Gala KSW 46 za nami, a wraz z nią zamknięty został symbolicznie pewien etap w historii polskiego MMA, który jest związany z postacią Mameda Khalidova. Nie milkną komentarze na temat decyzji byłego mistrza KSW, który po drugiej przegranej z Tomaszem Narkunem ogłosił zakończenie sportowej kariery. Również Maciej Kawulski, współwłaściciel organizacji KSW, a prywatnie przyjaciel Mameda przedstawił swoje spojrzenie na tę sprawę pisząc w mediach społecznościowych:

W ostatnią sobotę wydarzyło się coś więcej niż kolejny krok wymiany pokoleniowej w MMA. Na naszych oczach dopełniła się jedna z najważniejszych kart historii sportu. Dziś przechodzimy płynnie do zbliżającej się przyszłości, ale po latach ten moment oddzieli na stałe coś co było od tego co nadeszło. KSW już zawsze będzie się dzieliło na to z Mamedem i bez, a kolejne pokolenia pewnie nadadzą temu okresowi nawet nazwę. Byłem z nim prawie od początku, a na pewno od początku poważnej zawodowej kariery….. w Polsce i poza, w zwycięstwach i porażkach ( choć tych było tak niewiele ). Miałem zaszczyt patrzeć z bliska na największą osobowość jaka poznałem w swoim życiu. W ostatnią sobotę skończyło się coś nie tylko dla Mameda ….. także i dla mnie. Dziękuje ci bracie za każda wspólną chwile ….wierzę, że jeszcze wiele przed nami …… choć niestety już nie w klatce . Mamed Khalidov

W ostatnią sobotę wydarzyło się coś więcej niż kolejny krok wymiany pokoleniowej w MMA. Na naszych oczach dopełniła się…

Publiée par Maciej Kawulski sur Lundi 3 décembre 2018

22 KOMENTARZE

 1. Miałem zaszczyt patrzeć z bliska na największą osobowość jaka poznałem w swoim życiu.

  Ale co Ty mówisz Maciej? Nigdy nie patrzyłeś w lustro? :mamedwhat:

 2. Na naszych oczach dopełniła się jedna z najważniejszych kart historii sportu. Dziś przechodzimy płynnie do zbliżającej się przyszłości, ale po latach ten moment oddzieli na stałe coś co było od tego co nadeszło.

  :korwinwhat::mamedwhat:

 3. Po kasowym sukcesie superprodukcji Underdog Maciek i Mamed zostaną zasypani setkami tysięcy apeli od zrozpaczonych fanów pragnących znów oglądać w akcji Czeczena o polskim sercu. I wtedy Mamed wróci, właśnie dla nich, bo przez całą karierę, wszystko robił z myślą o nich.

 4. Jak mnie to całe patetyczne pierdolenie o odejściu Mamed bawi :mjsmile:

  O co Ci chodzi? Najlepszy na świecie poza UFC, pogromca takich legend jak między innymi Pokrajac (4-8 w UFC), Wallace (0-3 w UFC) czy Santiago (1-5 w UFC). Nasz Mamed Polak Rodak kochany, jedyny, najlepszy, drugiego takiego nie będzie już nigdy. Aż dziw bierze, że nie ogłoszono żałoby narodowej po jego odejściu na emeryturę.

 5. O co Ci chodzi? Najlepszy na świecie poza UFC, pogromca takich legend jak między innymi Pokrajac (4-8 w UFC), Wallace (0-3 w UFC) czy Santiago (1-5 w UFC). Nasz Mamed Polak Rodak kochany, jedyny, najlepszy, drugiego takiego nie będzie już nigdy. Aż dziw bierze, że nie ogłoszono żałoby narodowej po jego odejściu na emeryturę.

  Karola robi w pierwszej rundzie

 6. aż dziw bierze, że nie ogłoszono żałoby narodowej po jego odejściu na emeryturę.

  Ale przecież ogłoszono

  W Czeczenii:mamed:

 7. Karola robi w pierwszej rundzie

  Karola mi w to nie mieszaj, kolego piękny. Karol to Mistrz bez względu na wyniki.

 8. Karola mi w to nie mieszaj, kolego piękny. Karol to Mistrz bez względu na wyniki.

  A jak tak, to przepraszamy

  :neildegrassewhoa:

 9. O co Ci chodzi? Najlepszy na świecie poza UFC, pogromca takich legend jak między innymi Pokrajac (4-8 w UFC), Wallace (0-3 w UFC) czy Santiago (1-5 w UFC). Nasz Mamed Polak Rodak kochany, jedyny, najlepszy, drugiego takiego nie będzie już nigdy. Aż dziw bierze, że nie ogłoszono żałoby narodowej po jego odejściu na emeryturę.

  :waldeklaugh:

  :deniro:

 10. O co Ci chodzi? Najlepszy na świecie poza UFC, pogromca takich legend jak między innymi Pokrajac (4-8 w UFC), Wallace (0-3 w UFC) czy Santiago (1-5 w UFC). Nasz Mamed Polak Rodak kochany, jedyny, najlepszy, drugiego takiego nie będzie już nigdy. Aż dziw bierze, że nie ogłoszono żałoby narodowej po jego odejściu na emeryturę.

  Moze Duda przegapił przez ten szczyt klimatyczny?

 11. Jak mnie to całe patetyczne pierdolenie o odejściu Mamed bawi :mjsmile:

  Mnie bawi wszystko co Maciek mówi. Jak odpalam wywiad z nim to od razu mam banana na ryju 😆 Jego styl bycia już sam w sobie mnie rozpierdala 😆

 12. Ciekawe ile wspólnego łiskacza im od tego czasu pękło. Teraz każdy z nich ciągnie bekę, ale to byli wariaci, co się na księżyc porwali :applause:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.