Maiquel Falcao (MMA 35-7) na KSW 32 w Londynie potrzebował zaledwie minuty by rozprawić się z Brettem Cooperem (MMA 21-12). Dzięki sobotniemu nokautowi Brazylijczyk może się pochwalić serią trzech zwycięstw z rzędu. W pokonanym polu zostawił ostatnio także niedawnego rywala Borysa Mańkowskiego (MMA 18-5-1), Jessego Taylora (MMA 29-13). Tak samo jak mistrz dywizji półśredniej KSW, poddał go gilotyną w pierwszej rundzie pojedynku.

34-letni Falcao poczuł wiatr w żaglach i celuje coraz wyżej. W rozmowie z wp.pl zapytany o to, z kim chciałby stoczyć następny pojedynek, stwierdził krótko:

Chciałbym jeszcze raz zmierzyć się z Mamedem Chalidowem.

Brazylijczyk skrzyżował rękawice z Chalidowem (MMA 30-4-2) na gali KSW 27 w maju ubiegłego roku. Czeczen poddał wtedy Maiquela balachą z pleców pod koniec pierwszej rundy. To, czy dojdzie do rewanżu między dwójką wspomnianych panów zależy m.in. od wyniku starcia Chalidow kontra Materla, które odbędzie się 28 listopada na KSW 33 w Krakowie.

28 KOMENTARZE

 1. I ja mu się nie dziwie, skończył Coopera którego nie mógł skończyć Mamed, wydaje mi się że teraz podbudował się tą wygraną i mógł by naprawdę postawić opór Mamedowi.

 2. Prędzej zmierzy się z Materlą, kiedy ten obroni pas. Po drodze Falcao spotka pewnie wygranego Drwal/Karaoglu, więc… 😉

 3. Jeżeli w Krakowie wygra Mamed i Tomek to fajnie byłoby ich zestawić. Jeżeli wygra Michał i Tomek, to Michał mógłby zmierzyć się z Falcao a Tomek z Mamedem…I chyba tak też zrobi KSW.W sumie wygrana Karaoglu krzyżyje trochę te plany, także fajnie jakby nie wygrał:)

 4. A ja jestem na tak. W ich walce, w stójce, Mamedzik łatwo nie miał. Falcao zmotywowany, mógłby walczyć. No ale… Po co wygrany Falcao ma walczyć z Mamedem, który już za niecały miesiąc przegra walkę?

 5. Od początku stawiałem na niego w walce z Cooperem i się nie zawiodłem. Myślę, że może jeszcze namieszac w sredniej w KSW. Jezeli chodzi o nasteonego rywala to zdecydowanie trzeba poczekac na rezultaty krakowskiej gali, ale jedno jest pewne, Falcao dalej w KSW – jestem jak najbardziej na tak !

 6. Bez wątpienia Falcao powinien zawalczyć o eliminator ze zwycięzcą walki Drwal vs Karaoglu. Chociaż jeśli Karaoglu by wygrał to  miałby już 3 wygrane w tym z byłym pretendentem to mógłby dostać od razu walkę o pas. I wtedy Falcao dla Drwala. Ogólnie to mnie jeszcze naszła taka myśl, że fajnie by było gdyby ksw utworzyła rankingi w poszczególnych kategoriach wagowych tak do 8 miejsca. Chociaż w niektórych kategoriach wagowych dało by radę i do 10.  Dało by to możliwość zorientowania się kogo zobaczymy na ksw a kogo nie no i fajną możliwość do przewidywania zestawień. Fajnie by było gdyby ktoś w wywiadzie kiedyś spytał o to.

 7. Trochę nie na temat 😛 Ale wie ktoś czy KSW ma ważny kontrakt z Jayem Silvą i czy ten wystąpi na jakiejś gali? Waga średnia w KSW jest naprawdę ciekawa. Nie zapominajcie o Piotrku Strusie. Ostatnio mu nie szło, ale mógłby powalczyć z Cooperem o zostanie w KSW.

 8. Panowie, Karaoglu jesli wygra z Drwalem, ma zagwarantowana walke o pas, wiec z zadnym Falcao w przypadku wygranej nie bedzie bic

 9. Ogladajac go w sobote pomyslalem sobie, ze jesli Mamed nie wroci do pelnej dyspozycji po operacji i przerwie z nia zwiazanej, to niebawem mozemy miec w KSW brazylijskiego mistrza.

 10. Dzahoo

  Nie zapominajcie o Piotrku Strusie. Ostatnio mu nie szło, ale mógłby powalczyć z Cooperem o zostanie w KSW.

  Gwarantuję niestety, że nikt długo nie zapomni o Strusiu, bo funduje ludziom regularnie najdłuższe 15minut życia.
  On by nawet rzucając monetą niezasłużenie zremisował w nudny sposób

 11. Nilg

  Gwarantuję niestety, że nikt długo nie zapomni o Strusiu, bo funduje ludziom regularnie najdłuższe 15minut życia.

  O pojedynek Zyrafa vs Goran tez się wszyscy bali że nudny będzie 😉

 12. Strus nie ma żadnych argumentów na pokonanie kogokolwiek w ksw z 84, może ten typek co walczył z Materla w szczecinie by miał jakieś problem, reszta raczej by zrobiła mu krzywdę 🙂

 13. Spike

  Prędzej zmierzy się z Materlą, kiedy ten obroni pas. Po drodze Falcao spotka pewnie wygranego Drwal/Karaoglu, więc… 😉

  Materla obroni pas, gdy… Mamed, Falcao, Drwal, Cooper będą już dawno na emeryturze, a pretendentem będzie Dylewski.

  Niezależnie od wyniku walki Drwal vs Kebs, zobaczyłbym ich w trójkącie z Falkę.

  Grzechu

  O pojedynek Zyrafa vs Goran tez się wszyscy bali że nudny będzie 😉

  Lucky Punch

  Kursor

  Strus nie ma żadnych argumentów na pokonanie kogokolwiek w ksw z 84, może ten typek co walczył z Materla w szczecinie by miał jakieś problem, reszta raczej by zrobiła mu krzywdę 🙂

  Pamiętaj, że Strus nie dał się ubić gościowy, który znokałtował "mistrza".
  Strus jest nudnym zawodnikiem, ale walczącym z głową.

 14. Dawać mu zmulacza Strusa, dla którego byłaby to walka o być albo nie być:D oczywiście żartuje, w sumie to Strusa jakoś nie chce mi się w ogóle oglądać w żadnej walce, chyba że miałbym problemy ze snem, albo ktoś by go ładnie poddał lub sprzedał soczystego, nokautującego luja ogłuszacza.

 15. Grzechu

  O pojedynek Zyrafa vs Goran tez się wszyscy bali że nudny będzie 😉

  Zgoda, ale Żyraf to jeszcze młody zawodnik, cały czas się rozwija i robi postępy. Strus rozwija się regularnie chyba tylko z kołdry rano, innego rozwoju u niego nie widziałem. Poza tym Narkun potrafił zawsze kończyć walki przed czasem, więc nawet w nudnej walce było na co czekać.
  Ale muszę oddać hipsterowi, że potrafi czasem dawać widowiskowe, miłe dla oka walki. Walka z Azizem była bardzo dobra, również druga runda w walce z da Silvą na MMAA była niezła.

 16. Grzechu

  Gdzie jak nigdzie go nie chcą?

  No Grzechu są przecież mniejsze organizacje, na których by mógł walczyć bardziej regularnie i może wówczas by pokazywał jakiś postęp. A po odkuciu się i złapaniu wiatru w żagle mógłby wrócić na KSW, myślę że takie coś by było do dogadania.
  Nie wierzę w to, że jak to mówisz nikt go nie chce, jednak jest weteranem KSW i MMAA, prowadził program w TV, ma jakąś rozpoznawalność. I mimo tego jak nudne walki daje, poziom jakiś prezentuje, to nie Waluś, a nawet Walusiowi się udało dostać walkę poza KSW.

 17. Gaara

  Panowie, Karaoglu jesli wygra z Drwalem, ma zagwarantowana walke o pas, wiec z zadnym Falcao w przypadku wygranej nie bedzie bic

  Skąd takie info?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.