Czy Absolute Championship Berkut jest w stanie dorównać organizacji Bellator? Artykuł o takim właśnie tytule ukazał się z końcem listopada u naszych kolegów po fachu z rosyjskiego portalu CageSide. Wiadome, że materiał nie odpowie nam konkretnie na zadane pytanie i nawet nie jest skrupulatną analizą tej hipotezy. Ale autor w dość interesujący sposób szkicuje perspektywy ACB w rosyjskim i światowym MMA. Jak sam podkreśla iskrą do napisania materiału stała się listopadowa gala ACB 49: Rostov Onslaught w Rostowie nad Donem, którą wielokrotnie przywołuje w artykule.
Rosyjski dziennikarz rozbił temat na sześć zagadnień: kibice, finanse, światowy rozmach, baza zawodnicza, matchmaking oraz PR. Oczywiście w tym temacie można byłoby dodać jeszcze sporo rzeczy, ale to zostawiamy dla Was. Poniżej tłumaczenie. Zapraszamy do lektury!
Choć organizacja Absolute Championship Berkut zrobiła swoją pierwszą dużą galę dopiero 2 marca 2014 roku, do jubileuszowego pięćdziesiątego eventu tej ambitnej organizacji został już niespełna miesiąc (przyp. red. ACB 50 odbędzie się 18 grudnia w Sankt Petersburgu). Najwyższy czas, aby ocenić perspektywy ACB na skalę Rosji i świata oraz naszkicować to, co organizacja już zdołała osiągnąć.
Dlaczego dopiero teraz? ACB 50 zapowiada się wybornie, jednakże w tego typu przypadkach istnieje zawsze ryzyko wypaczenia rzeczywistości pod wpływem emocji związanych z bardzo mocną kartą walk. A tu oto 49 gala organizacji w Rostowie nad Donem kilkanaście dni za nami – nadaje się ona do analizy na tym polu, jak nic innego. Gala stała się swego rodzaju kwintesencją wszystkich dotychczasowych osiągnięć organizacji przez 2,5 roku jej istnienia. Przy czym nie uderza w kibica pęczkiem tytularnych pojedynków, a wręcz dalej podnosi poprzeczkę oczekiwań.
Właściciel i szef organizacji Mairbek Khasiev ogłosił kiedyś pierwszorzędny cel – dogonić i prześcignąć Bellatora. Zważywszy, że projekt z sukcesem rozwija się już trzeci rok i z każdym nowym wydarzeniem nabiera coraz większego rozmachu, to postawione pytanie już nie wywołuje śmiechów. Tak więc, jak dobry jest już Berkut?
KIBICE – Gale ACB za każdym razem zyskują coraz więcej i więcej oddanych kibiców. Przy czym publika, którą możemy zobaczyć na galach – to jest dokładnie ta, do której mają idealnie trafiać w świecie MMA – ta która konkretnie przychodzi obejrzeć walkę i kibicować. Tutaj nie ma miejsca dla celebrytów i VIP-ów. To swego rodzaju rozliczenie za ten nacisk położony na rywalizację sportową. Stąd specyficzna atmosfera na galach, ale to tyczy się nie tylko Rostowa, który nie został “zepsuty” takimi imprezami, ale i większych miast – Moskwy i Sankt Petersburga.
To już koniec z poprzednim stanem rzeczy i drobnymi niedociągnięciami… Na przykład wszechobecne zamieszanie wokół klatki w czasie głównych pojedynków. Kiedyś w pobliżu siatki można było zobaczyć kogokolwiek, a tłumy najbardziej oddanych “braci” starały się przecisnąć i kibicować swojemu zawodnikowi praktycznie bezpośrednio w klatce (przyp. red. chociażby podczas walki wieczoru na gali ACB 13 w Płocku). Z jednej strony tworzy to pewien klimat na galach – bardziej żywy i podkręca rywalizację. Ale z drugiej strony taka forma wsparcia bardzo często przeradza się w prawdziwą dzikość, na którą tak naprawdę przecież nie ma miejsca w czołowych organizacjach MMA na świecie.
Osobną kwestia, którą warto poruszyć jest to, że organizacja stopniowo daje możliwość występu miejscowym zawodnikom na regionalnych imprezach. Z kolei to w jaki sposób miejscowi fani kibicowali ociekającemu krwią Alexandrowi Shabliy’owi (MMA 15-3) w pojedynku z Eduardem Vartanyanem (MMA 15-3) podczas gali w Rostowie, naprawdę dziś się ceni. Transmisje w TV nie dają takich kibiców.
FINANSE – Mairbek Khasiev – to nie jest biedny człowiek, który tylko trzyma się idei wyniesienia swojego dzieła do trójki liderów świata MMA. Sądząc po tym, jak rozwija się organizacja, ta sakiewka właściciela bynajmniej nie jest pusta. Zakontraktowanie Mameda Chalidowa i Luke’a Barnatta na walkę wieczoru imprezy w Manchesterze, Frank Mir w charakterze komentatora, planowana gala w Kalifornii – wszystko to jest dowodem o zagwarantowanych poważnych finansach, które są nieodzowne do tak szybkiego rozwoju. A wszystko to w okolicznościach, gdzie do tej pory nie ma jeszcze ani większych dodatkowych inwestycji, ani normalnego kontraktu z dużą telewizją. Według Mairbeka Khasieva takowy kontrakt będzie podpisany, ale na takich warunkach, na jakie zasługuje organizacja ACB.
Na konferencji prasowej po rostowskiej gali właściciel organizacji zdradził, że kiedy nastąpi odpowiedni moment i zdoła zgromadzić odpowiednie środki finansowe, wówczas zaproponuje potentatowi UFC wspólną galę. Choć jest to tylko sen, ale jak to mawia Dana White: “Zobaczymy, co się wydarzy”.
ŚWIATOWY ROZMACH – ACB już zdążyło wejść na zagraniczne rynki MMA. I jeśli gale w Tadżykistanie czy Gruzji i nawet w Polsce można traktować w tym kontekście z pewnym marginesem, to wydarzenie w Szkocji – swoją drogą tak ciepło przyjęte przez miejscową publikę – to już poważna rzecz.
Należy dodać, że całkiem niedawno została ogłoszona gala w Manchesterze, która ma odbyć się w marcu 2017 roku. Jak sądząc, główną lokomotywą tego wieczoru będzie Mamed Chalidow i ulubieniec miejscowej publiczności Luke Barnatt. To powinno zadowolić nawet najbardziej wymagającą brytyjskich fanów. Z pewnością impreza w Manchesterze będzie przyczółkiem do dalszej ekspansji na rynku europejskim.
Nie można zapominać, że ACB planuje już poważnie na pierwszą połowę nadchodzącego roku galę w USA i tym samym rozpocznie aklimatyzację na najbardziej rozwiniętym i zaawansowanym w kwestii mieszanych sztuk walki kontynencie. Na tym etapie rozwoju, na którym znajduje się organizacja, trzy do czterech konkretnych zagranicznych gal na rok są w pełni wystarczające, aby zwrócić na siebie uwagę.
BAZA ZAWODNICZA – najprawdopodobniej najbardziej interesująca część. Jeżeli policzymy całą bazę “młodzików” z Young Eagles, na kontraktach w ACB znajduje się ok. 130 zawodników. Więcej jest tylko w UFC i Bellatorze. Wiadome jest, że ilość to nie wszystko, jednakże i jakość zawodników w organizacji jest powyżej przeciętnej.
Poziom zapraszanych zagranicznych zawodników stale rośnie, a to z kolei podnosi widowiskowość oraz charakter rywalizacji. W Berkucie są gotowi dać dobre pieniądze za dobrych zawodników. Saul Rogers (MMA 12-1), Mike Wilkinson (MMA 9-3), Mamed Chalidow (MMA 32-4-2), Luke Barnatt (MMA 11-3), Norman Park (MMA 22-5-1), Steve Carl (MMA 22-6), Anthony Leone (MMA 15-7) czy Szwed Max Nunes (MMA 17-3) – to nazwiska dobrze znane po obu stronach Atlantyku. Przy czym oni znajdują się de facto w szczycie kariery i nie przyjechali do Rosji na ubicie.
Bardzo dobrze jest też z rodzimym zapleczem zawodników. Jeśli wziąć dziesięciu najlepszych rosyjskich zawodników w każdej kategorii wagowej, sugerując się tylko rankingiem Fight Matrix, to ACB posiada 17 reprezentantów, a Akhmat, Fight Nights czy M-1 Global – odpowiednio 13,8 i 7.
MATCHMAKING – ACB stawia na sportowy charakter gali, konkurencyjne walki i jasny matchmaking. Nie ma praktycznie żadnych wątpliwości, że w tych kwestiach organizacja jest najlepszą w Rosji. My regularnie utwierdzamy się w tym, oglądając te widowiskowe i wyrównane pojedynki, takie jak Yan – Magomedov, Tokov – Aguev, Abdulvakhabov – Bagov, a teraz jeszcze Vartanyan – Shabliy.
Każdy z tych pojedynków absolutnie ma wszystko, aby być rozpatrywanym w kategorii walki roku… w Rosji na pewno. A do końca 2016 roku jest jeszcze zakontraktowany szereg innych bardzo obiecujących bojów: Vyacheslav Vasilevsky vs. Albert Duraev, Salimegerey Rasulov vs. Denis Goltsov czy Magomed Magomedov vs. Oleg Borisov.
Jeszcze jeden ważny aspekt – organizacja Mairbeka Khasieva jako pierwsza z rosyjskich organizacji ogłosiła zamiar stworzenia wewnętrznego rankingu i obiecała to zrobić na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy. Przy czym nie musi być to koniecznie szablonowe TOP -15 każdej kategorii wagowej. Ze względu na brak zawodników w naszych organizacjach wystarczająco można oprzeć to na piątce głównych pretendentów. Takie posunięcie uporządkuje daną kategorię, bardzo korzystnie wpłynie na matchmaking i zrobi go jeszcze bardziej przejrzystym dla widzów, a co za tym idzie jeszcze bardziej przyciągnie ich uwagę.
OTWARTOŚĆ – DOSTĘPNOŚĆ – PR – I tak oto doszliśmy do ostatniej i najbardziej kontrowersyjnej kategorii. Mnóstwo wywiadów, bardzo aktywne profile na portalach społecznościowych, aktualizowana strona internetowa, ciekawe konferencje prasowe – te aspekty w dłuższej perspektywie są w stanie wynieść każdą organizacje na nowy poziom popularności. W tych dziedzinach ACB cały czas rośnie. Wystarczy wspomnieć jakość promocji jeszcze rok temu, więc trudno się z tym nie zgodzić.
Nie jeden raz wylewność względem kibiców i obserwatorów zapewnił sam właściciel organizacji, który często występuje w roli swoistego “newsmakera”. Naszym zdaniem to właśnie najbardziej negatywnie wpływa na wizerunek organizacji. Ciągłe, a czasami wręcz nadmierna chęć szefa, aby dokopać się do zarodka i rozwiązać problem jak najszybciej. Dało to początek kilku skandalom. Velimurad Alkhasov, Magomed Khamzaev i Albert Duraev już poczuli złość Mairbeka Khasieva na własnej skórze.
PODSUMOWANIE – I tak przez okres 2,5 roku od momentu zorganizowania pierwszej gali, promotorom z ACB udało się zrobić bardzo dużo. Jeżeli wziąć pod uwagę rankingi i statystyki, to czeczeńska organizacja bez dwóch zdań z sukcesem walczy teraz o tytuł numer jeden w Rosji i zdecydowanie wchodzi w piątkę najlepszych organizacji MMA na świecie. Wyraźnie ustępuje tylko dwóm gigantom – UFC i Bellatorowi. Mając na uwadze ciągłą tendencję progresywną, potencjał organizacji jest jeszcze bardzo daleki od wyczerpania, a obrana droga może postawić ACB w światowym MMA dość wysoko.
Czy wystarczająco wysoko, aby prześcignąć Bellatora? Zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie dalej. Ale nie da się nie zgodzić, że każdy z rosyjskich kibiców marzy, aby w naszym kraju zobaczyć światowe gwiazdy MMA, które nie tylko odcinają kolejne kupony na emeryturze, a biją się mistrzostwo!
I bardzo dobrze. To też szansa dla polskich zawodników. Również tych, jak Błachowicz czy Omielańczuk, którzy pewnie niebawem opuszczą UFC. Nie będą skazani na KSW.
O ile sluchanie ze zrozumieniem rosyjskiego jakos tam jeszcze mi wychodzi, tak czytanie tekstow napisanych cyrylica jest juz ekstremalnie trudne, tak wiec wielkie dzieki Tjo. Z glownymi tezami tego tekstu ciezko polemizowac, bo na wlasne oczy obserwujemy jak to sie odbywa.
Bellator potem UFC i w końcu będzie można rywalizować z KSW.
ACB już dawno przegoniło nasze KSW, w europie lada dzień będą nr 1 więc się nie będę zdziwiony jak dogonią Bellatora.
Skąd oni kurwa mają tyle hajsu ? Mam wrażenie, że z podobnych źródeł co mmaattack.
Źle to oceniacie panowie:
ACB – Organizacja która w krótkim czasie stała się nr 1 w Europie. Z młodymi utalentowanymi zawodnikami, oraz solidnymi zawodnikami dostępnymi na rynku.
Bellator – Skup emerytów, rencistów, zawodników którzy wiedzą że w UFC już nic nie osiągną. Bardzo często przez sam sentyment do nazwisk robimy z nich super organizacje.
Prawda jest taka że jak jesteś dobrym zawodnikiem bijesz się w UFC, tam zawsze po czasie jeśli jesteś dobry przychodzą dobre pieniądze. Dlatego prawdę mówiąc po UFC każda organizacja może nazwać się drugą na rynku, u nas np KSW skupiło się na rynku medialnym i lokowaniu własnych zawodników, lecz jak widzimy nawet takie gwiazdy jak Mamed potrafią zawalczyć dla kogoś takiego jak ACB mimo że są mistrzami KSW. ACB rynku amerykańskiego nigdy nie zwojuje i nigdy nie wyprzedzi Bellatora na ich terenie przez to że w głowach amerykańskich obywateli dalej są w stanie zimnej wojny. Ich nie interesuje że Czeczeni niezbyt kochają się z Putinem, dla nich to nadal kraj że w kolejce po wódkę czeka niedźwiedź polarny.
KSW boi się inwestycji stratnych co można zrozumieć, bo dla ACB wtopione parę baniek to pikuś i wliczą w koszty marketingu na świat. Mała ilość gal też źle odbierana jest przez potencjalnych zawodników, bo wolą organizacje w której będą mieć regularne starty a nie może jak się doproszę zawalczę raz na rok.
Ja od dawna jestem fanem ACB i życzę im jak najlepiej przez to jak świadomie i dobrze brną do przodu budując swoją markę.
Już nie Absolute Championship Berkut a ACB 🙂
Muszą zainwestować w ring girls i alkohol inaczej to się nie uda.
Jak by za KSW stał Kaczyński, z zapleczem dajmy na to firmy Orlen, to można by było nawiązać walkę z ACB nie martwiąc się o straty 🙂
a skad mialo MMAAttack, bo ja nie w temacie ?
Poziom Bellatora jest tak niski że dorównanie mu to wskoczenie na krawężnik.
Ciekawy tekst, lubię oglądac gale ACB, raz, że na youtube w dobrej jakości, dwa, że pojedynki stoją na wysokim poziomie i jakoś tak przyjemnie się te gale ogląda. Propsuję
Mnie bawi jak ktoś mówi, że ACB to zabawka bogatego gościa itd. ACB to w zasadzie inwestycja Khasieva, nie jest uzależniony od inwestorów z zewnątrz i ma połowę problemów mniej.
Czy dalej menagerami Mameda sa K&L? Jesli tak to ciekaw jestem jak wygladaly negocjacje z ACB 🙂
A od kiedy byli?
http://eurosport.onet.pl/mma/wielka-afera-w-polskim-mma-promotor-aresztowany/8e38b Przeczytaj sobie 🙂
ACB rośnie w siłę, walczy tam sporo Polaków, chciałbym aby ich wydarzenia transmitował Polsat Sport. Coś chyba było na rzeczy z Polsatem Sport jak się nie mylę?
Pytanie czy inwestycja mu się zwraca, a jeśli nie to jaki czas na zwrot sobie założył i co zrobi jeśli po tym czasie nadal nie będzie się zwracać.
Myślę, że gość nie bez powodu ma dużo pieniędzy.
Muszą mieć bardziej międzynarodową ekipę zawodników, wtedy będzie się to inaczej oglądało. Teraz wszyscy mają takie same brody i zwykle jest mi obojętne która broda wygra.
Może nie zabawka tylko pralka bardziej. Urządzenie AGD.
Ale rzeczywiście nie jest uzależniony od inwestorów z zewnątrz. Same prawilne mordeczki, pasjonaci mma z Groznego.
I oby miał jak najdłużej nie wnikając skąd je ma :bomb::arab::hitman:
Ciekawe czy są w stanie wyjebać najlepszą organizację na Świecie (czyt. KSW).
Moim zdaniem jest to do zrobienia :boss:
we Wszechświecie.
A na takie pytanie to już Ci musi odpowiedzieć Matt prezentując wcześniej teorię strun i Multiświatów. Być może nawet w grę wchodzą alternatywne linie czasowe.
:penn:
Liczę na to i szczerze trzymam kciuki za Mairbeka żeby nie podwinęła mu się noga jak naszemu Dariuszowi Cholewie, bo naprawdę chłop zrobił kawał dobrej roboty dla MMA, ta federacja jest potrzebna, w końcu zdrowa konkurencja na rynku, która działa prężnie w ekspresowym tempie, myślę że jeszcze z rok, góra dwa i Bellator będzie w zasięgu.
POLECAM
Bellator do scigniecia na miekko. Nie pisze za duzo o ACB bo wiadomo ze jestem ich psychofanem tak wiec beda 2 sila na swiecie juz niedlugo. W wogole to dlaczego KSW jest okreslane najwieksza organizacja w Europie? Poprosze o definicje bo jak dla mnie wyznacznik ze wypelniaja najwieksze hale nijak ma sie do bycia najwiekszym. Kasa nie, stajnia zawodnicza nie, zarobki nie. Pycha wlascicieli i najbardziej restrekcyjne kontrakty chyba nie maja tu nic do rzeczy…
Bo tak sobie wmowil duet K&L a to guzik prawda
Bo tak sobie wmowil duet K&L a to guzik prawda
To prawda, siedzieliśmy na ACB 29 i czekaliśmy aż dupy wyjdą po pierwszej rundzie i gówno żeśmy zobaczyli nie ring girls o alkoholu nie wspomnę. Jak się zapytałem ochrony przed wejściem czy mogę wyjść wypić piwo i wrócić to mi powiedział że nie ma takiej opcji.
To prawda, siedzieliśmy na ACB 29 i czekaliśmy aż dupy wyjdą po pierwszej rundzie i gówno żeśmy zobaczyli nie ring girls o alkoholu nie wspomnę. Jak się zapytałem ochrony przed wejściem czy mogę wyjść wypić piwo i wrócić to mi powiedział że nie ma takiej opcji.
gruby, ale kto ich tak okresla? przeciez tylko oni sami i z tego jest najwieksza beka 😆 samozwancy
gruby, ale kto ich tak okresla? przeciez tylko oni sami i z tego jest najwieksza beka 😆 samozwancy
nie jest.
nie jest.
Z tym sie nie zgodzę, wyhodowali sobie calkiem znaczne grono klakierów, ale oczywiście rzeczywistości to nie zmieni.
Z tym sie nie zgodzę, wyhodowali sobie calkiem znaczne grono klakierów, ale oczywiście rzeczywistości to nie zmieni.
ale ci klakierzy nie interesuja sie mma tylko ksw. pozatym nawet ci klakierzy podchwycili te puste frazesy od samych wlascicieli
ale ci klakierzy nie interesuja sie mma tylko ksw. pozatym nawet ci klakierzy podchwycili te puste frazesy od samych wlascicieli
Proszę, przestań pisać o pieniądzach w MMA. Żadna gala ACB nie była rentowna. Do tej pory utopione w ACB jest kilka-kilkanaście milionów USD. Na dzień dzisiejszy nie ma szans na to, aby gale były rentowne. To jest zabawka bogatego gościa. Facet ma hajs i zamiast wydawać go na dziwki/dragi/samochody wydaje je na MMA na światowym poziomie. Umowa z Reebokiem odpowiada za połowę zysku netto UFC. Gdyby nie sponsorzy to UFC by było pod wodą.
Proszę, przestań pisać o pieniądzach w MMA. Żadna gala ACB nie była rentowna. Do tej pory utopione w ACB jest kilka-kilkanaście milionów USD. Na dzień dzisiejszy nie ma szans na to, aby gale były rentowne. To jest zabawka bogatego gościa. Facet ma hajs i zamiast wydawać go na dziwki/dragi/samochody wydaje je na MMA na światowym poziomie. Umowa z Reebokiem odpowiada za połowę zysku netto UFC. Gdyby nie sponsorzy to UFC by było pod wodą.
Lubie cie ale czasem odnoszę wrażenie, że uważasz, że masz monopol na wiedzę w temacie gdy mówi się o pieniądzach. Hajs na Kaukazie nie bierze się z drukarki i np w takiej Moskwie gale ACB cieszą się bardzo dużą popularnością.
Lubie cie ale czasem odnoszę wrażenie, że uważasz, że masz monopol na wiedzę w temacie gdy mówi się o pieniądzach. Hajs na Kaukazie nie bierze się z drukarki i np w takiej Moskwie gale ACB cieszą się bardzo dużą popularnością.
Masz jakieś dane z wpływów z biletów ? I wiesz ile biletów zostało rozdanych ? W Moskwie byli na hali z astronomiczną pojemnością 5000 miejsc. Bardzo popularne widać – sprzedanie/rozdanie w 12 milionowym mieście 5 tysięcy biletów.
Masz jakieś dane z wpływów z biletów ? I wiesz ile biletów zostało rozdanych ? W Moskwie byli na hali z astronomiczną pojemnością 5000 miejsc. Bardzo popularne widać – sprzedanie/rozdanie w 12 milionowym mieście 5 tysięcy biletów.
Sorry ale to ty sugerujesz jakieś rozdawanie biletów, ja nie mam takich danych ale jeżeli masz to z chęcią się zapoznam jak to wygląda na ACB, w UFC i Bellatorze.
Ja sobie pozwoliłem zerknąć na pojemność obiektów w których się odbywało ostatnie 5 gal UFC, Bellatora i ACB:
UFC FN99 SSE Arena Belfast 11 000
UFC FN100 Ibirapuera Gymnasium 10 200
UFC FN101 Rod Laver Arena 14 820
UFC TUF24Finale Palms Casino Resort 2500
UFC FN102 Times Union Center 17 500
Bellator 164 Menora Mivtachim Arena 11 000
Bellator 165 Sap Center San Jose 17 496
Bellator 166 Winstar World Casino and Resort – nie znalazłem info
Bellator 167 Winstar World Casino and Resort – nie znalazłem info
Bellator 168 Nelson Mandela Forum 8262
ACB 45 Ice Palace St Petersburg 12 300
ACB 47 SSE Hydro Arena Glasgow 13 000
ACB 48 Dynamo Sports Palace 5000
ACB 49 Rostov-on-don 5000
ACB 50 Sibur Arena St Petersburg Sibur Arena 7 120
Jak widać ACB potrafi też robić gale na obiektach na które pokusiłoby się i UFC i Bellator gdyby robili gale w tych miastach.
Powiedz szczerze czy w ogóle śledzisz poczynania ACB? Czy ograniczyłeś temat do obejrzenia gali na Torwarze i gali na youtube w Płocku oraz tego, że właścicielem jest bogaty Khasiev?
Khasiev sam mówi o dogonieniu i prześcignięciu Bellatora, ale Ty wiesz lepiej jak tam się mają finanse i twierdzisz, że to po prostu topienie milionów 🙂
Sorry ale to ty sugerujesz jakieś rozdawanie biletów, ja nie mam takich danych ale jeżeli masz to z chęcią się zapoznam jak to wygląda na ACB, w UFC i Bellatorze.
Ja sobie pozwoliłem zerknąć na pojemność obiektów w których się odbywało ostatnie 5 gal UFC, Bellatora i ACB:
UFC FN99 SSE Arena Belfast 11 000
UFC FN100 Ibirapuera Gymnasium 10 200
UFC FN101 Rod Laver Arena 14 820
UFC TUF24Finale Palms Casino Resort 2500
UFC FN102 Times Union Center 17 500
Bellator 164 Menora Mivtachim Arena 11 000
Bellator 165 Sap Center San Jose 17 496
Bellator 166 Winstar World Casino and Resort – nie znalazłem info
Bellator 167 Winstar World Casino and Resort – nie znalazłem info
Bellator 168 Nelson Mandela Forum 8262
ACB 45 Ice Palace St Petersburg 12 300
ACB 47 SSE Hydro Arena Glasgow 13 000
ACB 48 Dynamo Sports Palace 5000
ACB 49 Rostov-on-don 5000
ACB 50 Sibur Arena St Petersburg Sibur Arena 7 120
Jak widać ACB potrafi też robić gale na obiektach na które pokusiłoby się i UFC i Bellator gdyby robili gale w tych miastach.
Powiedz szczerze czy w ogóle śledzisz poczynania ACB? Czy ograniczyłeś temat do obejrzenia gali na Torwarze i gali na youtube w Płocku oraz tego, że właścicielem jest bogaty Khasiev?
Khasiev sam mówi o dogonieniu i prześcignięciu Bellatora, ale Ty wiesz lepiej jak tam się mają finanse i twierdzisz, że to po prostu topienie milionów 🙂
ACB 45 – hala podzielona na pół, miejsc mniej niż w Torwarze, tak miejsc mogło zejść z 3000, niewyprzedana,
ACB 46 – Hala Urania – 2500 Heheszki
ACB 47 – gala w Szkocji, jebane pustki, operator nie pokazywał fanów
ACB 48-49 – niezła frekwencja, 4000 biletów mogło zejść w obydwu eventach, ciągle niewyprzedana
ACB 50 – gala numer 45 była takim jebanym sukcesem, że musieli zabookować miejsce o 5000 miejsc mniejsze żeby pomieścić wszystkich fanów którzy poprzednio nie weszli
ACB jest tak dobrze sprzedająca bilety organizacją, że nie może przebić progu 5000 sprzedanych biletów w największych rosyjskich miastach. manchester to będzie jebana porażka – hala na 22 000 miejsca, a zejdzie ze 3 000 biletów.
Różnica taka, że i Bellator i UFC sprzedaliby więcej biletów, o parę tysięcy z wyjątkiem tych miejsc, które byłyby za małe (Rostov, Moskwa).
Oglądasz te gale czy tylko piszesz tylko posty o ACB na forum ?
ACB 45 – hala podzielona na pół, miejsc mniej niż w Torwarze, tak miejsc mogło zejść z 3000, niewyprzedana,
ACB 46 – Hala Urania – 2500 Heheszki
ACB 47 – gala w Szkocji, jebane pustki, operator nie pokazywał fanów
ACB 48-49 – niezła frekwencja, 4000 biletów mogło zejść w obydwu eventach, ciągle niewyprzedana
ACB 50 – gala numer 45 była takim jebanym sukcesem, że musieli zabookować miejsce o 5000 miejsc mniejsze żeby pomieścić wszystkich fanów którzy poprzednio nie weszli
ACB jest tak dobrze sprzedająca bilety organizacją, że nie może przebić progu 5000 sprzedanych biletów w największych rosyjskich miastach. manchester to będzie jebana porażka – hala na 22 000 miejsca, a zejdzie ze 3 000 biletów.
Różnica taka, że i Bellator i UFC sprzedaliby więcej biletów, o parę tysięcy z wyjątkiem tych miejsc, które byłyby za małe (Rostov, Moskwa).
Oglądasz te gale czy tylko piszesz tylko posty o ACB na forum ?
Bellator akurat rzadko kiedy wychodzi z kasyn 🙂
Jak nie pokazywał fanów to skąd wiesz, że pustki?
Powiesz skąd czerpiesz informacje o sprzedaży biletów przez ACB? Albo o rozdawaniu? Tylko nie wiem komu mieliby rozdawać bilety bo celebrytów i vipów nie zapraszają, o czym jest w 1szym poście.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja oglądam te gale co jakiś czas.
Bellator akurat rzadko kiedy wychodzi z kasyn 🙂
Jak nie pokazywał fanów to skąd wiesz, że pustki?
Powiesz skąd czerpiesz informacje o sprzedaży biletów przez ACB? Albo o rozdawaniu? Tylko nie wiem komu mieliby rozdawać bilety bo celebrytów i vipów nie zapraszają, o czym jest w 1szym poście.
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Ja oglądam te gale co jakiś czas.
Na przykład w eventach 160- 172 był w kasynach 3 razy. 3 na 13 wydarzeń (jeden Bellator Kickboxing), ale swojego czasu siedzieli cały czas w kasynach. MGM Grand to też kasyno swoja drogą.
Bo kamerzysta dostaje kategoryczny zakaz pokazywania trybun. A mimo to i tak widać że na płycie jest puściutko. No i są jeszcze relacje ludzi, którzy mówią, że było puściutko.
<facepalm> Jeśli masz event na którym chcesz pokazać że jest pizdu widzów, bo na przykład jest transmisja telewizyjna albo internetowa możesz:
a) dać w pizdu biletów na różne konkursy, na przykład PLMMA
b) pozapraszać w chuj ludzi, na przykład Czeczeńców przebywających w Moskwie czy innym Olsztynie
c) rozdawać bilety przed samą galą (tak dostałem bilety na jedną chujową galę bokserską)
Taki LFN zależy na ilości ludzi, żeby się promować. Chujowa widownia to mniejsza promocja. Poza tym generalnie mało ludzi to chujowo.
Wracając do ACB na dzień dzisiejszy sprzedano trochę ponad 2200 biletów. Ze sprzedaży wyłączone są 4 z 12 sektorów na trybunach. Maksymalne możliwe zapełnienie na jubileuszowej gali w drugim największym rosyjskim mieście to niecałe 5000. Hłe hłe hłe. Kawul i Lewy mogliby uczyć uczyć Czeczenów jak się robi biznes.
41,44,45,46, 48 oglądałem z ostatniej 10.
Na przykład w eventach 160- 172 był w kasynach 3 razy. 3 na 13 wydarzeń (jeden Bellator Kickboxing), ale swojego czasu siedzieli cały czas w kasynach. MGM Grand to też kasyno swoja drogą.
Bo kamerzysta dostaje kategoryczny zakaz pokazywania trybun. A mimo to i tak widać że na płycie jest puściutko. No i są jeszcze relacje ludzi, którzy mówią, że było puściutko.
<facepalm> Jeśli masz event na którym chcesz pokazać że jest pizdu widzów, bo na przykład jest transmisja telewizyjna albo internetowa możesz:
a) dać w pizdu biletów na różne konkursy, na przykład PLMMA
b) pozapraszać w chuj ludzi, na przykład Czeczeńców przebywających w Moskwie czy innym Olsztynie
c) rozdawać bilety przed samą galą (tak dostałem bilety na jedną chujową galę bokserską)
Taki LFN zależy na ilości ludzi, żeby się promować. Chujowa widownia to mniejsza promocja. Poza tym generalnie mało ludzi to chujowo.
Wracając do ACB na dzień dzisiejszy sprzedano trochę ponad 2200 biletów. Ze sprzedaży wyłączone są 4 z 12 sektorów na trybunach. Maksymalne możliwe zapełnienie na jubileuszowej gali w drugim największym rosyjskim mieście to niecałe 5000. Hłe hłe hłe. Kawul i Lewy mogliby uczyć uczyć Czeczenów jak się robi biznes.
41,44,45,46, 48 oglądałem z ostatniej 10.
Byłeś na Torwarze to dobrze wiesz, że na płycie jest bardzo mało miejsc ustawianych
Spoko, tyle że na razie odbyło się 167 gal 🙂
Problem w dyskusji z Tobą jest taki, że sobie stawiasz jakąś tezę i pewne rzeczy sobie dopowiadasz, żeby dalej wierzyć w tą tezę vide rozdawanie biletów. Ani żadnego źródła ani nic, tylko po prostu tak jest i chuj.
Byłeś na Torwarze to dobrze wiesz, że na płycie jest bardzo mało miejsc ustawianych
Spoko, tyle że na razie odbyło się 167 gal 🙂
Problem w dyskusji z Tobą jest taki, że sobie stawiasz jakąś tezę i pewne rzeczy sobie dopowiadasz, żeby dalej wierzyć w tą tezę vide rozdawanie biletów. Ani żadnego źródła ani nic, tylko po prostu tak jest i chuj.
Bo by ich nie zapełnili. Porównaj sobie gęstość ustawienia siedzeń na płycie, a
Walnąłem z listy na wiki. Były przyszłe eventy. Mea Culpa. Co nie zmienia
Problem jest taki, że stawiasz tezę, którą każdy uznaje za niedorzeczną i próbujesz jej bronić. Napisałeś na początku, że ACB jest super biznesem. Nie jest. ACB wynajmuje hale których nie sprzeda, w miejscach których nie zarobi, chuja kładąc na promocje i oddając swój produkt za darmo. Żaden z eventów ACB poza Rosją dobrze się nie sprzedał. Wyprzedane są tylko eventy w Groznym na śmiesznie małej hali. Eventy w Sankt Petersburgu i Moskwie nie są w stanie przekroczyć 5000 sprzedanych biletów. Żaden z zawodników ACB ani myśli o zmianie pracodawcy, bo raczej nikt nie zapłaci więcej.
Bo by ich nie zapełnili. Porównaj sobie gęstość ustawienia siedzeń na płycie, a
Walnąłem z listy na wiki. Były przyszłe eventy. Mea Culpa. Co nie zmienia
Problem jest taki, że stawiasz tezę, którą każdy uznaje za niedorzeczną i próbujesz jej bronić. Napisałeś na początku, że ACB jest super biznesem. Nie jest. ACB wynajmuje hale których nie sprzeda, w miejscach których nie zarobi, chuja kładąc na promocje i oddając swój produkt za darmo. Żaden z eventów ACB poza Rosją dobrze się nie sprzedał. Wyprzedane są tylko eventy w Groznym na śmiesznie małej hali. Eventy w Sankt Petersburgu i Moskwie nie są w stanie przekroczyć 5000 sprzedanych biletów. Żaden z zawodników ACB ani myśli o zmianie pracodawcy, bo raczej nikt nie zapłaci więcej.
@Gaara no ja wiem doskonale że oni tak siebie nazywają ale skądś to się wzięło i zawsze mnie ciekawi to określenie… I za chuj nikomu z klakierów( @VaeVictis :wink:) tego nie przetłumaczysz… Najgorsze że na branżowych portalach też tak często piszą:sad:
@Gaara no ja wiem doskonale że oni tak siebie nazywają ale skądś to się wzięło i zawsze mnie ciekawi to określenie… I za chuj nikomu z klakierów( @VaeVictis :wink:) tego nie przetłumaczysz… Najgorsze że na branżowych portalach też tak często piszą:sad:
@Grubas szkoda zdrowia na te dyskusje. Przeciez powszechnie wiadomo, ze krytyka KSW bierze sie z tego, ze kierują nami najniższe instynkty. Gdybyśmy potrafili zdobyć sie na odrobine obiektywizmu i życzliwości okazałoby sie, ze trzydzieści kilka walk rocznie to dużo, ze Soko, Maguire i brazylijska 4 liga to idealni kandydaci na pretendentów do tytułów mistrzowskich, a "walka" Pudziana z Popkiem byla kwintesencja MMA i najlepszym impulsem do rozwoju tego sportu nad Wisla jaki można sobie wymarzyć. Wówczas tez potrafilibysmy dostrzec jak istotna pozycje zajmuje KSW na światowej scenie. A tak to tylko hejt, krytykanctwo i podsmiechujki, bo przeciez tylko o tam nam chodzi.
@Grubas szkoda zdrowia na te dyskusje. Przeciez powszechnie wiadomo, ze krytyka KSW bierze sie z tego, ze kierują nami najniższe instynkty. Gdybyśmy potrafili zdobyć sie na odrobine obiektywizmu i życzliwości okazałoby sie, ze trzydzieści kilka walk rocznie to dużo, ze Soko, Maguire i brazylijska 4 liga to idealni kandydaci na pretendentów do tytułów mistrzowskich, a "walka" Pudziana z Popkiem byla kwintesencja MMA i najlepszym impulsem do rozwoju tego sportu nad Wisla jaki można sobie wymarzyć. Wówczas tez potrafilibysmy dostrzec jak istotna pozycje zajmuje KSW na światowej scenie. A tak to tylko hejt, krytykanctwo i podsmiechujki, bo przeciez tylko o tam nam chodzi.
Niby potencjał jest, ale ciężko będzie sprzedać cokolwiek radzeckiego na zachodzie.
Niby potencjał jest, ale ciężko będzie sprzedać cokolwiek radzeckiego na zachodzie.