Linke

W głównej walce wieczoru gali Soul FC2: The Next Battle, Maciej Linke (MMA 9-3-1) zmierzył się z Łukaszem Ziółkowskim (MMA 3-5).

Od samego początku Linke szarżował na rywala i próbował go obalić. Ziółkowski ładnie jednak bronił tych prób i wyprowadzał ciosy kontrujące. Znany ze swych świetnych umiejętności parterowych szczecinianin zdołał w końcu obalić Łukasza, podbierając mu nogi przy siatce. Gdy obaj znaleźli się w parterze, widać było znaczącą przewagę w tym aspekcie zawodnika o pseudonimie „DeZoo”. Maciek ładnie przechodził pozycje i w konsekwencji zdobył dosiad. Znajdując się w dogodnej dla siebie pozycji, zaczął atakować ładnym ground’n’pound, by chwilę później przejść do balachy, którą ostatecznie poddał rywala. Było to drugie z rzędu, a dziewiąte w karierze zwycięstwo „DeZoo”.

W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.