Mamed Chalidow nie potrzebował nawet minuty, by zdemolować Michała Materlę i odebrać mu pas mistrza kategorii średniej KSW. Wynik nie pozostawia wątpliwości, kto na ten moment jest lepszym zawodnikiem. Nie wykluczone, że w przyszłości dojdzie do rewanżu obu panów, jednak „Cipao” najpewniej będzie musiał wygrać co najmniej jeden pojedynek, by móc ponownie skrzyżować rękawice z zawodnikiem Berkutu Arrachion Olsztyn.

Z kim więc w swojej pierwszej obronie tytułu mistrzowskiego mógłby zawalczyć Chalidow? Wybór wydaje się oczywisty – z Azizem Karaoglu. Ten ostatni jeszcze przed walką z Maiquelem Falcao potwierdzał, że otrzymał zapewnienie od współwłaściciela KSW, Martina Lewandowskiego, że wygrana z Brazylijczykiem zagwarantuje mu pierwszeństwo do walki o najwyższe trofeum kategorii średniej Konfrontacji Sztuk Walki.

Karaoglu (MMA 9-6) potrzebował 30 sekund na to by wygrać pojedynek, który miał mu zagwarantować status pierwszego pretendenta do pasa. Aziz w największej polskiej organizacji ma doskonałą passę – wygrał trzy kolejne walki przez nokauty w pierwszych rundach. W pokonanym polu zostawił Piotra Strusa, Jaya Silvę i – wspomnianego wcześniej – Maiquela Falcao. Nikogo więc nie powinno dziwić, gdy w kolejnej walce stanie w szranki z Mamedem Chalidowem. O takim zestawieniu w rozmowie z dziennikarzami po gali w Krakowie, mówi Maciej Kawulski:

Jest to na pewno jedna z opcji, którą bierzemy pod uwagę, najbardziej logiczna z punktu widzenia sportowego. Boję się trochę, bo wiem, że panowie się lubią. Nie chciałbym przeżywać tego, co przeżywałem przy tej walce [Chalidowa z Materlą – przyp. red.]. Natomiast wierzę, że tutaj w razie potrzeby decyzja o takiej walce byłaby bardziej profesjonalna.

93 KOMENTARZE

 1. Turek przecież mówił przed tą walką że zawalczy z każdym bez względu na RELIGIE czy ZNAJOMOŚĆ.
  Gdyby Mamed to … podda go bezboleśnie i obędzie się bez złych emocji tak czy inaczej Allah zwycięży.

 2. A będą chcieli ;)?

  Ktoś w końcu Aziza musi zastopować.
  Choć nie wiem czy Aziz jeszcze Materli przed titleshotem nie powinien był przejść.

 3. Wiem, że Aziz nie ma wielkich szans – ale paradoksalnie dziwnie czuje, że ma je większe od Materli , a przynajmniej może zrobić wielką niespodziankę, jak Holly Holm.

 4. Trochę szkoda tracić walkę Mameda na Aziza ale trudno wymyślić inną opcję.

  Chyba żeby zrobić Aziz-Abu, dobrze by się oglądało i każdy wynik byłby zajebisty.

 5. Z jednej strony nie potrafię sobie wyobrazić Aziza z ręką w górze po starciu z Mamedem, z drugiej strony nikt bardziej na tego TS nie zasłużył i bardzo chętnie obejrzę te walkę. Zgadzam się, że natychmiastowy rewanż nie ma sensu.

 6. halibut

  Wiem, że Aziz nie ma wielkich szans – ale paradoksalnie dziwnie czuje, że ma je większe od Materli , a przynajmniej może zrobić wielką niespodziankę, jak Holly Holm.

  Wciąż ktoś to ma za wielką niespodziankę? To widać jak mocno był zapatrzony w Rondę, a jak nie doceniał różnicy w stójce między obiema fighterkami.

  Wszystko zależy od tego, gdzie się walka toczy. Gdy toczy się w płaszczyźnie underdoga to nic dziwnego, że wygrywają 😉

 7. Każdy z każdym się lubi 😀
  Niedługo nie będzie komu walczyć 🙂

 8. Niech walczą tuż po Ramadanie czyli po 4 lipca. Obaj będą osłabieni i będą mieli podobne szanse.

 9. Znając Mameda podejmie walkę w stójce jak było z Melvinem zresztą a po pary wymianach sprowadzi go i szybko podda. Wiem tylko tyle że jak będę w wieku Turka to też zajebie sobie taką kurację co on:lol: koks uszami wypływa szerokim strumieniem:bomb:

 10. przez poddanie w pierwszej rundzie Mamed hm… a widzieliście ostatnie walki AK? jak można stwierdzać że ktoś kogoś podda jak walka zaczyna się w stójce i kogoś ma petardę w łapie i kładzie jednego po drugim…na Materle też większość stawiała i dostała wała…klatka weryfikuje wszystkie spekulacje…pozdrawiam

 11. Aziz na dobrym soku, ale jesli nie ma testow to tez bym byl na dopingu.

 12. Nie czaję co Was tak boli w tym Azizie. Facet złamał kod MMA i nawet zyskał tym samym trochę mojej sympatii. Zabił Jaya, który był równy Materli. Teraz zabił Falcao, który lekko, bo lekko ale postawił się Mamedowi no i przede wszystkim uśpił Coopera. Gdzie jak nie w topie KSW jest miejsce Turka?!

 13. Plus dał bardzo fajny wywiad, wydaje się naprawdę sympatycznym gościem. Chętnie zobaczę go w walce o pas, zapracował sobie na to.

 14. Gość wchodzi do klatki i robi to za co mu placa, czyli sie napierdala jak pan bóg przykazał. Powinien dostać szanse z Mamedem.

 15. Sok z gumijagód + turbodżety ( wszystko w dawce 10 x silniejszej niż zawsze) i może nie przegra przez poddanie w pierwszej rundzie. Mówię o Karaoglu oczywiście:wink:

 16. Dla mnie Aziz to zajebista enigma. Falcao który raczej był w sztosie i odprawił solidnego Coopera raptem mięsiac temu przez wielu był widziany jako faworyt w walce z Azizem który najmłodszy już nie jest. Imo gdyby nie kontuzja Drwala, to Tomek mógłby wczoraj pójść spać. Koleś ma to kowadło w łapie które jest w stanie uśpić każdego, chus wie jak jego gra parterowa się prezentuje, bo nie dane było nam to zobaczyć. Godny czy niegodny walki o pas z Mamedem to nie ma znaczenia. Obecnie oprócz obecnego mistrza ma najdłuższą passe wygranych w -84. Wirtuoz nokautu vs wirtuoz (głównie) poddań, to można sprzedać. I wcale bym Aziza nie skreślał w tym starciu, a na pewno nie do momentu kiedy wciąż stałby na nogach

 17. Olos

  Dla mnie Aziz to zajebista enigma. Falcao który raczej był w sztosie i odprawił solidnego Coopera raptem mięsiac temu przez wielu był widziany jako faworyt w walce z Azizem który najmłodszy już nie jest. Imo gdyby nie kontuzja Drwala, to Tomek mógłby wczoraj pójść spać. Koleś ma to kowadło w łapie które jest w stanie uśpić każdego, chus wie jak jego gra parterowa się prezentuje, bo nie dane było nam to zobaczyć. Godny czy niegodny walki o pas z Mamedem to nie ma znaczenia. Obecnie oprócz obecnego mistrza ma najdłuższą passe wygranych w -84. Wirtuoz nokautu vs wirtuoz (głównie) poddań, to można sprzedać. I wcale bym Aziza nie skreślał w tym starciu, a na pewno nie do momentu kiedy wciąż stałby na nogach

  i ma celnosc, nie wali cepow na pale, wiec ciezko do niego podejsc, zeby obalic czy sklinczowac, jak wiesz, ze zaraz ci moze wysadzic bombe na japie 😀

 18. Walka o pas sie mu należy, ma 3 wygrane ale nad zawodnikami zasadniczo bez dobrego parteru.

 19. Walka zaczyna się w stójce, więc Aziz ma spore szanse, żeby pas ponownie zmienił właściciela. Ja dałbym mu szansę, zwłaszcza że ma passę trzech zwycięstw z rzędu.

 20. Patrząc rozsądnie i kierując się jakąś logiką to ta walka jest oczywista i musi się odbyć. Aziza zawsze chętnie oglądam i mu kibicuje, bo gwarantuje emocje, możliwosć KO i patrząc po wywiadach wydaję się też sympatycznym gościem. Jakąś szansę  na zwycięstwo z Mamedem ma i może nawet tego mu życzę.

 21. To zastawienie jest do bani… Aziz ma szanse tylko w stójce… Czeczen go obala i dusi w pierwszej rundzie nic ciekawego… Co nie zmienia faktu że zawsze kibicuje jedno-płaszczyznowy strikerą i marzyło by mi się KO na Mamedzie w jego wykonaniu 😀

 22. shadow demon blacximus

  wydaję się też sympatycznym gościem

  Oni wszyscy są sympatycznie, a potem to….
  [​IMG]

 23. Wielki jest… Balbym się o Mameda i Materle. Moze najpierw niech wprowadzą testy antydopingowe. On mowił, że walczył w 93 a teraz zrzuca prawie 10 kilo w tydzien

 24. Wielki jest… Balbym się o Mameda i Materle. Moze najpierw niech wprowadzą testy antydopingowe. On mowił, że walczył w 93 a teraz zrzuca prawie 10 kilo w tydzien

 25. Masta Blasta

  Oni wszyscy są sympatycznie, a potem to….
  [​IMG]

  Nie przesadzajmy. Jeżeli nawiązujemy już do tych tematów to muszę powiedzieć, że jestem jak najbardziej przeciwny tzw. uchodźcom, których uważam za potencjalne zagrożenie z racji tego, że wśród nich przemieszczali się terroryści, a ponadto można sobie wyobrazić jak będzie wyglądać Europa za naście lat, kiedy to ci ludzie będą coraz liczniejszą grupą, natomiast tu mówimy o sporcie i według mnie Karaoglu jest w jakimś sensie ułożony, nie pajacuje, o przeciwnikach wypowiada się raczej z szacunkiem, także życzę mu dobrze. Nie popadajmy w paranoję, że przyjedzie Aziz na KSW i się wysadzi.

 26. Masta Blasta

  Oni wszyscy są sympatycznie, a potem to….
  [​IMG]

  Nie przesadzajmy. Jeżeli nawiązujemy już do tych tematów to muszę powiedzieć, że jestem jak najbardziej przeciwny tzw. uchodźcom, których uważam za potencjalne zagrożenie z racji tego, że wśród nich przemieszczali się terroryści, a ponadto można sobie wyobrazić jak będzie wyglądać Europa za naście lat, kiedy to ci ludzie będą coraz liczniejszą grupą, natomiast tu mówimy o sporcie i według mnie Karaoglu jest w jakimś sensie ułożony, nie pajacuje, o przeciwnikach wypowiada się raczej z szacunkiem, także życzę mu dobrze. Nie popadajmy w paranoję, że przyjedzie Aziz na KSW i się wysadzi.

 27. Inaczej być nie może, musi dojść do walki obu panów. Jeśli KSW chce by ich drabinki coś znaczyły to koniecznie muszą doprowadzić do takiej walki.

 28. Inaczej być nie może, musi dojść do walki obu panów. Jeśli KSW chce by ich drabinki coś znaczyły to koniecznie muszą doprowadzić do takiej walki.

 29. 3 walki Karaoglu dla KSW 3 ekspresowe nokauty na 3 nie przypadkowych zawodnikach. Wybor logiczny bo po co kontraktowac kogos z poza organizacji najpierw niech Mamed wyczysci KSW a tak na dobra sprawe zostal tylko Karaoglu, ktory jest naturalnym pretendetem do pasa i ewentualnie Drwal ale to nie za szybko bo najpierw musi sie odbudowac

 30. Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

 31. Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

 32. lemmy

  Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

  Bylem pewny, ze zarowno pierwotnie Tomek jak i ostatecznie Falcao poradza sobie z Azizem absolutnie bez problemu, zwlaszcza w zwiazku z jego jednowymiarowoscia. Czy uda sie zbudowac napiecie wokol walki z Mamedem ? Mysle, ze tak, bo sam choc nawet przez chwile nie watpie kto ja wygra, bede z ciekawoscia ja obserwowal. W sporcie widywalem juz wieksze sensacje i bardziej nieprawdopodobne rozstrzygniecia. Aziz ma tylko jeden argument, ale jak juz udaje sie z niego skorzystac to wydaje sie to byc argument ostateczny.

 33. lemmy

  Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

  Bylem pewny, ze zarowno pierwotnie Tomek jak i ostatecznie Falcao poradza sobie z Azizem absolutnie bez problemu, zwlaszcza w zwiazku z jego jednowymiarowoscia. Czy uda sie zbudowac napiecie wokol walki z Mamedem ? Mysle, ze tak, bo sam choc nawet przez chwile nie watpie kto ja wygra, bede z ciekawoscia ja obserwowal. W sporcie widywalem juz wieksze sensacje i bardziej nieprawdopodobne rozstrzygniecia. Aziz ma tylko jeden argument, ale jak juz udaje sie z niego skorzystac to wydaje sie to byc argument ostateczny.

 34. najlepsza przeciwnik jaki może być, musi wzbudzić respekt  każdemu naprzeciw, choć boje sie tych prób obalenia, ale silny jest to większa szansa że będzie uciekał

 35. Jakub Bijan

  Aziz eksplodował w klatce. Całe szczęście, że nie dosłownie.

  Czeka z tym na galę na Narodowym

  Jeśli w ksw istnieje coś takiego jak drabinka to Aziz jest jedynym zakontraktowanym zawodnikiem, któremu się ts należy chyba, że K&L postawią na Drwala z obawy na jego kontuzjogenność- wtedy eksplozywny turkoniemiec może poczekać

 36. Jakub Bijan

  Aziz eksplodował w klatce. Całe szczęście, że nie dosłownie.

  Czeka z tym na galę na Narodowym

  Jeśli w ksw istnieje coś takiego jak drabinka to Aziz jest jedynym zakontraktowanym zawodnikiem, któremu się ts należy chyba, że K&L postawią na Drwala z obawy na jego kontuzjogenność- wtedy eksplozywny turkoniemiec może poczekać

 37. Jak lubię Drwala, tak twierdzę, że walka z Mamedem i z Azizem na chwilę obecną nie ma sensu ze sportowego punktu widzenia. Wraca po porażce w walce o pas więc od razu kolejna walka o pas? Zdecydowane nie. Drwala widziałbym właśnie z Falcao.

 38. Kserokopiak

  Drwala widziałbym właśnie z Falcao.

  A ja z Azaitarem. 1-0-1 w KSW, dawno nie walczyl dla tej organizacji, więc jak poczeka do jesieni to nic się nie stanie.

 39. Kserokopiak

  Drwala widziałbym właśnie z Falcao.

  A ja z Azaitarem. 1-0-1 w KSW, dawno nie walczyl dla tej organizacji, więc jak poczeka do jesieni to nic się nie stanie.

 40. lemmy

  Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

  Aziz po prostu robi się starszy i silniejszy.

  @Jakub Bijan a to są juz takie nowoczesne pasy, żeby można było pod skórę wszczepić?

 41. lemmy

  Drabinkowo nie ma innej opcji, jednak jakoś nie potrafię sobie wyobrazić jak wokół tego zbudować jakieś napięcie. Jeszcze niedawno mówiło się o Karaoglu, że nie traktuje mma poważnie, że wstał od stołu i zawalczył ze Strusem, a teraz ma się bić z Mamedem… Niezbadane są wyroki Najwyższego.

  Aziz po prostu robi się starszy i silniejszy.

  @Jakub Bijan a to są juz takie nowoczesne pasy, żeby można było pod skórę wszczepić?

 42. Spike

  A ja z Azaitarem. 1-0-1 w KSW, dawno nie walczyl dla tej organizacji, więc jak poczeka do jesieni to nic się nie stanie.

  To też bardzo dobra opcja.

 43. Spike

  A ja z Azaitarem. 1-0-1 w KSW, dawno nie walczyl dla tej organizacji, więc jak poczeka do jesieni to nic się nie stanie.

  To też bardzo dobra opcja.

 44. Aziz zdecydowanie zasłużył na walkę z Mamedem. Win streak z 4ko w pierwszych rundach nie zdarza się często w KSW.
  Ps. Widzieliście, że Aziz nie ma wpisanej walki z Cooperem na Sherdogu?

 45. Aziz zdecydowanie zasłużył na walkę z Mamedem. Win streak z 4ko w pierwszych rundach nie zdarza się często w KSW.
  Ps. Widzieliście, że Aziz nie ma wpisanej walki z Cooperem na Sherdogu?

 46. eazy-e-1997

  Aziz zdecydowanie zasłużył na walkę z Mamedem. Win streak z 4ko w pierwszych rundach nie zdarza się często w KSW.
  Ps. Widzieliście, że Aziz nie ma wpisanej walki z Cooperem na Sherdogu?

  Przecież Aziz nie walczył z Cooperem…

 47. eazy-e-1997

  Aziz zdecydowanie zasłużył na walkę z Mamedem. Win streak z 4ko w pierwszych rundach nie zdarza się często w KSW.
  Ps. Widzieliście, że Aziz nie ma wpisanej walki z Cooperem na Sherdogu?

  Przecież Aziz nie walczył z Cooperem…

 48. W sumie to nastepny dla Mameda moze byc rownie dobrze Aziz, moze byc Antek Chmielewski lub jakikolwiek zawodnik uwolniony spod kontraktu z UFC. Jeden chuj. Chyba nikt nie ma watpliwosci, ze dopoki Mamed jest zdrowy, a swoje walki toczy w KSW, to bedzie przejezdzal po swoich rywalach jak walec.

 49. W sumie to nastepny dla Mameda moze byc rownie dobrze Aziz, moze byc Antek Chmielewski lub jakikolwiek zawodnik uwolniony spod kontraktu z UFC. Jeden chuj. Chyba nikt nie ma watpliwosci, ze dopoki Mamed jest zdrowy, a swoje walki toczy w KSW, to bedzie przejezdzal po swoich rywalach jak walec.

 50. Chmielewski do KSW raczej już nie wróci. Antek nadaje się do weryfikowania młodych prospektów na PLMMA. Nic ponad to, czasem uda mu się wygrać z kimś niezłym jak Billstein. Z drugiej strony, nie róbmy z Billsteina bóg wie kogo, bo to średni zawodnik.

 51. Chmielewski do KSW raczej już nie wróci. Antek nadaje się do weryfikowania młodych prospektów na PLMMA. Nic ponad to, czasem uda mu się wygrać z kimś niezłym jak Billstein. Z drugiej strony, nie róbmy z Billsteina bóg wie kogo, bo to średni zawodnik.

 52. Chyba zle mnie rozumiecie, chodzi mi o to, ze KSW nie jest w stanie zapewnic Mamedowi przeciwnika po, ktorym ten sie nie przejedzie.

 53. Chyba zle mnie rozumiecie, chodzi mi o to, ze KSW nie jest w stanie zapewnic Mamedowi przeciwnika po, ktorym ten sie nie przejedzie.

 54. Aziz dla Mameda jak najbardziej, inna sprawa, że skończy jak reszta. Dziwię sie tylko, że kolejny zawodnik wdaje się z nim w bezpardonową bijatykę jakby nie widział co Turek zrobił poprzednim przeciwnikom. Falcao miał gameplan jak Kasia Lubońska.

 55. Aziz dla Mameda jak najbardziej, inna sprawa, że skończy jak reszta. Dziwię sie tylko, że kolejny zawodnik wdaje się z nim w bezpardonową bijatykę jakby nie widział co Turek zrobił poprzednim przeciwnikom. Falcao miał gameplan jak Kasia Lubońska.

 56. Skończy pewnie jak Manhoef, ale zawsze będzie jakaś nadzieja dla antyfanów, że może jednak ustrzeli mistrza… Wtedy to dopiero byśmy mieli mistrza!

 57. Skończy pewnie jak Manhoef, ale zawsze będzie jakaś nadzieja dla antyfanów, że może jednak ustrzeli mistrza… Wtedy to dopiero byśmy mieli mistrza!

 58. Turecki Anderson Silva konsekwentnie dąży po walkę o pas. Waga średnia powinna teraz trochę się przewietrzyć.
  Aziz w mojej opinii przegra przez poddanie z Mamedem, jeżeli oczywiście do takiej walki dojdzie.
  Materla niech zawalczy z Falcao na KSW 34. Obaj są po 30 sekundowych porażkach przez TKO na tej samej gali.
  Bieńkowski pewnie zawalczy ze Strusem na Torwarze.
  Tomek Drwal wróci na jesień, więc dobrze by było gdyby jakoś się wszystko poukładało do tej pory.
  Nie wiem jakie włodarze mają plany na Azaitara i czy w ogóle mają, ale może to jest opcja dla Tomka?

 59. Turecki Anderson Silva konsekwentnie dąży po walkę o pas. Waga średnia powinna teraz trochę się przewietrzyć.
  Aziz w mojej opinii przegra przez poddanie z Mamedem, jeżeli oczywiście do takiej walki dojdzie.
  Materla niech zawalczy z Falcao na KSW 34. Obaj są po 30 sekundowych porażkach przez TKO na tej samej gali.
  Bieńkowski pewnie zawalczy ze Strusem na Torwarze.
  Tomek Drwal wróci na jesień, więc dobrze by było gdyby jakoś się wszystko poukładało do tej pory.
  Nie wiem jakie włodarze mają plany na Azaitara i czy w ogóle mają, ale może to jest opcja dla Tomka?

 60. Tu to dopiero się zacznie wydziwianie jak to muzol muzola może bić :)Mamed się będzie migał jak wściekły

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.