczonym zakresie i okreslonych kregach jezyk arabski jest odpowiednikiem laciny i greki w cywilizacji zachodniej. Wcale nie trzeba pochodzic z kraju w ktorym operuje sie tym jezykiem czy znac go biegle aby ogarniac pewne, czesto fundamentalne dla tego kregu kulturowego, tresci. W kosciele katolickim jeszcze w latach 60 ubieglego stulecia liturgia odbywala sie w jezyku lacinskim, co nie oznacza, ze wszyscy uczeszczajacy wowczas do kosciolow znali ten jezyk.

 278. PacMug

  a czytałeś kiedyś psychologię tłumu Le Bona? :-p

  Nie, jak się to ma do tego co napisałem? Wyjaśnij proszę bo jestem ciekaw 🙂

 279. przypomne, ze "brat" Khalidova, bo chyba mozna goscia tak nazwac jak jest tej samej religi i z tego samego regionu swiata, trenujacy i walczacy w Polsce pod okiem Miroslawa Okninskiego pojechal walczyc w ISIS, ale na szczescie juz nie wroci
  Aziz ochroniarz radykalnych fanatykow religijnych i fan muzyki Al-Kaidy, Aslambek i spolka (pamietam bylo ich tam kilku) oskarzeni o powazne przestepstwa. gala ACB w Plocku gdzie goscie z Czeczenii wychodzili w koszulkach wysmiewajacych zamachy w Paryzu sklada sie na fatalny obraz tej grupy ludzi i nie mam zamiaru ich wiecej ogladac

 280. lemmy

  Czy Mamed podśpiewywał, nucił, czy mamrotał coś bez sensu?

  A to tak. To może być wyssane z palca, zgadzam się 😉

  Aliibaba

  gala ACB w Plocku gdzie goscie z Czeczenii wychodzili w koszulkach wysmiewajacych zamachy w Paryzu sklada

  Fota?

 281. Doskonały felieton, podejście Kawulskiego to czysta herezja, chociaż zgadzam się, że fala hejtu poszła zbyt daleko. Chociaż z drugiej strony Chalidow sam jest sobie winny bo po co zabierał głos w sprawie imigrantów ?W piątkowy wieczór przyjął na siebie kumulacje złych emocji, za które sam jest odpowiedzialny. Teraz zamiast wypłakiwać się jak to źle został potraktowany niech wyciągnie wnioski i weźmie się do roboty.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.