Mamed Khalidov zapowiedział niedawno, że chciałby się sprawdzić w boksie. Szybko pojawiły się plotki na temat potencjalnej walki z Tomaszem Adamkiem, który jest otwarty na starcie z byłym mistrzem KSW.

Podczas czerwcowej gali KSW na PGE Narodowym Mamed Khalidov udanie powrócił do okrągłej klatki i pokonał Scotta Askhama. Na początku lipca Mamed zaapelował do organizacji o kolejne starcie w okrągłej klatce. Teraz jednak zaskoczył fanów nowym pomysłem, czyli walką pięściarską. W medialnej przestrzeni szybko pojawiły się pomysły na walkę Mameda z Tomaszem Adamkiem, który w rozmowie dla kanału Koloseum powiedział:

Jeżeli wszystko się będzie zgadzać, wiadomo przecież, że walczenie to moja praca, więc jeżeli będzie wszystko podogrywane, ja mogę walczyć, ale oczywiście w formule boksu. Nie bawię się w żadne MMA i tak dalej, bo parteru na tyle nie znam, żeby walczyć, ale w boksie mogę walczyć. Zdrowy jestem.

Tomasz Adamek dodał również:

Czy ta walka dojdzie do skutku? Musimy poczekać. Z Mateuszem Borkiem rozmawiałem nawet dzisiaj. Czekamy na jakieś informacje. (…) Jeżeli będzie wszystko dograne, Mateusz Borek dopracuje szczegóły, to mogę się przygotować i powalczyć.

Tomasz Adamek ma 47 lat. Jest byłym mistrzem świata organizacji IBF i IBO w wadze junior ciężkiej, a także WBC w wadze półciężkiej.

Mamed Khalidov rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2004. W tym czasie stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. W ostatnich latach Mamed nie miał najlepszej passy w klatce. Przegrał dwa razy z Tomaszem Narkunem, a potem ze Scottem Askhamem. W roku 2020 zrewanżował się Anglikowi i odebrał mu mistrzowski tytuł, ale w następnym boju utracił go na rzecz Roberto Soldicia. Dziś Mamed jest po dwóch wygranych z rzędu. W grudniu zeszłego roku pobił Mariusza Pudzianowskiego, a teraz ponownie Scotta Askhama.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,856 komentarzy 2,844 polubień

Mamed Khalidov zapowiedział niedawno, że chciałby się sprawdzić w boksie. Szybko pojawiły się plotki na temat potencjalnej walki z Tomaszem Adamkiem, który jest otwarty na starcie z byłym mistrzem KSW. Podczas czerwcowej gali KSW na PGE Narodowym Mamed Khalidov udanie powrócił do okrągłej klatki i pokonał Scotta Askhama. Na początku lipca Mamed zaapelował do organizacji […]

Odpowiedz polub

click to expand...