Sajewski2

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) W grudniowym zestawieniu najciekawszych walk miesiąca poza UFC i Bellatorem w portalu Sherdog.com tym razem znalazło się miejsce dla dwóch „polskich” pojedynków. Uznanie autora dziesiątki, Briana Knappa, znalazły pojedynki: walka wieczoru KSW 25, rewanżowe starcie Mameda Chalidowa z Ryutą Sakuraiem oraz główna walka Gladiator Areny 5, starcie Łukasza Sajewskiego z Kamilem Gniadkiem. Cały artykuł tutaj.

 • Mamed Chalidow vs. Ryuta Sakurai, KSW 25: Khalidov vs. Sakurai 2, 7 grudnia, Wrocław, Polska

Powszechnie uznawany za najlepszego zawodnika wagi średniej na świecie bez kontraktu w UFC, Chalidow przegrał tylko raz od września 2005 roku. 33-letni Czeczen będzie chciał przedłużyć swoją passę siedmiu wygranych w starciu z Sakuraiem. Po raz ostatni Chalidowa pojawił się w ringu na KSW 23 w czerwcu, kiedy w niewiele ponad dwie minuty odklepał holenderskiego kickboksera Melvina Manhoefa. Sakurai, doświadczony 42-letni weteran ringów Pride, Shooto i Deep, w maju 2010 zremisował w batalii z Mamedem.

 • Łukasz Sajewski vs. Kamil Gniadek, Gladiator Arena 5, 14. grudnia, Pyrzyce, Polska

Niepokonany Sajewski wzbudził zainteresowanie swoją osobą w 2010 roku, kiedy zafundował innemu młodemu utalentowanemu Polakowi Marcinowi Heldowi jego pierwszą zawodową porażkę. 23-letni „Wookie” od tego czasu poprawił swój rekord do jedenastu zwycięstw, odprawiając Sauliusa Buciusa, Abiego El Khalfiego i Alexandra Heinricha, dwóch ostatnich przez dźwignie na rękę w pierwszej rundzie. 19-letni perspektywiczny Gniadek w nadchodzącym starciu spróbuje odbić się po pierwszej przegranej w karierze, której doznał przez jednogłośną decyzję w starciu z Artemem Lobovem na gali Immortals Fight Promotions w sierpniu.

 • Thomas de Almeida vs. George Pacurariu, Legacy Fighting Championship 26, 6. grudnia, San Antonio, USA
 • Holly Holm vs. Angela Hayes, Fresquez Productions: Havoc, 6. grudnia, Albuquerque, USA
 • Carla Esparza vs. Claudia Gadelha, Invicta Fighting Championships 7, 7. grudnia, Kansas City, USA
 • Paul Daley vs. Romario Manoel da Silva, BAMMA 14, 14. grudnia, Birmingham, Anglia
 • Ulysses Gomez vs. Neil Seery, Cage Warriors Fighting Championship 62, 14. grudnia, Newcastle, Anglia
 • Keita Nakamura vs. Kwang Hee Lee, Deep 64: Impact, 22 grudnia, Tokio, Japonia
 • Jim Alers vs. Graham Turner, Cage Warriors Fighting Championship 63, 31 grudnia, Dublin, Irlandia

8 KOMENTARZE

 1. Akurat walki Mameda z Sakuaiem w 10-tce sherdoga się nie spodziewałem

 2.  o%owany – dla mnie też lekki zdziwnie, głównie ze względnu na przeciwnika Mameda. Top 10 walk sherdoga pewno głownie ze względu na pozycję Mameda w ich rankingu MW.

 3. A ja nie jestem zdziwiony. Za każdym razem walka Chalidowa będzie w 10 sherdoga, jeśli:

  Editor’s note: In an effort to bring more attention to the global stage of mixed martial arts, this list does not focus on North American-based major promotions such as the Ultimate Fighting Championship, Bellator MMA and the World Series of Fighting.

 4. Tak jak piszą. Mamed jest najlepszym zawodnikem w swojej wadze poza UFC, więc jego walki zawsze będą budzić zainteresowanie.

 5. Łukasz zapowiadał że ma jeszcze po tym walkę z "zagranicznym przeciwnikiem znanym polskiej publiczności"

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.