Weteran sceny MMA w Polsce, Maciej Jewtuszko zasili szeregi organizacji FEN. W debiucie w nowej organizacji, zmierzy się z Normanem Parke!

Maciej największe sukcesy miał na początku swojej zawodowej kariery. Od czasu pokonania Litwina Dainiusa Krishtopaitisa w 2005 roku, zdołał dobić aż ośmiu zwycięstw z rzędu, notując w 2008 najcenniejsze zwycięstwo: nokaut na Anthonym Njokuanim, za który został nagrodzony bonusem „nokaut wieczoru” w nieistniejącej już organizacji WEC. Gdy WEC zostało wchłonięte przez UFC, Jewtuszko był również jednym z pierwszych Polaków, którzy wówczas mieli szansę zawalczyć dla giganta z Las Vegas. Maciej jednak nie umiał poradzić sobie z zapasami Curta Warburona i uległ mu jednogłośną decyzją. „Przeludnione” UFC zawodnikami z WEC, wtedy zwalniało już po jednej porażce i tak samo stało się z Maciejem, który wylądował w KSW. Tam również nie miał szczęścia i został znokautowany już w pierwszej rundzie przez Artura Sowińskiego. Od tego czasu zdołał uzyskać bilans 4-2, a teraz będzie walczył dla organizacji Fight Exclusive Night.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.