Największy portal o MMA Sherdog umieścił artykuł zatytułowany „Sześciu innych najlepszych zawodników MMA 2007 roku”. Poniżej cześć artykułu dotycząca Mameda :

Quinton Jackson został oficjalnym następcą Chucka Liddella jako zawodnik roku Sherdoga, pozostawiając mistrza UFC Randego Coutura i Andersona Silve odpowiednio na drugim i trzecim miejscu. Kiedy Rampage zdecydowanie zasługuje na ten tytuł, to są również inni fighterzy, włącznie z szóstką wymienioną w tym artykule którzy mieli wspaniały rok 2007 a którzy nie mieli tak dużego przebicia w mediach.

Mamed Khalidov na dzień dzisiejszy jest bez wątpienia najgorętszym nazwiskiem w wadze do 93 kg. w Europie. Podobny pod względem walki do zwycięzcy Pride Grand Prix Mauricio Rua, „Kanibal” spowił zniszczeniem swoich przeciwników. 2007 rok był najlepszy w karierze 27 letniego Czeczena, wykończył wszystkich swoich pięciu przeciwników, w tym czterech w pierwszej rundzie czym poprawił swój rekord na 15-3.

Agresywny i ekscytujący styl Khalidova sprawił ze stał się on ulubieńcem fanów w swoim adoptowanym kraju Polsce, gdzie trenuje w klubie MMA Olsztyn. Jest również czołowym zawodnikiem Polskiej federacji Konfrontacja Sztuk Walki znanej z turniejów MMA starego stylu w którym walczy 8 zawodników

W ciągu ostatnich 12 miesięcy pokonał jednych z najlepszych zawodników w Europie w swojej wadze. Zwycięstwa przez poddanie kolegi z teamu Mirko CroCopa Igora Pokrajaca, niemieckiego cudownego dziecka Martina Zawady i mega doświadczonego Holenderskiego weterana Dave Dalgliesh popchnęły Khalidova do punktu w którym musi walczyć z jeszcze lepszymi zawodnikami aby jego kariera ruszyła do przodu. Jeśli nie zostanie wciągnięty do większej federacji, to powróci do akcji walcząc w KSW poźną wiosną”

Cały art tutaj


Plus jak szukacie ciekawych informacji o Mamedzie to bardzo polecam art Yoshiego zamieszczony na naszej stronce. Link Tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.