Wywiad naszego forumowego kolegi aaron22 z Mamedem Chalidowem pojawił się w edycji grudniowej Playboy`a o czym niestety zapomniałem zawczasu poinformować. Może jest jednak jeszcze szansa dorwać ten numer w kiosku ? Jeśli nie, to całość znajduje się na bardzo dobrej stronie Wywiadowcy.pl. A pod spodem zajawka:

Jaka jest ulubiona technika twojego czteroletniego syna?

Najpierw robił balachę na rękę, czyli dźwignię na staw łokciowy. Teraz nauczył się jeszcze gilotyny i mata leo – duszenia zza pleców. W ogóle niezły z niego rozrabiaka. Dobrze, że może upuścić trochę energii na macie, w przeciwnym wypadku rozniósłby dom.

W przedszkolu rozstawia wszystkich po kątach?

Jak wraca, to mówi, że przytula tylko Olę. Romans trwa.

Chciałbyś, żeby poszedł w twoje ślady?

Nie chciałbym schematu – jaki ojciec, taki syn. Wolałbym, żeby Abdul Kerim uniknął losu kolejnych potomków rodziny Gracie, którzy teraz seryjnie zaliczają ciężkie nokauty (rodzina, która rozpropagowała brazylijskie jiu-jitsu. Royce Gracie, na początku lat 90., kiedy MMA kształtowało się jako nowy sport, wygrał 11 z 12 walk, zmuszając przeciwników, często większych od siebie, do poddania. Wielu członków rodziny Gracie walczy do tej pory ze zmiennym szczęściem – przyp. red.). Do uprawiania sportów walki trzeba mieć silne, wewnętrzne przekonanie. To nie może być tylko naśladownictwo. Nie ma po co tracić zdrowia.

Ty najwyraźniej nie chciałeś naśladować dziadka i ojca. Nie zostałeś młynarzem.

Bo dla mnie numerem jeden był zawsze Bruce Lee (śmiech).

Całość do przeczytania tutaj

22 KOMENTARZE

 1. ja bym jednak zmienil tytul na "wywiad z mamedem" bo ten tytul mnie na poczatku odstraszyl troszke 😀

 2. Wywiadzik świetny. I to poczucie humoru Mameda. 🙂
  Co do nagłówka, zaskoczył mnie troszeczkę. Ale jak o Mamedzie to trzeba przeczytać. 😀
  No i okładka… Dobra, dobra. 😀

 3. „Chcecie dostać po frontkicku?

  A umiesz?

  Zaraz się przekonacie.” <- i koniec wywiadu, hahahahahaha;]

  Świetny wywiad, ciekawe pytania. Zawsze Mnie interesowała geneza tej ksywy Mameda i już wiem. Historia z wodą mistrzowska. Ale prośba o ominięcie tematu Mariusza wskazywałaby na jakiś zgrzyt który zaczął się od wywiadu po KSW 17 i jego usunięcia gdy Mamed mówi, że Mariusz przegrał walkę. I rozjaśniło się czemu Mamed nie chce do UFC bo to zablokuje mu występy w PL.

  Ale tego stwierdzenia: "Dla mnie Paweł Nastula to najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej." to mu nie wybaczę…nie chce rozkręcać karuzeli nienawiści ale delikatnie rzecz mówiąc Mamed jest w błędzie natomiast każdy może mieć swoje zdanie.

  Dzięki za link do wywiadu bo na pewno bym ominął, ostatni numer mam z 2006r.:D

 4. gdyby dostał ofertę od UFC i ją odrzucił, to by o tym powiedział

 5. A mi się nie podobało, że jak miał 15 lat to bił się ze starszymi o 10 lat i zawsze był górą.
  Bujać to my, ale nie nas…

 6. @DoozyAndGrooby
  Już wywiad z Mamedem po KSW 17 jest odblokowany 😉

 7. Redaktor: Jakoś nas to nie dziwi.

  Mamed: Chcecie dostać po frontkicku?

  Redaktor: A umiesz?

  Mamed:Zaraz się przekonacie.
  I tak się skończył wywiad pewnie skutki czują do dziś lub nie są w świecie żywych

 8. Wywiad obczaiłem już wcześniej… Ale okładka tego magazynu przyciąga mnie do ponownego zapoznania się z treścią artykułu Laughing

 9. No dzisiaj też do mnie kumpel mówi : Mamed w playboyu jest , ja to myślę , że chyba mojego kolegę popierniczyło , a tu dzisiaj wchodzę , patrzę , a to prawda . Dzięki Bogu tylko wywiad i w dodatku bardzo fajny 🙂

 10. @Sebbeks_BN <- a no widzisz, Ja wszystkie z tym wywiadem włącznie zdążyłem obejrzeć więc nie sprawdzałem ale słyszałem, że go usunięto w niewyjaśnionych okolicznościach(dziwne).

  Filmik jak tańczy śmiechowy, wyluzowany Mamed.

 11. Kupuję playboya każdy numer od kilku lat. Choć ostatnio nie mam czasu poczytać, to wywiad z Mamedem przeczytałem jak tylko zobaczyłem okładkę, całkiem spoko choć mógłby być trochę obszerniejszy jak dla mnie. To nie pierwszy artykuł o MMA w playboyu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.