Według informacji, jaką podał ESPN, na gali UFC 254 wreszcie dojdzie do bardzo długo wyczekiwanego rewanżu pomiędzy Magomedem Ankalaevem i Ionem Cutelabą. Wydarzenie to odbędzie się 24 października na „Fight Island”, a w walce wieczoru Khabib Nurmagomedov zmierzy się z Justinem Gaethje.

Pierwszy pojedynek obu zawodników miał miejsce pod koniec lutego bieżącego roku, kiedy to Rosjanin zwyciężył przez TKO w pierwszej rundzie, aczkolwiek przerwanie starcia przez sędziego było bardzo kontrowersyjne.

Wielu fanów oraz ekspertów wszechstylowej walki wręcz uznało tę interwencję sędziego za jedną z najgorszych w historii tego sportu, w związku z czym amerykańska organizacja postanowiła doprowadzić do rewanżu.

Pierwotnie drugie starcia miało odbyć się na kwietniowej gali, jednakże ze względu na pandemię koronawirusa event odwołano. Pojedynek został zestawiony ponownie na UFC 252, lecz finalnie nie udało się do niego doprowadzić, gdyż u Mołdawianina wykryto obecność COVID–19. Walkę przełożono na dwa tygodnie później, ale po raz kolejny wynik testu „Hulka” był pozytywny.

Ankalaev (MMA 14-1) jest obecnie na fali czterech zwycięstw z rzędu. Aktualnie plasuje się na trzynastym miejscu w rankingu kategorii półciężkiej. Co ciekawe, we wrześniu 2018 roku znokautował naszego rodaka, Marcina Prachnio.

Zaś Cutelaba (MMA 15-5, 1 NC) szeregi UFC zasilił w 2016 roku i od tamtego czasu przeplata zwycięstwa z porażkami. Jego bilans w największej organizacji MMA na świecie wynosi 4-4.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.