Paweł Derlacz i Szymon Bońkowski, wieloletni trenerzy byłego mistrza KSW Mameda Khalidova zamieścili na klubowym profilu Berkutu Arrachionu Olsztyn zareagowali na zakończenie kariery swojego zawodnika:

Wczoraj sportowo nie był nasz najlepszy dzień … Najpierw Grzegorz „SzuLi” Szulakowski przegrał swoją walkę przez decyzje , a później Mamed Khalidov nie sprostał Tomaszowi Narkunowi w ich drugiej walce. Szacunek dla Grzesia bo wziął tą walkę w zastępstwie za kontuzjowanego zawodnika na 2 tygodnie przed pojedynkiem.

Odstawmy jednak rezultaty walk na bok, gdyż wczoraj nastąpił moment, który przyćmił wszystkie wyniki sportowe gali KSW 46…

Mamed Khalidov po ponad 14 latach i 42 pojedynkach zawodowych zakończył swoją zawodową karierę. Mamed zaczynał z nami i z nami zakończył. Rozpiera nas duma, że byliśmy bezpośrednimi świadkami oraz mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do najbardziej spektakularnej kariery w polskim MMA. Fenomenalny, błyskotliwy, nieprzewidywalny to tylko kilka przymiotników , które mogą określić tego zawodnika. Absolutnie niepodrabialny styl walki i osobowość , nigdy nie spotkaliśmy na swojej drodze takiego zawodnika jak ONE AND ONLY -MAMED KHALIDOV !

Dziękujemy Ci Przyjacielu za te wszystkie wspaniałe lata, które zostaną w naszej pamięci na zawsze !

Odpowiedź Mameda poniżej:

Paweł, Szymon, czy przypuszczaliście na samym początku że zajdziemy tak daleko? 😅
Ten sport rozwijał się na naszych oczach i przeszliśmy razem każdy etap jego rozwoju. Czuje dumę nazywając was swoimi nauczycielami, dziękuje wam za wszystko co zrobiliście dla mnie, zawsze bede wam dłużny. Arrachion, cały team – dziękuje Panowie! Każdy z was dołożył swoją cegiełkę do mojej kariery! Z wyrazami szacunku, Mamed Chalidow!
@berkut_arrachion_olsztyn ❤️

Wczoraj sportowo nie był nasz najlepszy dzień … Najpierw Grzegorz "SzuLi" Szulakowski przegrał swoją walkę przez…

Publiée par Berkut Arrachion Olsztyn sur Dimanche 2 décembre 2018

Paweł, Szymon, czy przypuszczaliście na samym początku że zajdziemy tak daleko? 😅Ten sport rozwijał się na naszych…

Publiée par Mamed Khalidov sur Dimanche 2 décembre 2018

Paweł Derlacz, Szymon Bońkowski

5 KOMENTARZE

 1. To prawda, niesamowity zawodnik i postać. Fajnie wypromował KSW i MMA w Polsce. Szkoda tylko że nie chciał się sprawdzić w UFC….

 2. Mimo że zakończenie kariery Mameda dla mnie jest wątpliwe i wydaje mi się, że jeszcze powróci powalczyć w 84, to moment jego odejścia nadejdzie prędzej czy później.

  Nie ma drugiego takiego zawodnika w krajowym mma, który zrobił tak wiele dla tego sportu w Polsce. To dzięki Mamedowi KSW jest tu gdzie jest dzisiaj. Jego charakter, pokora i idące razem z tym spektakularne zwycięstwa  będą jeszcze wspominane przez lata.

  Nie ma na tę chwilę godnego zastępcy w KSW pod kątem sportowym czy medialnym.

  Teraz jest łatwo wrzucić do organizacji Pudziana, Popka czy Stracha i trzepać wyniki oglądalności i hajs, ale zanim taka możliwość nastąpiła, to Mamed nakręcał publikę i rozpoznawalność swoją ciężką pracą na treningach, a potem efektownymi walkami, poddaniami, nokautami.

  Mi osobiście bardzo zapadła w pamięć kombinacja jaką Mamed odpalił Daniela Acacio na KSW 11. To był czas, kiedy zaczynałem trenować sporty walki  i zrobiło na mnie wrażenie w jak różnych płaszczyznach Mamed zadawał silne ciosy, jakimi kombinacjami atakował przeciwników.

  Dzięki za wszystko Mamed, za emocje i wspomnienia.

 3. Niech zrobią trylogię z Sakuraiem 😀 Tylko niech KSW załatwi świeże salami i mamy easy win na zakończenie kariery 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.