Niesamowite zwycięstwo Mameda Khalidova na gali KSW 55! Pas wagi średniej polskiej organizacji zmienił właściciela. Khalidov znokautował Scotta Askhama niezwykle efektownym kopnięciem na głowę po wyskoku, a cały pojedynek potrwał zaledwie 36 sekund.

Khalidov trafił na początku walki kopnięciem na korpus. Po krótkiej potyczce w stójce Mamed ruszył w stronę wycofującego się Anglika z prawym prostym. Po chwili zaatakował perfekcyjnym latającym kopnięciem, po którym Scott Askham padł na matę! Khalidov doskoczył do swojego przeciwnika i po kilku kolejnych ciosach w parterze walka została przerwana przez sędziego ringowego.

83,9 kg: Mamed Khalidov pok. Scotta Askhama przez KO, runda 1, 0:36

Było to drugie spotkanie obu zawodników w klatce KSW. Pierwsza walka odbyła się 7 grudnia 2019 roku na gali KSW 52 w Gliwicach. Wówczas Scott Askham zwyciężył z Khalidovem przez jednogłośną decyzję. Choć Anglik był już w tamtym momencie posiadaczem tytułu wagi średniej, to pojedynek odbył się w umownym limicie, a stawką nie był pas mistrzowski.

40-letni Mamed Khalidov w widowiskowy sposób powrócił do zwycięstw po passie trzech porażek z rzędu. Mamed jest czołową postacią polskiego MMA, zawodowo walczy od 2004 roku, a jego bilans walk wynosi obecnie 35-7-2. Khalidov w trakcie swojej kariery był już mistrzem KSW w wadze średniej oraz półciężkiej. W przeszłości wygrywał z takimi zawodnikami jak między innymi Michał Materla, Borys Mańkowski, Jorge Santiago, czy Kendall Grove.

Askham został mistrzem KSW po zwycięstwie w turnieju wagi średniej i znokautowaniu Michała Materli w finałowym starciu. Anglik dzierżył pas polskiej organizacji od maja zeszłego roku, a dzisiejszy występ był dla niego pierwszą próbą obrony pasa. Scott jest byłym zawodnikiem takich organizacji UFC, BAMMA, czy ACB.

Pełne wyniki gali KSW 55

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.