Jedna z najlepszych grapplerek na świecie, MacKenzie Dern poinformowała na swoich mediach społecznościowych, że spodziewa się dziecka i z tego powodu zawiesza wszelkie starty w sportach walki.

McKenzie w zawodowym MMA jest niepokonana i przez dwa lata rywalizacji, dorobiła się siedmiu zwycięstw. Zważywszy na osiągnięcia w sportach chwytanych, oczekiwania wobec niej były bardzo wysokie. Choć w UFC zwyciężyła w dwóch walkach, w debiucie wygrała jedynie niejednogłośną decyzją z Ashley Yoder, a w drugim boju nie zrobiła wagi – co sprowadziło na nią potężną falę krytyki.

Dern zaczęła trenować grappling gdy miała już 3 latka. Jej tato, Wellington „Megaton” Dias zabierał ją do swego klubu, by obserwowała jak wygląda walka. Wzięła udział w pierwszych zawodach jak miała 6 lat. Walkę przegrała (dwoma punktami), ale nie zniechęciło ją to i dalej trenowała oraz uczyła się technik od taty. W wieku 14 lat, wystartowała w pierwszych mistrzostwach świata w niebieskich pasach nieletnich w których zdobyła złoty medal. Dwa lata później startowała już w dywizjach dla dorosłych i kolejny raz przywiozła do domu złoto.

[​IMG]

W wieku 14 lat Dern zaczęła podróżować po Stanach Zjednoczonych, zdobywając coraz to nowe tytuły w zawodach w których brała udział. Jej ojciec zauważył w niej potencjał i mniej więcej od 15 roku życia, zaczął z córką pełnoprawną zawodową treningową rutynę. Zanim nadszedł 2009 rok, Mackenzie była już czterokrotną mistrzynią świata. Promocję na czarny pas, Mackenzie otrzymała w 2012 roku

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.