Bohater walki wieczoru gali KSW 39, Mamed Khalidov w rozmowie z Jimem Edwardsem opowiedział skąd bierze się u niego widoczny przed każdą walką szacunek do przeciwnika i zdradził jakie największe atuty w walce z nim będzie mieć Borys Mańkowski:

„Moje podejście jest takie, że szanuję innych sportowców, bo wiem jak dużo pracy włożyli w to co robią” – powiedział Khalidov. „Wiem, ile mnie to kosztowało. Myślę też, że powinieneś po prostu szanować wszystkich ludzi. Nie ma żadnego powodu aby pokazywać brak szacunku innym zawodnikom. Kiedy wchodzimy do klatki, oboje wiemy, dlaczego tam jesteśmy – to jest po prostu nasza praca. Ale poza klatką nie mam powodu, aby znieważać moich rywali. Mój przeciwnik wie, że w klatce moje nastawienie do niego zmienia się i nie mam problemu żeby to zrobić”.

„Borys jest bardzo miłym i wesołym facetem”, powiedział Khalidov. – To prawdziwy mistrz i dobry wojownik. W swoich walkach pokazał, że ma bardzo mało słabych stron i że jest mocny w każdej płaszczyźnie MMA. Mogę wymienić za to moje słabsze strony: jestem wolniejszy, mam gorszy boks i zapasy, w parterze Borys jest również lepszy ode mnie”.

 

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.