Foto: Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl
Foto: Piotr Pędziszewski/MMARocks.pl

Temat znanego na całą Polskę Mameda Chalidowa w kontekście jego występów w UFC zdaje się już być przemaglowany na wszystkie sposoby, każda plotka została już chyba powiedziana, a nawet zdementowana; każdy komentarz napisany, a mimo wszystko po kolejnych walkach wychowanka olsztyńskiego Arrachionu dyskusja wraca niczym bumerang. Nie ma się co zresztą specjalnie temu zjawisku dziwić skoro nawet okazjonalni widzowie zaczynają zauważać, że ktoś ich z tymi rywalami Czeczena robi w konia – to co dopiero na taką sytuację ma powiedzieć sól naszej ziemi, najprawdziwsi z prawdziwych fanów MMA? Oczywiście, że musi grzmieć w internecie, taka już jej natura, a nawet powinność!

Ja jednak nie o tym. Słuchając wczoraj wywiadów po gali niczym natchniony zrozumiałem jakie to szczęście nas spotkało w ubiegłym roku, jakiej to strasznej tragedii uniknęliśmy kiedy po bujnych i owocnych, jak mniemam, negocjacjach Mamed ogłosił, że zostaje w KSW – „chcąc budować siłę polskiego MMA”. Należy bowiem zdać sobie sprawę co by się stało gdyby menadżerowie Maciej Kawulski z Martinem Lewandowskim nie wyjęli zaskórniaków, nie zatrzymali najlepszego średniego w kraju i pozwolili mu odejść w kierunku UFC. Ano wtedy natychmiast nasza krajowa scena wszechstylowej walki wręcz zostałaby zepchnięta w nicość, i pogrążona w rozpaczy kurczyłaby się – najpierw do poziomu sprzed ery Pudzianowskiego a potem dalej, aż do momentu całkowitego zniknięcia! Cieszmy się zatem, że Mamed wraz z wielmożnymi zarządcami krajowego MMA nie zostawili nas sierotami, że nie myśleli wówczas wyłącznie o własnych nosach a w pierwszej kolejności na uwadze mieli dobro nadwiślańskiego MMA. Poważnie należy zastanowić się, czy aby września na naszym tubylczym rynku nie nazwać miesiącem Mameda Chalidowa, ku pamięci wiekopomnego wyboru – we wrześniu bowiem pozbawiony resztek savoire vivre’u Paweł Kowalik ucieszył wszystkich sympatyków mieszanych sztuk walki w Polsce podając informacje, że Mamed szczęśliwie wybrał StrikeForce.

Oczywiście cała sytuacja z perspektywy czasu nie jest tak jednowątkowa, lecz żeby nasze święto miało większy sens jego wydźwięk musi być jednoznacznie pozytywny. W rzeczywistości bowiem po KSW 19, konkretnie po nokaucie jaki nasz Mamed przysporzył Rodney’owi Walace’owi, Chalidow zagrzmiał do mikrofonu wzywając Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego do „załatwienia mu walk w UFC, gdzie jest najwyższy poziom” – czym pewnie przysporzył bolesnych migren swoim pracodawcom. Kiedy tylko Mateusz Borek schował mikrofon w futerał rozpoczęły się intensywne negocjacje, w trakcie których najpewniej musiała nastąpić wewnętrzna przemiana Chalidowa, bowiem zamiast myśleć wyłącznie o sobie i swoich niezaspokojonych ambicjach sportowych, spojrzał na sprawę z szerszej perspektywy i postanowił uratować nasze słodkie jak landrynka MMA. Przy okazji okazało się również, że KSW jest lepszą organizacją aniżeli samo UFC, co ważne, lepszą nawet pod względem finansowym! – bo to, że walczą tam lepsi a jedynie mniej znani zawodnicy to oczywistość, że tak się wyrażę, oczywista.

Ustanowienie na krajowej scenie września miesiącem Mameda Chalidowa nie jest bowiem moim dziwnym wymysłem, ideą dla samej idei. O takich głupotach nigdy bym nawet nie pomyślał a co dopiero żebym miał je na forum publicznym napisać! Oglądając walkę wieczoru wczorajszego KSW zrozumiałem jednak że my, sól tej ziemi, nie możemy być w swych pragnieniach egoistyczni. Nie możemy oczekiwać, że Chalidow wiecznie, kosztem sportowej kariery, będzie dźwigał na swych barkach ciężar nadbałtyckiego MMA. Powiedzmy jednogłośnie: „doceniamy to co robisz, jesteśmy wdzięczni – teraz jednak pora byś pokazał swoje umiejętności światu!” Czas bowiem ostateczny, by ten otrzymany talent pomnożyć.

Co by bowiem nie mówić o perypetiach z umówionymi limitami wagowymi, czy też o innych przygodach Chalidowa trzeba absolutnie i stanowczo podkreślać, że bez wątpienia mówimy o wielkim talencie – i szkoda aby miał on zostać zakopany. Przekonany jestem, że oczy każdego fana MMA krwawią widząc jak Czeczen stara się – wybierając nawet najbardziej ryzykowną taktykę – pokazać, że jest w stanie na KSW dać efektowną, wyrównaną i pełną emocji batalię. Niestety od kilkudziesięciu miesięcy stara się to robić bezskutecznie, odprawiając swoich rywali jednego po drugim. Również wczorajszy, krótki bo krótki ale jednak, teatr stójkowych wymian musiał mieć na celu pokazanie, że bytowanie w KSW ma ciągle sens. Tylko kogo Mamed chce przekonać? Czy aby nie samego siebie?

Nie od dziś bowiem wiadomo, że wartościowych pojedynków dla „Czeczena o polskim sercu” – jak to kiedyś ładnie powiedział wspomniany już w tym tekście Mateusz Borek, poza UFC szukać próżno. Przez moment pogodziwszy się z tą sytuacją Maciej Kawulski nawoływał, że Mamed jest już na takim poziomie, iż to on powinien być ostatecznym testem dla młodych talentów i to „do niego powinni przyjeżdżać młodzi Turcy, aby sprawdzić się z mistrzem” . Niestety tych Turków również nie widać – czyżby właściciele KSW pouczeni wynikiem walki Piotrka Strusa z owej nacji zrezygnowali? Skoro nie ma Turków, nie ma zawodników równych Mamedowi, to kto pozostaje? Byłe gwiazdy o głośnych nazwiskach? Monsony tego świata? Czy to nie jest zakopywanie talentu? Czy aby o podobnym postępowaniu nie mówi przypowieść o talentach z Ewangelii według św. Mateusza?

Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!”

Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz – w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Czyż nie jest jednoznacznie potępione marnowanie otrzymanych talentów? Czyż nie jest napisane, że ten kto ma powinien dążyć do tego by mieć jeszcze więcej? – ciężko pracować, pomnażać swoje skarby. Trudno mi sobie wyobrazić, by św. Mateusz pisał to w złej wierze, czy też przypuszczać, aby mógł on być w jakikolwiek, choćby najmniejszy, sposób negatywnie nastawionym do naszej gwiazdy najprawdziwszej. Zresztą jak tam było, tak tam było. Skoro jednak ten uniwersalny i pouczający tekst da się przełożyć na nasze rodzime MMA, to trzeba się przynajmniej nad sprawą głębiej zastanowić.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

220 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 26. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 27. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 28. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 29. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 30. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 31. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 32. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 33. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 34. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 35. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 36. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 37. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 38. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 39. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 40. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 41. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. No to teraz przyrównanie Nowego Testamentu w tekście o muzułmaninie już całkiem burzę wywoła 😛

 44. Ciekawe cz y w koranie tez jest cos w stylu tej przypowiesci. Tekst dziwny i nie moge sie zgodzic ze scena by sie zwinela

 45. Mysle ze zainteresowni moga nie zrozumiec praleli i przenosni zawarytych w tym artykule co moze sie przelozyc na znikome szanse na zakopanie toporka wojennego.

 46. Fragment z Ewangelią nie trafiony w kontekście głownego bohatera 😉 

   nie zatrzymali najlepszego średniego w kraju

  Kłócił bym się 

 47. Yoshi świenty tekst, ale jest jeden mały błąd:


  nie zatrzymali najlepszego średniego w kraju i pozwolili mu odejść w kierunku UFC

  półciężkiego…

 48. Ja myślę że przy odpowiedniej promocji Mameda w UFC, wiele dzisiejszych Januszów wstawałoby na jego walki. Polska scena MMA nie pogrążyłaby się, gdyż KSW ma już wyrobioną markę, i bilety nawet bez Kaliboba się wyprzedadzą. 

  półciężkiego…

  Born2Kill lubi to. 

 49. Płaczcie dalej każdy ma wolną wolę i niech robi to na co ma ochotę.

 50. Przy calej dyskusji o Mamedzie jedno trzeba napisac (co tez czyni Kuba) – nie ma juz dla niego godnego przeciwnika poza UFC. Zrobil sie zadobry na reszte swiata MMA i tak sie zastanawiam czy nadejdzie moment kiedy Joe Silva stwierdzi, ze jednak potrzebuje tego Mameda z odleglej Polski na jednej z kart walk UFC. 

 51. prawda jest taka że Mamedowi pozostali już tylko dwaj rywale sportowo i marketingowo nadający się do walki, którzy nie mają kontraktu z UFC.
  Santiago i Cipek. Do walki z Cipkiem dojdzie wcześniej czy później, ale spodziewam się Santiago jako kolejnego rywala.

  W ogóle to uważam że temat jest już bezsensowny, każdy wie że nasz Polski Czeczen nie ma sportowych ambicji, gdyby miał spróbowałby chociażby w WSOF, jeśli UFC mu nie odpowiada kontraktowo. Nie chce, więc na zawsze pozostanie dla mnie kimś bez ambicji.

 52. Calo nasz gwiazda najjaśniejsza walczy w limicie 87 kg. Z tego co mi się wydaję to każdy kto waży w granicach od 84kg do 93kg walczy w kategorii półciężkiej. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

 53. Cipao ważył w Stanach pod 100kg, a walczy w średniej ;))) Nazwiesz go średnim? Oszukujesz sam siebie 😉

  Artykuł fajny, mądry i faktycznie jeśli ktoś wyczuwa talent i ma możliwości to powinien z tego skorzystać. No, ale każdy ma wolny wybór i rózne powody swych decyzji.

 54. dobry art , tylko czy się doczekamy pomnożenia tego talentu 🙂 

 55. Born ja nie mówie o wadze w trakcie walki, ale o wadzę na oficjalnym ważeniu. Ważył 87kg to jest półciężkim koniec i kropka.

 56. Born ja nie mówie o wadze w trakcie walki, ale o wadzę na oficjalnym ważeniu. Ważył 87kg to jest półciężkim koniec i kropka.

  Powiedział Orestos i zwiększyła mu się waga na forum. Laughing

 57. Heh faktycznie nawet nie zauważyłem, zaczynam tyć. Pasuje przejść na dietę:D jakieś ciastko albo cuś:D

 58. Od kilku ostatnich publikacji zaczynam sądzić że Yoshi ma większe ciągoty do pisania fantastyki, niż do surowego acz bogatego opisywania sytuacji jakie serwował nam przed laty. Ciężko mi się zgodzić z większościa tego co zostało powiedziane w tym artykule.

 59. Born, ale naprawdę tak bardzo przeszkadza Ci to ścinanie? Naprawdę nie widzę co w tym złego. Cipek w dniu walki wazył 92 kg, zapewne jego przeciwnik był podobnej wagi, więc żadnej dysproporcji ani niczego nie było. 

 60. Orestos i akurat przytyłeś do półśredniej patrz hehe;)

  No masz rację, póki są opcje catchweightu to będzie jak jest. Jeśli uznałoby, że nie mieszczą się w średniej, więc walka jest w LHW to byłoby jasne, ale taka opcja jest…Sam nie wiem, ale dla mnie to szczegół i tak. Parę kg nie zrobi takiej różnicy, bo te różnice i tak są w zależności od tego kto ile zetnie, odwodni i nabierze z powrotem. Póki to nie walka o pas to nie musi mieć 84kg, a określać go można jako catchera, a nie średniego i tyle. Po co się czepiać, jeśli Melvinowi to nie przeszkadzało, a jego zdanie ewentualnie byloby w stanie zmienić moje podejście do tej konkretnej sytuacji. Mamed raczej i tak zostanie przy extrafightach póki Cipao ma pas, więc tym bardziej nie ma różnicy. Byle to było w 100% fair wobec rywali…i za ich przyzwoleniem.

  Calo mi to nie przeszkadza, jak ktoś lubi na roztrenowaniu ważyć 100kg to okej, ale na walce niech ma tyle ile dywizja stanowi, pomijam jedzenie w dniu walki po ważeniu. Byle wszystko z głową i rozsądkiem i wszyscy byliby zadowoleni. Po prostu byłoby to realniejsze spojrzenie i faktyczny mistrz do 84kg czy 93kg itd. Na pewno miałbym większą pewność, że to co w klatce/ringu zależy głównie od fightera, nie warunków (zawsze może być opcja chudy vs gruby itp. ale nie, że jeden i wygląda mocniej i wyższy jest) i możliwości sztabu medycznego danego zawodnika, a potem niby obaj ta sama waga, a dysproporcje czasem nawet niesąsiadujących kategorii…

 61. Kto boi sie ryzyka ten nie wygrywa. I myślę właśnie, ze to Mamed przegrywa..

  z kim może się zmierzyć jeszcze nasz Kalibob nie robiący wagi w której powinien startowac :

  – Alexander Shlemenko – chyba jedyna walka która ma jeszcze jaki kolwiek sens i na prawde wyłoniłą by obecnego mistrza poza UFC.

  -Jesse Taylor – rewanż z Amerykaninem głupi by nie był, bo widać ze to on zrobił duży postęp i przekonali byśmy sie czy Chalidow dalej ma swoją siłe i idzie do przodu, a młody amerykanin mu niczym nie dorównuje.

  -Michał Materla- cóż chociaż nie jestem zwolennikiem ich pojedynku, to jednak stajesie to nieuniknione.

 62. @up

  Walka z Drwalem to by było coś! Oby prędzej czy później doszła do skutku. 

 63. Przecież Santiago miał być zwolniony z UFC po przegranej walce z Gunnarem Nelsonem – czyżbym był nie na czasie?

 64. Taylor powinien coś wygrać na KSW, żeby dostać rewanż z Mamedem. Przegrał w bardzo zdecydowany sposób. To, że wygrał poza KSW kilka walk niewiele znaczy. No, ale tu właśnie widać klasę i przebojowość Mameda od paru lat i tym co robi z rywalami. Taylor chciał obalić, Lindland też i szybko się to dla nich skończyło. Podobnie jak dla Irvina z resztą. Nie bez powodu. Potem szybki nokaut na nieznokautowanym przez 45 minut walki w UFC Rodneyu. No, ale scouting UFC wciąż ślepy i niedoceniający, no ale po co mają mieć wszystkich najlepszych za każdą cenę? Wolą tych tańszych, a grubo płacić swoim gwiazdom, tak jak KSW płaci swoim 🙂

  Ze Shlemenko zawsze chętnie starcie zobacze, ale  czy jest możliwe?

 65. Ogólnie 2 i 3 akapit to wyborna szydera milordzie :). Zabójcza dawka ironii 🙂

 66. Chyba faktycznie jedyny przeciwnik, który mógłby się mierzyc z Mamedem to Shlemenko albo Drwal jak pisaliście wyżej. Nie sądzę jednak, że na taka walkę zgodzą się włodarze KSW.

 67. też pomyslałem o walce ze Schlemenką, chociaż zapewne też niemożliwa ze względu na układy bellator-ksw

 68. Nawet bardzo dobry tekst. A wplatanie w to Ewangelii to mistrzostwo. Yoshi propsy.

 69. Santiago zostal zwolniony i podpisal kontrakt z wsof. Nie sluchaj szarych ludzi

  W ogóle to uważam że temat jest już bezsensowny, każdy wie że nasz Polski Czeczen nie ma sportowych ambicji, gdyby miał spróbowałby chociażby w WSOF, jeśli UFC mu nie odpowiada kontraktowo. Nie chce, więc na zawsze pozostanie dla mnie kimś bez ambicji.

  Mocno, ale niestety prawdziwie.

  Najlatwiejszym sposobem na podbicie oferty ufc (o co Mamed chcial walczyc), bylaby walka w Usa.

  Co do tekstu, mi sie podobal. Ostatnio jakos nie porywaly mnie w ogole teksty Yoshiego, a ten mimo przewalkowanego tematu, jakies wrazenie (pozytywne!) wywarl.

  A i walka z Shlemenka jest niemozliwa. W jaki sposob sobie ja wyobrazacie? Na jakiej gali, w jakim kraju itp. Nie ma na nia najmniejszych szans.

 70. Na KSW jeszcze mógłby zrewanżować sie Santiago i Sakuraiowi, potem ciężko o przeciwnika dla niego.

 71. co do wagi. Nie chce mi się speclajnie szukać wpisu Michała ale sam pisał przed walką, że zrobi wagę na ważenie a na walce już będzie miał "swoją" wagę- 93

 72. A może talent Mameda polega na robieniu hajsu i całkiem dobrze mu to wychodzi 😉
  Widząć walki Chalidowa za każdym razem mnie w środku ściska, że nie zobaczymy go w UFC. Jednak jestem daleki jestem od mówienia komukolwiek jak ma żyć i co ma robić ze swoim talentem. Dla wielu ludzi najważniejsz jest rodzina, a angaż w UFC na jakiś czas oddaliłby Mameda od najbliższych. Myślę, że Khalidov MMA traktuje jak prace, jako środek a nie cel.
  Wracająć do przypowieści o talentach. Nie jest tak, że wszyscy w pewnym stopniu zaniedbujemy to co otrzymaliśmy. Łatwiej obejrzeć serial niż zrobić coś konstruktywnego, znaleźć pasję.

 73. Czy Wy powaznie myslicie, że Mamed nie chciałby walczyć w UFC i że ta sytuacja mu pasuje? Myslicie, że żarty nt. Cakeweight, Śnieżki, M jak Miłość łatwo znieśc dumnemu sportowcowi? Łatwo pisac takie artykuły kiedy nie musi się wybierać pomiędzy sportową ambicją, a zapewnieniem przyszłości rodzinie. Chyba zbyt poważnie bierzemy MMA aby decydować o przyszłości  człowieka dla wieczoru rozrywki raz na pare miesięcy. To niemoralne i tyle w temacie.

 74. Wszystko się zgadza. Tylko! Każda organizacja która wdrożyła proces zarządzania talentami poza wyciąganiu profitów powinna eliminować wady a do nich m.in. zalicza się; „Możliwość przejęcia najlepszych pracowników przez konkurencyjne firmy”. Dlatego nikogo nie powinno dziwić zachowanie właścicieli KSW jako biznesmeni dbają o własne kieszenie.

 75. Swoją drogą mówienie o faktycznej wadze w walce, gdy się walczy w jakiejś dywizji powinno być jak z dopingiem…

  Każdy wie, że jest w sporcie, ale "Nie, nie biorę", czyli w kwestii wagi "Tak, ważę (np.) 84kg, bo w tej kategori przecież walczę, na ch*j mnie pytacie?".

 76. Dobrze, że Jakub nie marnuje talentu felietonistycznego i nie bije się w klatce. Propsy za świetny tekst!

 77. Jakub Bijan- pokazałeś coś co odróżnia was od kolegów po fachu czy to z MMA czy to z innej branży. Coś co się myśli powinno się też robić. Ty to zrobiłeś. Szacunek- masz jaja.


  "Szanuj kibica swego, bo nie będziesz mieć innego"

 78. bardzo fajny artykul dzieki wielkie za spdzony czas przy tworzeniu go .

 79. Witam, jest jeszcze JEREMY HORN, no i THALES LEITES, trzeci to SCHLEMENKO, czwarty to DRWAL, potem nie widzę nikogo sensownego dla Chalidowa, bo z Materlą to on nie zawalczy za chu.. , nie ma mowy.

 80. Mamed vs Pudzian o tytuł króla Januszy… Nie widzę innego wyjścia.

 81. „Ustanowienie w na krajowej scenie” – bez „w”
  „Oglądając walkę wieczoriu wczorajszego KSW” – wieczoru

 82. Zelber po twoim poście wszedłem na stronę UFC i rzeczywiście Leites podpisał kontrakt z UFC, pewnie nie dawno, tak więc jak widać dupa straszna i pole manewru zaciska się jak pętla na szyi. Ciekaw jestem kogo to wynajdą K&K dla Mameda, i jaki kit wcisną laikom jaki to nie weteran sportów walki, chybaże dogadają się z MMAAtack w sprawie Drwala bo taką walkę to bym zobaczył i za 40 zł, ale podejrzewam ze może to być Jeremy Horn

 83. Tekst dobry a jeśli chodzi o ewentualnych przeciwników na KSW. Paru zostało, nie wiem czemu inni nie dostrzegają Jaya Silvy i Matta Horwicha. Jeżeli jeden i drugi dali dobre walki z Materlą to i z Mamedem dadzą. Jakoś ciężko sobie wyobrazić jak Mamed nokautuje albo poddaje Horwicha a Silva ze swoja stójka i zapasami też byłby ciekawym przeciwnikiem. Jeśli Cipek dostaje zawodników po Mamedzie to czemu nie może być też na odwrót?

 84. A Mamed sobie wygrywa i czeka aż Joe Silva zacznie wysyłać coraz lepsze propozycje 😀 Osobiście mam jeszcze cichą nadzieję że wystąpi w ufc.

 85. I tak po wszystkich zawodnikach, ktorych wymieniacie (czy tego chcecie czy nie) Mamed by sie przejechal jak walec. 

  E: tez mam nadzieje, ze w koncu jego passa zwyciestw zrobi sie na tyle imponujaca, ze Joe Silva siegnie nieco glebiej do sakiewki i spelni chociazby te minimalne oczekiwania finansowe Mameda

 86. Nie sądzie by te oferty się pojawiły. wystarczy zobaczyć komentarze pod wrzuconym na reddita gifem z walki Mameda z Melvinem. 90% komentarzy to narzekanie na Melvina i komentowanie jego walki a pozostałe są z Polski Wink Mamed ma zerową wartość marketingową w Stanach i o ile to się nie zmieni, a szanse na to są małe, to i oferta od Silvy nie wzrośnie lub wzrośnie tak, że rodzina Mameda ją odrzuci.

 87. Tekst mega ironiczny i mega mi się podoba . A cytat z Biblii mocna szpila:)

 88. Ludzie dajcie już spokój! Rozumiem że was może skręcać, bo Mamed nie wybrał UFC, ale tyle pomyj które sie tu na niego wylewa to jakieś nieporozumienie. Nie zachowywujcie się jak dziecko, któremu mama nie kupiła cukierka. Mamed nie jest zabawką do spełniania cudzych zachcianek.

 89. Heileris, naprawdę nie widzieć w Mamedzie wartości marketingowej nie mogą osoby tak znające się na biznesie jak te zarządzające UFC…No, ale nie każdym kosztem i stąd podejrzewam zostało jak jest. Przebojowość, efektowność, wszechstronność, bardzo długa seria wygranych z topowymi fighterami jak na możliwości poza Stanami, KOŃCZENIE rywali… to cechy, które powodują, że wartość marketingowa musi być. Religia Mameda kto wie czy jej też nie podbija…;) Tyle, że mogliby z Mameda zrobić "Heela" prędzej, no ale to jest cienka linia, którą można przegiąć jakby Mamed zaczął po 1 walce mówić, że "Podbiję UFC, a potem sobie kupię samolot i nauczę się latać" 😉 nie chcę nikogo obrazić, to miał być pewnego rodzaju żart.

  Niestety, reszta świata jest dość ślepo zapatrzona na to co u nich (w przeciwieństwie do nas), reszta się mało liczy, choć powinna…ale kto z nich by się tym przejmował 🙂

 90. O czym Volf mówisz? Nikt nie wymaga od Mameda żeby walczył w UFC ale… on sam to powiedział. Żeby nic nie mówił nie było by tematu. A on sam się zadeklarował i nagle się odwidziało. Jeśli ktoś mówi że sport jest dla niego najważniejszy i dostaje okazje aby to udowodnić a wybiera opcję z lepszymi finansami to chyba ludzie mogą mu mieć to za złe. Taki Grabowski nie pierdzieli że sport jest najważniejszy. W jednym z wywiadów mówił że swoje lata ma i musi myśleć o rodzinie i finansach. Temu nikt po nim nie jedzie bo powiedział to otwarcie. A osoba która mówi że chce walczyć z najlepszymi i rozwijać się dostaje ta szansę i ją marnuje to jak to nazwać? Taki Materla czy Błachowicz jakby dostali ofertę Mameda to by w 10 minut się spakowali i pojechali do USA. Bo oni stawiają sport ponad hajsem.

 91. Nikt nie wymaga od Mameda żeby walczył w UFC

  Nikt nie wymaga ale za to że nie poszedł to mu sie obrywa?

 92. "Tekst mega ironiczny i mega mi się podoba . A cytat z Biblii mocna szpila:)"

  Mamed ma wyjebane na cytaty z Biblii jak ja na cytaty z Bhagawadgity.

 93. Santiago po raz kolejny został już zwolniony z fuchy w UFC , po porażce z Nelsonem w WW

 94. Skoro Mamed nie walczy nigdy w limicie MW po co  sprowadzac mu rywali z MW? Skoro nie ma praktycznie rywali w MW a chce siedziec w KSW to niech powalczy teraz z jakimis polciezkimi moze, tam bedzie kilka nazwisk….byle dostal kogos z podobnego miejsca rankingowo a nie obijał slabszych… 😉

 95. Nasza scena by się nie zwinęła w miejsce mameda mamy już inne wypromowane gwiazdy: błachowicz, cipek, bedorf, anzor. Janusze wstawałyby na Mameda a w Polsce nasi robili by swoje.

 96. leites chyba podpisał kontrakt z ufc, jezeli sie myle poprawcie mnie

 97. Każdy się ciszył kiedy Mamed grzmiał o możliwość walki w UFC, emocje opadły, światła zgasły i wyszło na jaw iż chodziło tylko o większe pieniążki od K&L. Biedaczek nie miałby z czego utzymać rodziny gdyby poszedł do tak biednej organizacji jak UFC, tu dostał nowy kontrakt, załapał się też do reklamy i głód mu nie grozi. Lecz to nie jedyny problem, w UFC, nie daj Allah by mu kazali walczyć w ramadan. No i ostatnia kwestia, jednej gwiazdki mniej, hajs może się nie zgadzać, no i cóż się stanie kiedy w tym UFC się nie sprawdzi…. umrze z głodu ?? No raczej nie, ale w KSW już by nie mógł żądać podwyżki bo inaczej odejdzie do UFC, wilk syty i owca cała. Prawdziwy zawodnik by brał kontrakt od UFC z pocałowaniem ręki, sam Cipek stwierdził że za połowę tego co oferowano Mamedowi by podpisał i jechał się bić… Nasz pocieszny czeczen zostanie na lokalnym podwórku, będzie legendą i odejdzie w chwale… No chyba że ktoś go trafi / skończy.

 98. @up 
  Rozumiem, że jesteś w pozycji by ocenić kto jest prawdziwym zawodnikiem, a kto nie?

 99. @ s-omen naprawdę Cipek powiedział, że za połowę tego co Mamed pojedzie do UFC? Mógłbyś przytoczyć źródło?

 100. z tego co wiem w UFC również można odmówić walki ze względów religijnych wiec raczej przymuszenie go do walki w ramadanie lub zaraz po chyba nie miało by miejsca.

  większość chyba zapomina że wielu odmówiło UFC jak Barnett, Cris Santos, Grabowski i pewnie wielu innych i pewnie z wielu innych powodów niż te błache które staracie się wymieniać – 

  na prawdę zapominacie że UFC to po prostu skazanie się na niewolnictwo ! trzeba informormować gdzie się kiedy jest na wypadek chęci skontrolowania zawodnika co do niedozwolonych środków w organizmie — więc musisz informować wcześniej o tym że np chcesz jechać na 3 dni do leśnej chaty w bieszczadach — wiedzą o tobie wszystko, zakazują walk wszędzie indziej i wizerunek danego zawodnika należy do nich nawet w przypadku rozwiązania kontraktu — ja bym czuł się jak niewolnik w dodatku jakby mi robili łaske że moge u nich walczyć — oprucz ambicji istnieje coś takiego jak honor i chęć bycia wolnym i chęć nie bycia marionetką UFC !

 101. Bądź co bądź klasa Mameda jest tak niepowtarzalna, że tym bardziej boli jego stałe bycie zawodnikiem KSW.

  Mamed rozmienia się w KSW na drobne.

 102. @marhelcin potrafiłbym to zrozumieć, gdzyby Mamed powiedział, że nie chce być marionetką UFC, chce być wolny, do tego w KSW ma większy hajs, podoba mu się w Polsce, i nie rusza się na 15 km od Olsztyna.

  Tylko, że to zostało załatwione całkiem inaczej. 

 103. co chcesz, dobrze mówi, ważysz więcej niż 84 kilo w momencie walki, to nie jesteś w wadze średniej, a w wypadku Mameda to kwestia 2 lat, od dwóch lat ani razu nie spełniał wymogu wagowego w średniej, więc w sumie za sensowne uważam pretensje obecności w rankingu tej wagi, bo w niej nie walczy. Walczy w półciężkiej, niezależnie od tego co ludzie z KSW mówią

 104. pisałem o tym wczoraj na chacie w trakcie UFC, Santiago wyleciał z UFC, ale ma kontrakt z WSOF, co nie przeszkadza mu walczyć np w KSW

 105. @Renato – pokaż takiego co krzyczy o możliwość wali w UFC i zostaje na swoim podwórku bo tam ma lepiej ?? Sam się jarałem tym że mamed chce iść do UFC, jednak jak wyszło szydło z worka, to przykro mi, sportowa ambicja do kieszeni.
  @ spraycro – było w wywiadzie z Cipao po tym jak Mamed odrzucił drugą propozycje, jak się pokopie to może jeszcze jest, no a jak wyleciało, to wystarczy spytać Michała.

 106. No to pięknie mam nadzieję, że tak uważa dalej, a już niebawem powinniśmy go zobaczyć  w UFC.

 107. No po czymś takim to do listy obrażonych dołączy chyba pan "Gamoń" i  pan "Hajs". Tekst wybornyApplause

 108. Sprawa jest banalna, mamy kogoś kto w naszym kraju jest synonimem sukcesu, więc chcielibyśmy żeby wspiął się na szczyt, a on zamiast spróbować, odpuszcza z nie zrozumiałych dla nas powodów. Każdy chciałby przeżywać te zarwane noce, i z szybkim biciem serca oczekiwać na walkę Mameda z Belfortem, Bispingiem czy innym Okamim, nawet jeśli przegra, to emocje potężne, coś jak kiedyś Gołota, gdy pustoszały ulice. Byłby to kop dla polskiego MMA, dla Mameda, ale i dla KSW, wzrost marketingowy MMA w naszym kraju dałby plusy i dla KSW. A tymczasem Mamed zostaje w KSW, gdzie sam 2 lata temu przyznał że nie ma dla niego rywali którzy stanowiliby wyzwanie, no okej, dostanie kolejnych przeciwników, pokona ich, ale nie może być z tego radości, bo Mamed jest już na poziomie UFC, taka prawda. I ja osobiście tak jak bardzo lubiłem Czeczena, poznałem go osobiście, jego żonę, sympatyczni ludzie, tak teraz mam o nim zdanie jak o produkcie, który sprzedaje się na galach KSW, a nie o sportowcu, któremu chciałbym kibicować, wspierać w drodze na szczyt. To jego sprawa że marnuje swoje sportowe życie, ale przez to traci dobre imię w moich oczach. Amen

 109. Komentarze pod artykułem z Onetu o Mamedzie. Cztery pierwsze. Są też dużo gorsze od tych:

   Onet sprytnie ukrywa jego pochodzenie, teraz kiedy jest nagonka na muzułmanów. Zamiast napisać "Czeczeński wojownik" redaktorzyna onetu napisał "Kaukaski wojownik". Sprytnie, bo teraz nikt nie lubi ani państw Islamskich, ani też samych muzułmanów. Ja do Mameda nic nie mam, on jest polakiem nie zamknął się w 4ech ścianach i nie był darmozjadem. Wykorzystał możliwości które Polska mu dała. Niestety zdecydowana większość czeczeńców jest aspołeczna i nie chcą się niczego nauczyć. W Polsce szacuje się, że jest do 30tys. wyznawców Islamu. Duża część z nich to byli Tatarzy którzy od dziada, pradziada żyją na naszych ziemiach. Oni otwarcie przyznają się, że są POLAKAMI ale Tatarskiego pochodzenia. Mam nadzieję, że nigdy nie dopuścimy do zalania Polski przez muzułmanów.

   Pan redaktorek zapomnial dopisac ,ze czeczency wola Polske bo tutaj mozna robic kase organizujac sie w grupy przestepcze.Przykladem niech bedzie Sczecin czy Warszawa.Graja dobrze i udaja wdziecznosc wobec Polski za udzielenie azylu .a na boku robia swoje.Grupa (banda) ze szczecina mieszka razem spi raze i dopuszcza sie przestempstw Tez razem.Ktoregos dnia obudzomy sie z reka w nocniku.wladze wpuszczaja ta cholote do Polski praktycznie bez ograniczen a to inna wiaras inna mentalnosc i inny swiatopoglad.

  Mamed nie jest Polakiem, ale obywatelem polskim narodowosci czeczenskiej, ktory zawsze podkresla, ze JEST i BEDZIE Czeczenem. Za to nalezy mu sie szacunek, czego nie mozna powiedziec o naszych"farbowanych lisach" Rowniez nic do Mameda nie mam i uwazam go za rownego goscia, ktory oprocz lania w pysk nauczyl sie perfekcyjnie mowic po polsku i skonczyl tutaj studia. Niestety tego nie mozna powiedziec o wiekszosci jego rodakow. Ogolnie ludzie z Kaukazu sa sympatyczni i goscinni, ale Czeczeni sa nieco innI, co powoduja do nich niechec zarowno na Kaukazie, jak i w Polsce.

  Jeśli myślicie, że on uczył się w Czeczeni sztuk walki dla sportu, to jesteście naiwniakami. Mieszkam w UK i jestem przyzwyczajony, że połowa ludzi na ulicy to imigranci. Ale gdy na bazarze widzę kobietę z widocznymi tylko oczami i dużą torbą , jak najszybciej stamtąd wychodzę. To mój koszt życia na obczyźnie . Jesteście gotowi na to samo w Polsce? Na to, że jakiś sympatyczny mulzulmamin bez emocji obetnie głowę waszym bliskim lub podłoży bombę w przedszkolu?

  Mamed Onetowi też przestaniesz udzielać wywiadów czy jednak schowasz dumę w kieszeń i zwycięży parcie na szkło i możliwość zorobienia większej kasy?

   

 110. @spraycro – tak powiedział ze chce do UFC – ale nic więcej, może miał nadzieje że jednak uda się załatwić z UFC możliwość stoczenia jednej walki w roku w Polsce o czym z resztą wspominał a zdaje się nikt o tym nie pamiętać ? może jednak miał nadzieje na troche mniej wiążący petle na szyi kontrakt ? może jednak miał nadzieje że zaproponują mu pieniądze za które mógłby oddać odrobinę swojej wolności , może po prostu chciał spróbować ponegocjować z UFC żeby zobaczyć na ile go cenią w USA i ogólnie sprawdzić na ile UFC wycenia jego umiejętności – nie znamy konkretnego powodu dla którego zrezygnował a pojawiało się kilka wersji, być może w każdej jest odrobina prawdy ?

  czy "Człowiek, który widzi świat w wieku 50 lat tak samo, jak widział go, mając 20 lat, stracił 30 lat swego życia."
   Muhammada Aliego, czy też bardziej polskie "tylko krowa nie zmienia poglądów" do was nie docierają i uważacie że za Mamedem ma się ciągnąć hejting tylko dlatego ze w przypływie emocji po efektownym KO na nigdy nie znokautowanym rywalu powiedział że chce iść do UFC ?

  czy to nie jest odrobinę niesprawiedliwe z waszej strony ? a może wam po prostu wygodniej hejtować Mameda żeby Materli czasem nie przyszło do głowy odmówić kiedy dostanie ofertę co ? ale czy Cipek ma nieodmówić kosztem hejtowania jednego z najlepszych zawodników w naszym kraju ? 

 111. ” Zalosni jestescie specE! Qrwa ilu was sie tu duzo urodzilo. .”

  @terek80 zachowuj się jak człowiek to nie kavkaz

 112. Moim nieskromnym zdaniem Mammed nawet jakby podpisał kontrakt z UFC to stanach raczej by nie zawalczył wątpie żeby dostał wize!!!

 113. A w mojej opinii negatywne opinie na temat decyzji Mameda są jak najbardziej na miejscu. Jesteśmy fanami, a on jest sportowcem. My go dopingujemy i chcemy go widzieć z coraz to lepszymi zawodnikami. To chyba dla fana jest normalne prawda? Mówicie, że to jego decyzja. A i owszem ale nam jako fanom może się to nie podobać i mamy prawo, a wręcz obowiązek o tym mówić. Jest osobą publiczną, jest sportowcem. Dla mnie każdy sportowiec ma jakieś zobowiązania wobec fanów. Tak jakby młody perspektywiczny piłkarz wolał grać w Jelitkowie Tornado zamiast przejść do mistrza Polski bo tam musiałby konkurować z innymi i na start dostał mniejsze pieniądze (lecz w perspektywie dużo większe). Wystąpienie przed kamerami i mówienie, że chce do UFC to prawdziwy policzek dla fanów. Mógł się zastanowić nad słowami. Skoro jest sportowcem to na pewno myślał o tym wcześniej. Mógł sprawdzić ile dostają zawodnicy wysoko z rankingów ale debiutujący na ich gali. Jeśli użył tej „groźby” do wynegocjowania lepszego kontraktu w KSW nie przejmując się tym, że jego wypowiedź była czymś w rodzaju deklaracji dla fanów to to jest naprawdę smutne i pokazywałoby gdzie Mamed ma osoby skandujące jego imię. I nie mówię o Januszach, którym można sprzedać wszystko. Bo jest to po prostu mydlenie oczu fanom a nie prawdziwe i przemyślane fanostwo. A jak chodzi o pieniądze i utrzymanie rodziny to proszę was… Pieniądze od sponsorów, dodatkowa kasa za wygraną, może jakiś bonus, kasa pod stołem. Ja rozumiem, że sportowiec zarabiać może na sporcie tylko do pewnego wieku no ale… Ludzie dostający na rękę 1,5k zł w ciągu roku zarabiają 18 tysięcy. To teraz to porównajmy do niegodnej kwoty zaproponowanej przez UFC za jaką nie można wyżywić rodziny… Dla mnie takie tłumaczenie jest niepoważne.

 114. @pitpol

  Mamed już był i walczył w Stanach – w EliteXC z Jasonem Guidą, jeśli tego nie wiedziałeś to poczytaj o tym i nie pisz takich głupot. 

 115. Nie orientuje się dokładnie w procedurach wizowych ale jeżeli nie dali Pudzianowi wizy za rozbój z przed 13 lat- zabór łańcuszka. To Mamed na 1000% nie dostanie z racji ostatnich wydarzeń w Bostonie.Gdzie zamachowcami byli muzułmanie Czeczeńskiego pochodzenia i w dodatku jeden był zawodnikiem MMA

 116. artykuł z serii zapchaj dziura słaby jak cholera…ale nic trzeba się uderzyć w pierś i zakasać rękawy..a Mameda w UFC chcieli by wszyscy którzy z KSW i na KSW nie zarabiają…czyli my FANI

 117. Ciekawe kto miały ciągnąć ten cyrk w Polsce jak nie Mamed? Myślicie, że Cipao wygrywając i walcząc efektownie? Ktoś kto pokazuje się w TV poza galami KSW zdecydowanie bardziej przyciągnie januszy.

  Czemu więc narzekanie było na to, że ludziom z MMA musi kojarzyć się Pudzian, a teraz gdy zaczyna się ludziom z MMA kojarzyć faktyczny zawodnik MMA i to z najwyższej, możliwej w kraju półki to jest tyrany za gwiazdorzenie? Proste pytanie. Większość by się do tej roli nie nadawała, bo albo są bucami albo palą się przed kamerą lub poczucie humoru mają bliskie zeru. Cipao ma też megacharakter i parcie na szkło, ale raczej w tym branżowym wydaniu póki co. Tak czy siak miliony zacząłby przyciągać dopiero po paru masowych programach/serialach. No i oczywiście w otwartym pewnie i tak prędzej, bo żeby janusze PPV kupili to chyba musiałby tam być event walk polityków z prezenterami TV albo coś takiego.

  Łatwo widzieć to, że nie poszedł tam, ale nie widząc jak niewdzięczną rolę on sam przyjął, a Pudzian jak widzicie się nieco kończy (przynajmniej to czym może zaskoczyć, bo zawsze jego walka będzie przyciągała), także w bardzo dobrym momencie gwiazda Mameda rozkwitła.

  I to z Guidą było jeśli mnie pamięć nie myli w LHW jeszcze 🙂

  Kur…od dwóch porażek zaczął, pierwsza wygrana decyzją i od tego czasu, 8 lat nie przegrał walki nie licząc tej 5-rundówki z Santiago, któą według mnie wygrał 48:47 (choć nie pamiętam czy tam tym systemem się punktowało, w każdym razie 3:2 w rundach). Dwa remisy z Sakuraiem i Taberą i reszta wygrane…i to wszystkie przed czasem. Rekord 26-4, taki zawodnik nie pociąga UFC na tyle by chcieli go wyrwać? Słabi są 😉

 118. Zapominasz Born o jednym. Ze UFC liczy ile moze zarobic na zawodniku. I teraz pytanie ile na Mamedzie moze biorac pod uwage rozpoznawalnosc w US i A?

 119. HL Mameda mam dać, żeby pokazać jak można go zaprezentować i sprzedać jako pogromcę wszystkiego co wychodzi poza UFC? Nadać mu charakter zawodnika, przez którego zawodnicy boją się wylecieć z UFC, bo już nigdy tam nie wrócą po eLce z Mamedem 😉

  "Poddał bardzo szybko naszego medalistę olimpijskiego w zapasach"

  "Znokautował Wallace'a, który przewalczył u nas 45 minut, a z Mamedem nie wytrzymał rundy w stójce"

  "Poddał Kendala Grove'a, czego nie mógłzrobić nawet Demian Maia"

  "26 wygranych, 25 przed czasem, 11 nokautów, 14 poddań. Wszechstylowy do bólu, kończący rywali" itd. czego chcieć więcej ;)?

  Wiem, że obecnie nie jest rozpoznawalny, ale materiałów jest dużo, a zwróciłby się, bo tak jak jego stylem zajaraliśmy się my czy nawet laicy, bo jest tak efektowny, nawet dla przeciętnego widza. To jak UFC by tego nie wykorzystało u siebie…? Nawet jakby przegrał to w każdej walce mógłby inne cuda wyprawiać. Taki zawodnik zawsze miałby szansę wygrać, bo może to zrobić na wiele sposobów.

 120. Tylko pytanie czy Mamed walcząc w UFC nie zacząłby kalkulować i walczyć mniej efektownie. Lombard niby też miał stawić czoła Andersonowi Silvie, a wygrali z nim na punkty Okami i Boetsch. 

 121. Jakby zaczął kalkulować to po walce w swoim stylu miałby zapewne, któryś z bonusów…Ponadto podstawa i bonus za wygraną. Tylko kwestia tej podstawy, ale jak mówię. Rekord Mameda broni się sam według mnie, choć niby rekordy nie walczą.

  Lombard był porażką…fakt, że z Boetschem wyszło jak wyszło, nie chciałęm tej walki, obu mocnych i obawiałem się, że tak to może wyglądać wówczas, no ale Hector przesadził. Zupełnie wyglądał jakby obstawił na Amerykanina wówczas. No, ale to on, nie Mamed.

 122. Born, napisz tą całą argumentację do Silvy i nie zapomnij dodać, że bez miliona niech nie podchodzi : )

 123. Dobre Gaara przyznam:-)  Ale co to mało sklejanek w internecie :D? Wystarczy powęszyć po samych hasłach 😉 a walki z Sengoku i Elite?;) Maryjan, gdybym był menadżerem Mameda to bym się starał, a UFC wie, zna go niby, ale nie potrafi wykorzystać potencjału jaki ma ten zawodnik, bojąc się, że przeinwestuje? Jakby im mało było 😉 Z resztą po jednej walce mogą zwolnić, nawet jakby zaoferowali za jedną walkę duży hajs. Jakby przegrał Mamed to tym szybciej skreśliliby jakąś tam gwiazdkę z Europy, która rzekomo się nadawała do UFC…ale po 1 walce byłby szok i głośne "Oooooooooooooooh!" w wykonaniu Rogana 😉

 124. A co im po sklejankach z internetu, skoro one również są objęte prawami autorskimi?

 125. Jak już by K&L puścili Mameda to by mu i HL sklecili, żeby zrobił wrażenie 😉

  No, ale co im…miałem na myśli fanów. Każdy moze wpisać jak już usłyszy o Mamedzie jego nazwisko w google i popatrzeć co potrafi 😉

 126. Nie podoba mi się ta całą sytuacja ale wcale mu się nie dziwię….

  W kraju osiągnął pewien poziom medialny, wystąpił w serialu, wystąpił w reklamie jakiegoś ścierwa budowlanego (btw produkt bardzo związany z jego profesją:/) dostaje sporo kasy za walkę….

  Pojedzie do UFC i powiedzmy że z czołową 6-tką dostanie bęcki i skończy się mit o Mamedzie niepokonanym wojowniku z tytanu…. a co za tym idzie medialna pompa może mieć awarię..

  Tak na marginesie czy Wam też źle się słuchało jak reklamówka KSW na polsacie anonsowała go jako niepokonanego, ok gdyby dodali niepokonany na KSW to ok ale niestety………

  Uważam że polsat, ksw i mamed mają dobry układ biznesowy, każdy z nich ma spory kawałek tego ciastka i najprawdopodobniej nic nie da się zrobić…

 127. Ja się aż zarejestrowałem po przeczytaniu tego artykułu.
  Podzielam zawarte w nim opinie i zgadzam się z ludźmi, którzy domagają się od Mameda walk tam, gdzie jest NAJWYŻSZY POZIOM
  Sam nie rozumiem jego postępowania.
  Każdy mierzy swoje marzenia według swojego poziomu. Jest tu w kraju masa ludzi, którzy daliby się ogolić na sucho tylko po to, żeby móc wystąpić na gali KSW. Bo dla nich to szczyt możliwości.
  Ale Mamed? Zawodnik, który niema sobie równych w kraju?
  Dlaczego nie chce iść wyżej?
  Każdy utalentowany motocyklista na planecie marzy albo o Superbike’ach albo MotoGP.
  Czy wyobrażacie sobie Kubicę jeżdżącego do dzisiaj w World Series by Renault?

  Wiadomo, na najwyższym poziomie są największe pieniądze i one doprowadzają do chamówki w stosunku do ludzi.
  Wielu motocyklistów kończy karierę wcześniej niż planowali ze względu na układy w MotoGP (np. Troy Baylis czy Casey Stoner). Sami kierowcy F1 są bardzo niezadowoleni z całego tego cyrku, który towarzyszy wyścigom Grand Prix.
  Ale godzą się na to. Mało tego. Część z nich jest za to gotowa zapłacić i włóczyć się w ogonach.

  Dlaczego Mamed tego nie chce?
  Czy cała ta otoczka jest aż tak zła? Nie do przełknięcia?

  Czy mamy prawo tego od niego wymagać? A no wydaje mi się, że mamy. Jest sportowcem wyczynowym. Oferuje nam rozrywkę. Mówienie tutaj, że nie można od niego wymagać WIĘCEJ rozrywki jest jednak sporym nieporozumieniem.

  A zatrzymanie Mameda w KSW i nie dostarczenie przeciwników odpowiedniej klasy świadczy jednak o tym, że z tym zarządzaniem zasobami ludzkimi (talentami), o których ktoś wcześniej pisał jest jednak CIENKO…

 128. A może Mamed chciał pomnażać swój talent, tylko wybrał złych bankierów;)

 129. Yoshi-miesiąc wrzesień??? to pleonazm jak masło maślane i brzydka Niemka…artykuł mam napisany tylko dla artykułu… dużo grafomaństwa i zero wniosków…

 130. Born2kill zgadzam się z tobą ale do nie których pustych łbów nic nie dociera.

 131. sturowa: „felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający – często skrajnie złośliwie – osobisty punkt widzenia autora”

  Nikt nie powiedział, że każdy tekst musi mieć jakieś głębokie wnioski, niektóre po prostu mają ocenić bądź skomentować dane zjawisko.

  Co do września – użyte celowo.

 132. Nic mnie tak nie smieszy jak stwierdzenie, że mamed musi zostac w ksw, żeby zapewnic byt rodzinie.

  Każdy z nas już, predzej czy pózniej bedzie musiał to zrobić, a chłop się użala jakby musiał jeść kit z okien na dzień dzisiejszy.

 133. Nic mnie tak nie smieszy jak stwierdzenie, że mamed musi zostac w ksw, żeby zapewnic byt rodzinie.

  Każdy z nas już, predzej czy pózniej bedzie musiał to zrobić, a chłop się użala jakby musiał jeść kit z okien na dzień dzisiejszy.

  Ale to chyba jego indywidualna decyzja, w jaki sposob zapewnia byt swojej rodzinie. Mamed uznał, że jak będzie walczył w Polsce to będzie to najlepsze dla jego rodziny.

  Nie sorry, no przecież to Ty mieszkałeś w Groznym, to Ty żyłeś w bombardowanym mieście w czasie wojny, to Ty musiałeś wyjechać do obcego kraju, uczyć się języka od zera, od niczego budować swój "dom", w takim razie przepraszam. Wall

 134. Wydaję mi się że w sporcie powinno się liczyć coś więcej, nie tylko kasa.

 135. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 136. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 137. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 138. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 139. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.