Walki na gołe pięści wciąż wzbudzają mieszane uczucia. Jednym pomysł ten się podoba, inni to głośno krytykują. Najpopularniejszą aktualnie organizacją z formułą takich pojedynków jest amerykańskie Bare Knuckle Fighting Championships, w której walczą między innymi byli zawodnicy organizacji UFC. Najgłośniejszą do tej pory walką bez wątpienia było starcie Artema Lobova z Paulem Malignaggim. Za najbrutalniejszą uważa się natomiast walkę Lobova z Jasonem Knightem, którą „The Russian Hammer” skończył z trzydziestoma szwami na głowie, natomiast jego przeciwnik stracił cztery zęby.

W rozmowie z portalem sport.pl Maciej Kawulski przyznał, że nie widzi w tej formule niczego złego:

„Dlaczego ktoś ma tego nie określać mianem sportu? Przecież zawodnicy nie biją się na gołe pięści. Mają zabandażowane ręce w owijki, a to niewiele różni się od rękawic do MMA. Sport stale ewoluuje, a skoro ludzie chcą to oglądać, to nie widzę w tym nic złego”

Temat jest o tyle popularny, że współwłaściciel organizacji KSW opowiedział o zainteresowaniu wyprodukowaniem tego typu gali:

„Sport stale ewoluuje. Jako federacja KSW interesujemy się tym tematem. I podoba nam się, że są zawodnicy, którzy chcą się sprawdzać w jeszcze bardziej hardkorowych warunkach. KSW, jako brand, organizuje tylko walki MMA, ale KSW – jako firma – zajmuje się produkcją różnych sportowych imprez. Uważam, że jest miejsce na rynku na tego typu gale. Mogę nawet zdradzić, że jesteśmy na etapie bardzo wnikliwej analizy… i być może sami wyprodukujemy tego typu wydarzenie. Nie uważam jednak, że walki na „gołe pięści” to kierunek, w którym zmierzają wszystkie sporty walki, ale to na pewno ciekawa ich gałąź. I nawet jeśli tego typu galę będą jedynie zjawiskiem incydentalnym, to warto spróbować”

Niewykluczone więc, że w przyszłości zobaczymy kolejną galę, bądź nawet serię wydarzeń, produkowanych przez KSW.

2 KOMENTARZE

  1. Już daje lineup : Różalski, Kita, BigFoot, Świątek, Materla, Włodarek, Szuli, Szadziński – myślę że oni by poszli na taką walkę, bez dłuższego zastanawiania.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.