PPP_3111
(fot. KSW / KSWfoto.com)

Martin Lewandowski i Maciej Kawulski w rozmowie z Piotrem Onamim z Eurosportu skomentowali wypowiedź Macieja Górskiego, który dla Sport.pl powiedział, że kończy karierę bo za mało zarabia.

Górski powiedział, że kończy karierę, bo nie zarabia wystarczająco dobrze za walki na największej gali MMA w Europie. Co Wy na to?

Maciej: Każdy zawodnik dostaje tyle pieniędzy, na ile jest w stanie swoją ciężką pracą w ringu zarobić. Raz przegrywa, raz wygrywa. Nie jest zawodnikiem na światowym poziomie, który mógłby się bić z czołówką. Płaciliśmy mu tyle, ile w naszym rozumieniem powinien otrzymywać. Jeśli uznał, że to jest za mało, to podjął słuszną decyzję i rzeczywiście powinien zakończyć karierę.

Martin: Trzeba poczekać aż „Góral” ochłonie po walce. Ostatnio miał trochę nerwów. Sądzę jednak, że gdyby wygrał walkę, to w ogóle nie poruszałby tematu pieniędzy. Zachowuje się jak dziecko. Jestem zawiedziony jego wypowiedziami. Swojego pracodawcy się nie kopie. Jego zachowanie uderza w federację, która go wypromowała. Był dobrym karateką, ale prawie nikt o nim nie wiedział. To dzięki federacji KSW jest rozpoznawlany. Powtórzę jeszcze raz: Nie podoba mi się jego zachowanie i jest to ostatni raz, kiedy tolerujemy tego typu wybryk.. Następnym razem, bez względu na to, jak nazywa się zawodnik dla nas walczący, będą sankcje, włącznie z zerwaniem kontraktu. Wkładamy nasze pieniądze, nasze kontakty, dajemy z siebie wszystko aby promować chłopaków, a jeśli oni zachowują się w ten sposób, to brak mi słów. Przy kolejnej tego typu sytuacji, będziemy podejmowali odpowiednie kroki.

Trzyczęściowa rozmowa z właścicielami KSW, w której m.in. omawiają galę KSW 15 oraz zdradzają zainteresowanie Maciejem Jewtuszko na www.eurosport.pl – część 1, część 2, część 3.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.