Z pewnością wielu fanów nadal chodzi uśmiechniętych z powodu wczorajszych informacji na temat unikalnego dla fanów MMA zestawienia. Przypomnijmy, na KSW 39 dojdzie do pojedynku mistrzów polskiej organizacji, kiedy to w walce wieczoru zawalczą Mamed Khalidov oraz Borys Mańkowski. W wywiadzie dla polsatsport.pl jeden z włodarzy federacji, Maciej Kawulski, wypowiedział się na temat samego starcia.

Marzyłem o tej walce wiele lat i jak zobaczyłem ten filmik, to pomyślałem sobie – marzenia się spełniają. Obserwując nasze social media, można wywnioskować, że wiele osób myślało tak samo. O tej walce marzył każdy fan MMA w tej części świata. Dwóch najbardziej utalentowanych zawodników, idących jak burza, znajdujący się w topie swojego rozwoju, kariery, to jest pojedynek milenijny.

Kiedy walka Materli z Khalidovem to było starcie serca z talentem, pojedynek Khalidova z Mańkowskim to konfrontacja talentu z talentem. To są po prostu niesłychanie utalentowani zawodnicy, tacy rodzą się jeden na milion, mają te czucie, timing – ta walka to prawdziwy majstersztyk.

Są podobni wagowo i tutaj nie ma żadnej anomalii. Występują w innych kategoriach, bo taki był ich wybór. Jest taka możliwość, że Mamed gubiąc wagę w trakcie treningu zejdzie jeszcze niżej i osiągnie limit 77 kilogramów – wtedy pojedynek byłby o pas. Na ten moment uzgodniliśmy pewien przedział. Konkretny limit podamy w późniejszym terminie.

KSW 39 odbędzie się 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

6 KOMENTARZE

  1. Maciek Kawulski w polskim ememej zostanie zapamiętany przede wszystkim jako twórca "Krzywej Kawula". Jest to koncepcja teoretyczna, która za pomocą krzywej ilustruje zależność między jakością zawodników i walk KSW a ilością wywiadów w których Maciej pierdoli bzdury.

  2. Trochę odleciał, ale weźcie pod uwagę, że adresatem tej wypowiedzi nie byli użytkownicy tego forum, tylko widzowie polsatu którym trzeba jakoś ppv wcisnąć.

  3. Słuchanie Pana Macieja ma pewien plus – można potem dojść do wniosku, że polscy politycy i polska klasa polityczna nie jest taka ostatnia 😉

  4. W tej walce zobaczycie jaki słaby parter ma Borys.. haha Mamed skreci Borysa jak precla 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.