Obecność Macieja Kawulskiego podczas środowej audycji Łukasza Jurkowskiego transmitowanej w stacji newonce.radio nie mogła obyć się bez pytań dotyczących aktualnej sytuacji związanej z organizowaniem gal mieszanych sztuk walki. „Juras” zapytał współwłaściciela KSW o jego zdanie na temat zaplanowanej na sobotę galę FAME MMA 6.

„Ja przede wszystkim myślę, że to nie jest wcale takie pewne, że jakiekolwiek wydarzenie tego typu się odbędzie. Dzisiaj (25.03 – red.) jeden z moich kolegów, producent i reżyser filmowy, przywitał policjantów na planie zdjęciowym filmu, który robił w bardzo okrojonych warunkach na kilkadziesiąt osób. Nie wydaje mi się, żeby produkcja gali mogła się odbyć w mniejszym składzie, niż produkcja planu filmowego, więc może się okazać, że zostaną wprowadzone jeszcze takie mini-rozwiązania siłowe, czyli grożenie palcem tym, którym wydaje się, że mogą coś zrobić.

Więc ja bym był ostrożny z takim wyrokowaniem, że to, czy zrobię galę czy nie zależy tylko ode mnie, bo wydaje mi się, że sytuacja jest już daleko dalej i to nie zależy tylko ode mnie, jako producenta gali.

Natomiast jeśli już się okaże, że uda się w taki sposób, z tymi przepisami powalczyć, żeby do tej produkcji doszło, to zdecydowanie środki ostrożności i ograniczenie ilości ludzi na produkcji musi być jakieś maksymalne, to znaczy wyobrażam sobie, że jeżeli odbywa się taka gala i jest na niej 60 osób, to te 60 osób ma zrobione testy na koronawirusa, a ludziom, którzy pracują na tak zwanych peryferiach i nie mają kontaktu ze strefą „zero”, jest przynajmniej mierzona temperatura i są sprawdzani przez lekarzy. My to robiliśmy zanim jeszcze zostało wprowadzone jakiekolwiek embargo w trakcie naszych produkcji do programu i że wszystkie te elementy zostaną spełnione, żeby było bezpiecznie.”

Kawulski zaznaczył jednak, że nie istnieją ograniczenia równe dla wszystkich, podając przykład korporacji, biurowców i innych miejsc, w których wciąż pracują ludzie.

„Oczywiście dzieją się przecież cały czas jakieś rzeczy. Pamiętajmy, że nie możemy też wyrokować na lewo i prawo, nie staję tu w niczyjej obronie, ale w miejscu pracy te przepisy o ograniczeniu do 2 osób nie istnieją. Cały czas w biurowcach, w korporacjach, ludzie się spotykają i nawet jeśli to jest co trzecia osoba, co czwarta, to do jednego budynku wchodzi i wychodzi tysiąc osób.

Jeśli tworzyć embargo, to ono musi być równe dla wszystkich, a ponieważ takie embargo dla wszystkich równego się nie da wytworzyć, więc myślę, że najważniejszą sprawą w tym wszystkim powinno być sumienie. Moje i Martina sumienie w tym wypadku działa tak, że uważamy, że nie powinniśmy ani prosić i zmuszać tymbardziej, a jeżeli jesteś czyimś szefem, to pomiędzy „proszę” a „zmuszam” jest bardzo cienka granica, bo czasem ktoś nie chce odmówić, bo ktoś może pomyśleć, że się nie nadaje do pracy.

Ani ludzi, ani zawodników nie chcemy zmuszać do tej sytuacji. Chcemy być głosem rozsądku i tak, jak zawodnicy biją się w klatce i chcą się bić do końca, mimo złamanych kończyn, a my mamy być głosem rozsądku, tak myślę, że w tej sytuacji promotorskiej też ten rozsądek powinien dotyczyć akurat w tej odosobnionej sytuacji wszystkich ludzi pracujących dookoła gali.”

Współwłaściciel KSW na koniec podkreślił, jaka w przypadku organizacji zapadła decyzja.

„Taka jest nasza decyzja, natomiast ja zostawiam tę decyzję w sumieniu każdej jednej osoby, która wychodzi z domu, wchodzi do domu. To jest wasza odpowiedzialność. Akurat tak się nie niefortunnie składa, że nie tylko za was, ale wasza.”

Całej audycji możecie posłuchać poniżej:

40 KOMENTARZE

 1. E tam.. gadasz od rzeczy. Gala się odbędzie, mąkę my łords. Panie snajper.. bez anegdotki tym razem?

 2. Ale to jest głupie pierdolenie… Gdyby im się opłacało to by gale zrobili i nie było by tematu, a tak to dupa piecze, że FAME da radę i jeszcze zarobi. Żałosne.

 3. niecale 800 osob w polsce ma cov 19 za to 3,5 mln grype. Zagrozenie dla zdrowia takie samo, tu pluca a przy grypie ryzyko stanu zapalnego serca. Wiecej starszych osob umrze ze strachu i samotnosci niz korony i do tego pewnie z brudnym dupskiem.

 4. niecale 800 osob w polsce ma cov 19 za to 3,5 mln grype. Zagrozenie dla zdrowia takie samo, tu pluca a przy grypie ryzyko stanu zapalnego serca. Wiecej starszych osob umrze ze strachu i samotnosci niz korony i do tego pewnie z brudnym dupskiem.

  Nie gadaj głupot zaczerpniętych od innych.. równie mądrych ludzi. Spojrz na Włochy, to co się stało w p zeciagu 2 pieprzonych tygodni. Prawie 4 tysie ludzi poszło do piachu.. myślisz że bez interwencji, zamykania ludzi.. zwiększonych badań, kwarantanny i innych rzeczy byłoby podobnie? Prawdopodobnie kilkadziesiąt tysi ludzi by siedziało pod ziemią.. i to całe gówno by się dalej rozwinęło. Słuchaj madrzejszych od siebie, bez zbędnego powielania głupot.. " tak ale grypa też zabija" zabija tylko na grype masz leki wszechobecne.. wszechobecne. To by nie było w ogóle grozne, jakbyśmy mieli z tym styczność wcześniej. Wirus jak wirus.. nie pierwszy, nie ostatni.

  #zostanwdomukurwamac.

 5. Pewnie chcieli byc pierwszymi, ktory zrobia gale podczas pandemi w Polsce, a tu jeb.

  Z drugiej strony niech tak nie szczeka, bo zaraz pewnie beda zmuszeni sami cos ogarnac i moze beda mogli skorzystac z niektorych pomyslow i rozwiazan.

 6. @Jakub Madej  Wy kurwa trollujecie? czy o chuj wam chodzi z tymi wszystkimi mądrościami tego domorosłego filozofa od przeterminowanych grzybów? Dużo jeszcze tych debilizmów zostało?

 7. @Jakub Madej  Wy kurwa trollujecie? czy o chuj wam chodzi z tymi wszystkimi mądrościami tego domorosłego filozofa od przeterminowanych grzybów? Dużo jeszcze tych debilizmów zostało?

  Żadnych gal na horyzoncie to teraz będziemy się męczyć z takimi "newsami" codziennie. Takie życie, trza coś robić :fjedzia:

 8. Nie gadaj głupot zaczerpniętych od innych.. równie mądrych ludzi. Spojrz na Włochy, to co się stało w p zeciagu 2 pieprzonych tygodni. Prawie 4 tysie ludzi poszło do piachu.. myślisz że bez interwencji, zamykania ludzi.. zwiększonych badań, kwarantanny i innych rzeczy byłoby podobnie? Prawdopodobnie kilkadziesiąt tysi ludzi by siedziało pod ziemią.. i to całe gówno by się dalej rozwinęło. Słuchaj madrzejszych od siebie, bez zbędnego powielania głupot.. " tak ale grypa też zabija" zabija tylko na grype masz leki wszechobecne.. wszechobecne. To by nie było w ogóle grozne, jakbyśmy mieli z tym styczność wcześniej. Wirus jak wirus.. nie pierwszy, nie ostatni.

  #zostanwdomukurwamac.

  jaki ty masz lek na grype, ktora bo sa setki podobnie jak koronowirusow. Mam siostre we wloszech moja mama byla tam 6 tygodni temu, oni maja troche inne problemy niz sie mowi, kraj i ich sluzba zdrowia cierpi z powodu uchodzcow, ktorzy nie przestrzegaja chigieny i zadnych zasad. Miwszkam w anglii i nikt mi nie umie odpowiedziec na pytanie twierdzaca o pytam wszystkich czy zna kogos kto zna kogos chorego. Wiem jedno napewno gospodarka bedzie na kolanach, swoboda poruszania sie nie istnieje, prawa obywatelskie nie obowiazuja, a jak posluchasz specjalistow w tej dziedzinie to uwazaja ze to jest przesadzona reakcja. Srednia wieku ofiar to 80 lat, zwykle ci ludzie cierpia na inne dolegliwosci i grypa ich tez zabija szczegolnie ze jest totalny paraliz sluzby zdrowia i wiele osob umrze bo nie benda miec zabiegu czy pomocy w innej sprawie niz koronowirus.

 9. jaki ty masz lek na grype, ktora bo sa setki podobnie jak koronowirusow. Mam siostre we wloszech moja mama byla tam 6 tygodni temu, oni maja troche inne problemy niz sie mowi, kraj i ich sluzba zdrowia cierpi z powodu uchodzcow, ktorzy nie przestrzegaja chigieny i zadnych zasad. Miwszkam w anglii i nikt mi nie umie odpowiedziec na pytanie twierdzaca o pytam wszystkich czy zna kogos kto zna kogos chorego. Wiem jedno napewno gospodarka bedzie na kolanach, swoboda poruszania sie nie istnieje, prawa obywatelskie nie obowiazuja, a jak posluchasz specjalistow w tej dziedzinie to uwazaja ze to jest przesadzona reakcja. Srednia wieku ofiar to 80 lat, zwykle ci ludzie cierpia na inne dolegliwosci i grypa ich tez zabija szczegolnie ze jest totalny paraliz sluzby zdrowia i wiele osob umrze bo nie benda miec zabiegu czy pomocy w innej sprawie niz koronowirus.

  Sezon grypowy mamy co rok.. non stop od kilku lat.. cały czas masz reklamy z lekami w telewizji i  inne gówna które przeciwdziałają grypie. Zrozum gościu ze to jest zupełnie inna odnoga choroby, to tak.. jakbyś leczył rękę a chorowalbys na nogę. Wiem że to się źle skończy, bo prawdopodobnie z pierwszym kwietnia stracę pracę.. ale.. eh.. fakt jest taki że do czasu w którym tego nie ogarną MADRZEJSI od nas będziemy siedzieć na dupie. I nic z tym nie zrobisz. Przesadzone czy nie, choroba jest śmiertelna.. i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Bierz przykład z Włoch, nie muszę Ci tłumaczyć takich rzeczy bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce. Jeżeli gościu który jest niezależnym lekarzem, który nie siedzi pod jakąkolwiek partia polityczna w Polsce czy na świecie.. jeżeli ten gościu mowi Ci że jest groźnie.. to siedz na dupie i go słuchaj. Bierz przykład z mądrzejszych. Wątpię w to żebym się tym zaraził, tak jak reszta mojej rodziny.. ale wiesz.. przezorny. Bez paniki, przestrzegaj reguł a będzie spoko.

  #edit.

  Tutaj panika jest problemem.

 10. niecale 800 osob w polsce ma cov 19 za to 3,5 mln grype. Zagrozenie dla zdrowia takie samo, tu pluca a przy grypie ryzyko stanu zapalnego serca. Wiecej starszych osob umrze ze strachu i samotnosci niz korony i do tego pewnie z brudnym dupskiem.

  Nie gadaj głupot zaczerpniętych od innych.. równie mądrych ludzi. Spojrz na Włochy, to co się stało w p zeciagu 2 pieprzonych tygodni. Prawie 4 tysie ludzi poszło do piachu.. myślisz że bez interwencji, zamykania ludzi.. zwiększonych badań, kwarantanny i innych rzeczy byłoby podobnie? Prawdopodobnie kilkadziesiąt tysi ludzi by siedziało pod ziemią.. i to całe gówno by się dalej rozwinęło. Słuchaj madrzejszych od siebie, bez zbędnego powielania głupot.. " tak ale grypa też zabija" zabija tylko na grype masz leki wszechobecne.. wszechobecne. To by nie było w ogóle grozne, jakbyśmy mieli z tym styczność wcześniej. Wirus jak wirus.. nie pierwszy, nie ostatni.

  #zostanwdomukurwamac.

  jaki ty masz lek na grype, ktora bo sa setki podobnie jak koronowirusow. Mam siostre we wloszech moja mama byla tam 6 tygodni temu, oni maja troche inne problemy niz sie mowi, kraj i ich sluzba zdrowia cierpi z powodu uchodzcow, ktorzy nie przestrzegaja chigieny i zadnych zasad. Miwszkam w anglii i nikt mi nie umie odpowiedziec na pytanie twierdzaca o pytam wszystkich czy zna kogos kto zna kogos chorego. Wiem jedno napewno gospodarka bedzie na kolanach, swoboda poruszania sie nie istnieje, prawa obywatelskie nie obowiazuja, a jak posluchasz specjalistow w tej dziedzinie to uwazaja ze to jest przesadzona reakcja. Srednia wieku ofiar to 80 lat, zwykle ci ludzie cierpia na inne dolegliwosci i grypa ich tez zabija szczegolnie ze jest totalny paraliz sluzby zdrowia i wiele osob umrze bo nie benda miec zabiegu czy pomocy w innej sprawie niz koronowirus

  Sezon grypowy mamy co rok.. non stop od kilku lat.. cały czas masz reklamy z lekami w telewizji i inne gówna które przeciwdziałają grypie. Zrozum gościu ze to jest zupełnie inna odnoga choroby, to tak.. jakbyś leczył rękę a chorowalbys na nogę. Wiem że to się źle skończy, bo prawdopodobnie z pierwszym kwietnia stracę pracę.. ale.. eh.. fakt jest taki że do czasu w którym tego nie ogarną MADRZEJSI od nas będziemy siedzieć na dupie. I nic z tym nie zrobisz. Przesadzone czy nie, choroba jest śmiertelna.. i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Bierz przykład z Włoch, nie muszę Ci tłumaczyć takich rzeczy bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce. Jeżeli gościu który jest niezależnym lekarzem, który nie siedzi pod jakąkolwiek partia polityczna w Polsce czy na świecie.. jeżeli ten gościu mowi Ci że jest groźnie.. to siedz na dupie i go słuchaj. Bierz przykład z mądrzejszych. Wątpię w to żebym się tym zaraził, tak jak reszta mojej rodziny.. ale wiesz.. przezorny. Bez paniki, przestrzegaj reguł a będzie spoko.

  #edit.

  Tutaj panika jest problemem.

  Wypierdalać do tematu o grypie.

 11. Wypierdalać do tematu o grypie.

  Dzięki ziomek, mogę wziąć ze sobą chipsy?.. czy zostaja w pokoju?

 12. Tu się z włodarzem zgodzę. Najważniejsze sumienie, a że to nie pozwala mi kupować PPV KRSone, toteż nie kupuję…

 13. Sezon grypowy mamy co rok.. non stop od kilku lat.. cały czas masz reklamy z lekami w telewizji i  inne gówna które przeciwdziałają grypie. Zrozum gościu ze to jest zupełnie inna odnoga choroby, to tak.. jakbyś leczył rękę a chorowalbys na nogę. Wiem że to się źle skończy, bo prawdopodobnie z pierwszym kwietnia stracę pracę.. ale.. eh.. fakt jest taki że do czasu w którym tego nie ogarną MADRZEJSI od nas będziemy siedzieć na dupie. I nic z tym nie zrobisz. Przesadzone czy nie, choroba jest śmiertelna.. i rozwija się w bardzo szybkim tempie. Bierz przykład z Włoch, nie muszę Ci tłumaczyć takich rzeczy bo mi się najzwyczajniej w świecie nie chce. Jeżeli gościu który jest niezależnym lekarzem, który nie siedzi pod jakąkolwiek partia polityczna w Polsce czy na świecie.. jeżeli ten gościu mowi Ci że jest groźnie.. to siedz na dupie i go słuchaj. Bierz przykład z mądrzejszych. Wątpię w to żebym się tym zaraził, tak jak reszta mojej rodziny.. ale wiesz.. przezorny. Bez paniki, przestrzegaj reguł a będzie spoko.

  #edit.

  Tutaj panika jest problemem.

  nie ma zadnych lekow na grype lepszych niz na koronowirusy. Reklamy to nie informacja medyczna. Madrzejsi czy nie maja swoje polityczne cele i tu niespodzianka nie musza koniecznie kierowac sie naszym interesem. Choroba nie jest bardziej smiertelna od grypy, dla 80 letniego dziadka z dluga lista chorob nie potrzeba wiele, 80 % ludzi przechodzi to lagodnie. Skad wiesz jak sie rozwijaja inne wirusy, w reklamie czy wiadomosciach nie powiedzieli to nie wiem? Skad wiesz co sie dzieje we wloszech? No tak telewizja. Jest wiele wypowiedzi lekarzy w internecie jak i specjalistow w tej dziedzinie nie zwiazanych z zadna partia i tez nie rozumieja tego zamieszania. Nie mam najmniejszego zamiaru siedziec na dupie normalnie bende pracowal i robil to co wczesniej, mozecie mnie spalic na stosie ale nastepne co bedzie po tej komedii to likwidacja pieniedzy gotowki, pod pretekstem roznoszenia chorob, oczywiscie podatki wzrosna i nastapi zmiana prawa w kierunku ograniczenia swobod cos na ksztalt stanow zjednoczonych po WTC, gdzie swobody obywatelskie poszly sie walic. Kaqzdego mozna oskarzyc o terroryzm i robic z nim co sie chce bez procesu.

 14. nie ma zadnych lekow na grype lepszych niz na koronowirusy. Reklamy to nie informacja medyczna. Madrzejsi czy nie maja swoje polityczne cele i tu niespodzianka nie musza koniecznie kierowac sie naszym interesem. Choroba nie jest bardziej smiertelna od grypy, dla 80 letniego dziadka z dluga lista chorob nie potrzeba wiele, 80 % ludzi przechodzi to lagodnie. Skad wiesz jak sie rozwijaja inne wirusy, w reklamie czy wiadomosciach nie powiedzieli to nie wiem? Skad wiesz co sie dzieje we wloszech? No tak telewizja. Jest wiele wypowiedzi lekarzy w internecie jak i specjalistow w tej dziedzinie nie zwiazanych z zadna partia i tez nie rozumieja tego zamieszania. Nie mam najmniejszego zamiaru siedziec na dupie normalnie bende pracowal i robil to co wczesniej, mozecie mnie spalic na stosie ale nastepne co bedzie po tej komedii to likwidacja pieniedzy gotowki, pod pretekstem roznoszenia chorob, oczywiscie podatki wzrosna i nastapi zmiana prawa w kierunku ograniczenia swobod cos na ksztalt stanow zjednoczonych po WTC, gdzie swobody obywatelskie poszly sie walic. Kaqzdego mozna oskarzyc o terroryzm i robic z nim co sie chce bez procesu.

  Stary nigdzie nie zbagatelizowałem grypy czy innych podobnych chorób, po prostu to coś.. trzeba zwalczyć żeby żyć normalnie. I tutaj nie ma żadnej filozofii, jest chujowo.. widzisz że cały świat spanikował.. a wiesz co? Wystarczy dbać o higienę.. może ten wirus spowoduje to że jak już coś nas zabije, to umrzemy z czystą kurwa dupa, w najlepszym wypadku. Tak jak powiedziałem, tutaj panika jest problemem.. zresztą sam widzisz że innym ludzią się nie podoba nasza dyskusja.. ehh.. nawet pieprzonych chipsów mi nie chciał dać.. skurczysyn.

  Twoje zdrowie stary, swoją drogą.. 8lat siedziałem w Anglii więc wiem jaki tym sam syf panuje.

  Zdrówka.

 15. Nie będę nikomu narzucał swojego zdania, ani nawet nie będę wygłaszał swojej opinii. Jak ktoś jest ciekawy niech poszuka średniej umieralności na świecie w rożnych krajach w rożnych kwartałach. Porównajcie np. Włochy 1-3.2018 z 1-3.2019 i 1-3.2020 bardzo ciekawych rzeczy się dowiecie.

  Sprawdźcie również:

  – co to jest koronawirus, czy faktycznie jest od listopada na świecie

  -jaki jest wskaźnik umieralności w danych grupach wiekowych danych chorób, tylko tylko grypy i korona wirusa

  -sprawdźcie na jakie choroby się najczęściej choruje i jakie to są to liczby

 16. Stary nigdzie nie zbagatelizowałem grypy czy innych podobnych chorób, po prostu to coś.. trzeba zwalczyć żeby żyć normalnie. I tutaj nie ma żadnej filozofii, jest chujowo.. widzisz że cały świat spanikował.. a wiesz co? Wystarczy dbać o higienę.. może ten wirus spowoduje to że jak już coś nas zabije, to umrzemy z czystą kurwa dupa, w najlepszym wypadk

  u. Tak jak powiedziałem, tutaj panika jest problemem.. zresztą sam widzisz że innym ludzią się nie

  Nie będę nikomu narzucał swojego zdania, ani nawet nie będę wygłaszał swojej opinii. Jak ktoś jest ciekawy niech poszuka średniej umieralności na świecie w rożnych krajach w rożnych kwartałach. Porównajcie np. Włochy 1-3.2018 z 1-3.2019 i 1-3.2020 bardzo ciekawych rzeczy się dowiecie.

  Sprawdźcie również:

  – co to jest koronawirus, czy faktycznie jest od listopada na świecie

  -jaki jest wskaźnik umieralności w danych grupach wiekowych danych chorób, tylko tylko grypy i korona wirusa

  -sprawdźcie na jakie choroby się najczęściej choruje i jakie to są to liczby

  nawet u 80 latkow na koronowirusa umiera 20 % a na nie leczone choroby przewlekle  60 % w tej grupie wiekowej, a przez ten obled nie maja dostepu do leczenia. Wiele osob umrze i to nie z powodu tego jednego koronowirusa

 17. Nie będę nikomu narzucał swojego zdania, ani nawet nie będę wygłaszał swojej opinii. Jak ktoś jest ciekawy niech poszuka średniej umieralności na świecie w rożnych krajach w rożnych kwartałach. Porównajcie np. Włochy 1-3.2018 z 1-3.2019 i 1-3.2020 bardzo ciekawych rzeczy się dowiecie.

  Sprawdźcie również:

  – co to jest koronawirus, czy faktycznie jest od listopada na świecie

  -jaki jest wskaźnik umieralności w danych grupach wiekowych danych chorób, tylko tylko grypy i korona wirusa

  -sprawdźcie na jakie choroby się najczęściej choruje i jakie to są to liczby

  Mógłbyś kolego podesłać link do takich wyników, bo zaciekawiło mnie to.

 18. Nie będę nikomu narzucał swojego zdania, ani nawet nie będę wygłaszał swojej opinii. Jak ktoś jest ciekawy niech poszuka średniej umieralności na świecie w rożnych krajach w rożnych kwartałach. Porównajcie np. Włochy 1-3.2018 z 1-3.2019 i 1-3.2020 bardzo ciekawych rzeczy się dowiecie.

  Sprawdźcie również:

  – co to jest koronawirus, czy faktycznie jest od listopada na świecie

  -jaki jest wskaźnik umieralności w danych grupach wiekowych danych chorób, tylko tylko grypy i korona wirusa

  -sprawdźcie na jakie choroby się najczęściej choruje i jakie to są to liczby

  https://biotechnologia.pl/biotechnologia/panika-nakrecana-przez-politykow-grozniejsza-niz-koronawirus,19532?fbclid=IwAR1380qHNFoqVa22FElH6gczxTXOhlqclj3p4lJ0BOpKtiajgtzPLAHtMJc

 19. niecale 800 osob w polsce ma cov 19 za to 3,5 mln grype. Zagrozenie dla zdrowia takie samo, tu pluca a przy grypie ryzyko stanu zapalnego serca. Wiecej starszych osob umrze ze strachu i samotnosci niz korony i do tego pewnie z brudnym dupskiem.

  Mądre porównanie, porównywać ilość zachorowań na grypę przez rok do zachorowań na coś innego w ciągu dwóch-trzech tygodni i to gdy wprowadza się różne ograniczenia aby nie róznosić tego gówna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.