Jak podał Guilherme Cruz z brazylijskiego portalu Tatame rywalem Mameda Chalidowa (MMA 23-4-2) na gali KSW 17 26 listopada w Łodzi ma być Paulo Filho (MMA 22-4-2).

Chimeryczny Brazylijczyk był w latach 2006-07 uznawany za najlepszego średniego na świecie w czasach gdy walczył w PRIDE gdzie dorobił się bilansu 8-0. Jego kariera zwolniła po epizodzie w WEC. Choć został mistrzem tej organizacji przekroczył wagę o ponad 10 funtów przy okazji obrony pasa przeciw Chaelowi Sonnenowi, z rąk którego doznał dzień później pierwszej zawodowej porażki. Po tej walce Filho kontynuował karierę poza Stanami Zjednoczonymi dorabiając się na różnej maści galach bilansu 5-3-2 jednak nie wygrał żadnej z ostatnich 3 walk przegrywając z Ronnym Markesem, Normanem Paraisy i, w oczach wielu niezasłużenie, remisując z Satoshim Ishiim 14 września.

Zapytany przez naszą redakcję, rzecznik prasowy KSW Artur Przybysz  zdementował jednak informacje Tatame twierdząc, że KSW negocjowało wcześniej z Paul Filho ale nie doszło do podpisania kontraktu z Brazylijczykiem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.