Wideo zapowiedź walki Mameda Khalidova z mistrzem organizacji KSW, Scottem Askhamem do jakiej dojdzie 7 grudnia na gali KSW 52 w Gliwicach.

Mamed Khalidov (MMA 34-6-2)  zadebiutował w KSW w 2007 roku i bez wątpienia jest jedną z największych gwiazd polskiego MMA. W organizacji stoczył 22 pojedynki, w tym 18 zwycięskich. Mamed w trakcie swojej kariery wygrywał między innymi z Jorge Santiago, Melvinem Manhoefem, Michałem Materlą, czy Borysem Mańkowskim. Khalidov jest byłym mistrzem KSW w wadze półciężkiej i średniej. Pas dywizji do 84 kilogramów zwakował w 2018 roku. Reprezentant Arrachionu Olsztyn powróci do klatki KSW po dwóch przegranych starciach z Tomaszem Narkunem.

Scott Askham (MMA 18-4) zwyciężył we wszystkich trzech pojedynkach, które stoczył dla KSW. W swoim debiucie znokautował Michała Materlę już w drugiej minucie pojedynku. Następnie Anglik przystąpił do turnieju wagi średniej, gdzie w półfinale rozprawił z Marcinem Wójcikiem, również poprzez nokaut w pierwszej rundzie. Finałowym rywalem Askhama okazał się ponownie Michał Materla. Na gali KSW 49 Scott znokautował Materlę w trzeciej rundzie, zostając tym samym zwycięzcą całego turnieju i nowym mistrzem KSW w kategorii średniej. Askham jest także byłym zawodnikiem UFC, gdzie dorobił się bilansu dwóch zwycięstw i czterech porażek.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.