Info z Kosior.pl

„Już od jakiegoś czasu trwają negocjacje z Zuffa LTD, spółką braci Fertitta i Dany White na temat występów kolejnego zawodnika z Polski na galach Ultimate Fighting Championship.

Chodzi oczywiście o Mameda Khalidowa z MMA Olsztyn, który od dłuższego czasu efektownie i skutecznie rozprawia się ze swoimi rywalami (ostatnio z Dave’m Dalglieshem podczas KSW8). Mamed jest niewątpliwie w czołówce swojej wagi w Polsce (klasyfikowany w -93kg) i w Europie. Bardzo pozytywnie pisano o nim także w serwisie Sherdog.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości – inna już dość znacząca organizacja, EliteXC jest gotowa zakontraktować Mameda w zasadzie od zaraz.”

Mogę tylko powiedzieć …….najwyższy k….a czas aby o diamencie z Czeczeni dowiedział sie cały świat. Wiem że wiąże się to z tym że już nigdy pewnie nie zobaczymy Mameda na gali w Polsce ale taka jest cena za podpisanie paktu z diabłem (Zuffa). Nawet nie ma sensu zadawać pytania co Mamed powinien zrobić. To tak jakby wybierać pomiędzy ligą NBA a ligą NCAA.

Wiadomo że prawie każdy zawodnik Elite XC (poza suto opłacanymi Shieldsem i Diazem) marzy o tym aby sprawdzić się w UFC. Wiem też że styl Mameda bardziej pasuje do walki w ringu niż klatce ale jest to na tyle młody i utalentowany zawodnik że powinien szybko dostosować się do nowych warunków. Oczami wyobraźni widzę już jak Mamed wchodzi do Octagonu przy dźwiękach swojej specyficznej muzyczki…..nikt w USA na niego nie stawia…a on zaskakuje ich wszystkich tak jak nie raz zaskakiwał nas podczas gal KSW. Czego sobie i wam życzę z całych sił….

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.